5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

No šī profila ierakstīti visi tie komentāri, kas rakstīti no portāla pastāvēšanas sākuma līdz 16.decembrim.

Komentāri (35166)
 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Maziņais 16.08.2004 20:19 Ļoti interesants raksts. Nekas jauns, bet labi salikts pa plauktiņiem. Skatoties diskusijas noritē var saprast, ka daudzus neapmierina pašreiz notiekošais. Latvijas demokrātija ir vēl ,,autiņos,, un jāpaiet ilgam laikam .... Žēl cilvēku, kuri ar cerībām gaidīja - Latvijas neatkarību, NATO, Eiropas savienību u.c. Ja latvieši paši netiks galā ar saviem nesmukumiem un šmucēm, nāks citi, kuri sakārtos ar rietumnieciskām metodem. Latvija ir Eiropas robeža. Visos laikos un valstīs, uz robežas, ir bijusi kontrole un kārtība. Ārējo robežu apsargās un apsargās citi, ja nepratīsimies paši. Uz robežas nevar pastāvēt korumpantu, kontrobandistu, mafiozo struktūru un visu zemju specdienestu kontrolēta vara - nereāli.

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Staļins 27.07.2004 00:18 biedram Pofigovskim: suņi rej,bet...cilvēki sarunājas tālāk!:))2 reizes Tu izteicies.Un 2 reizes Tu ,naturāli sakot,apdirsi citus.OK.Tas ir viss ,ko Tu esi spējīgs pateikt? P.S. Tik tiešām es neesmu skaidrā prātā.Un tad?

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Didzis K 26.07.2004 23:23 Biedrim Staļinam: Es neteicu, ka pilsoniskā sabiedrība būtu kas nesvarīgs. Tavs piemērs ar Īriju, drīzāk būtu kas līdzīgs Latvijai 90to gadu sākumā, kad sabiedrība saliedējas kāda vitāli svarīga mērķa sasniegšanai. Te nepieciešama spēcīga motivācija lai šādu saliedētību panāktu, mūs pašlaik nemoca neviena Tik liela un dziļa kopēja problēma lai ko tādu atkārtotu. Par problēmām kuras minēji - man personiski šķiet, ka tu stipri pārspīlē: 1) Īres griesti - Visi zināja, ka viņi tiks atcelti un kad tas tiks darīts, laika šiem cilvēkiem, lai darītu ko lietas labā, bija pa pilnam. Nav loģiski, ka cilvēks dzīvo vecrīgā maksājot par īri pāris 10 latus. Mēs nedzīvojam vairs komunismā. Tagad kad bāliņi ir bezrūpīgi dadzīvojušies līdz šim termiņam, pēkšņi valstij ir jāuzņemas atbildība par viņu aizmāšību, tas nav pareizi. 2) Mūsu sīkzemnieki - Šādām mikro zemnieku saimniecībām mūsu tirgus ekonomikā nav ekonomiska pamata, viņām ir jāapvienojas, jāmaina darbības profils uz ko eksotisku, kur var izdzīvot neražojot lielos apjomos, jeb jāizput. Neuzskatu par pareizu, ka pārējiem būtu jāmaksā par viņu eksistenci, kā tas ir ES ar lauksaimniecības subsidēšanu. Labāk lai tās platības aizaug ar mežu, būtu kāds pleķītis zemes naturālajai dabai - izmirstošajām dzīvnieku sugām. 3) Lielveikali - piekrītu, ka šie masu patērētāju kultūras pieminekļi nav tas pats labākais Latvijas ekonomikai, it īpaši brīdī, kad vietējie ražotāji nespēj konkurēt ar ārvalstu gigantiem kvantitātes un cenas līmenī. Valdībai un pašvaldībām te nu būtu visas sviras rokās, lai tos nelaistu pilsētu centros, kas diemžēl pašlaik nav novērojams. Tad tie, kas dzīvo pilsētas centrā spētu uzturēt mazos veikaliņus kuros tad arī būtu nedaudz augstākas cenas, individālāka pieeja katram klientam, tirgotu izmeklētākas preces iekļaujot vairāk vietējos ražojumus. Galu galā mēs paši - pircēji jau tos lielveikalus uzturam, pats es izvairos tādos iegriesties. :) Latvija tiešām nav bagāta ar dabas resursiem - nafta, gāze, ogles, dzelzs, dimanti... Luksemburgai, Šveicei, Dānijai, Holandei... arii nav, taču cilvēki tur dzīvo pat ļoti labi. Mēs pārdodam Smadzenes ar to arī izdzīvosim un attīstīsimies, panikai nu galīgi nav iemesla. Un nepārdodam mēs ne sievietes ne bērnus, ja arī kāds to dara, tad nauda nenokļūst valsts kasē. :))

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Pofigovskis 26.07.2004 23:14 Staļinam Mans jaukais draugs,a tu vispār filmu filmē ...?? Kāds sakars tavam ļurinājumam ar pilsonisko sabiedrību??? Zini fraņčiem bija tāda veca filma "Trakie stadionā" .......,ja skrien ,tad pa skrejceļu..:))

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Staļins 26.07.2004 22:17 Didzim.K. Lai Tev būtu iespēja izprast,kāpēc viens otrs tik lielu lomu piešķir "pilsoniskas sabiedrības attīstībai",tad iesaku Tev mazliet iedziļināties vēsturē.Konkrēti,Īrijas vēsturē.Šobrīd Īrijā dzīvo itin labi.Labāk ,kā mēs šeit,daudzi mūsējies turp ir aizbraukuši...ne jau no vieglas dzīves ,vai ne?Bet ne vienmēr Irijā ir viegli bijis...19gs. vidū miljoniem īru nomira badā,slimībās,tika nogalināti,tika spiesti emigrēt.Līdzīga vēsture kā latviešiem.-nabadzība,beztiesība,sveši ,varmācīgi kungi,bezcerība.Un tad... Īrijā radās pilsoniska kustība "MĒS PAŠI".Nedaudzu gadu laikā situācija Irijā krasi mainījās,un galvenais,tika radīta bāze,pamats nākotnes Īrijai,laimīgākai Īrijai. Tas man ir prātā,kad es runāju par pilsonisku sabiedrību.Es saredzu savas valsts,tautas,kopienas,draugu,radinieku kategorisku nepieciešamību pēc krasas situācijas maiņas.Ekonomikā,cilvēku attiecībās,attiecībās ar ārzemēm,veselībā,pārtikā.Mums ir zināms,ka no jaunā gada plānots atcelt īres maksas griestus,vai arī grasās atcelt šo "atcelšanu".Jebkurā gadījumā -būs problēmas.Varbūt tā tiks uzvelta namsaimnieku pleciem,bet varbūt-īrniekiem,varbūt valstij,pašvaldībai.Tik un tā-lielas problēmas-un kas tās risinās,meklēs labākos risinājumus?Mūsu zemniekiem ,uzņēmējiem tiek uzkrauti arvien jauni standarti,licences,obligāti pakalpojumi.-un izzūd sīkie uzņēmumi,zemnieku saimniecības-ir bezjēdzīgi zemniekam pārdot pienu pārstrādātājiem par 6 sant. litrā-un tā izzūd ne tikai konkrētas ģimenes ekonomiskais pamats,bet arī mūsu iespējas ēst veselīgu pārtiku-jo mēs zinām,cik daudz ķimikālijas tiek lietotas audzējot zemenes ģimenes dārziņā,bet cik daudz-ražojot zemenes kaut kur Polijā,Anglijā,vai kādā Latvijas lielsaimniecībā. Notiek krasas izmaiņas Latvijas tirdzniecībā-strauji palielinās lielveikalu tirgus daļa.Pastaigā pa tiem -cik daudz tur ir veselīgas neķimiķizētas pārtikas?Ēdot neveselīgu pārtiku cilvēki slimo... Un pastaigā pa aptiekām,cilvēki pēdējo atdod.Katru gadu medicīnai,ārstniecībai tiek izdots arvien vairāk naudas-un šī nauda aizplūst prom no Latvijas.Starp citu,pafilozofējiet pie Latvijas importa-eksporta bilances.Par kādiem procesiem tas liecina?Manuprāt-esošais dzīves līmenis tiek uzturēts ar mūsu resursu(piem.mežu),ar mūsu īpašumu-zemes,uzņēmumu aizpārdošanu-ar mūsu cilvēku-sieviešu,bērnu tirdzniecību,ar arvien jaunām parādsaistībām...utt.un utml. Es personiski uzskatu ,ka situācija un procesi jāmaina.Es redzu milzīgus šķēršļus ,lai situācija uzlabotos un šaubos ka mūsu valsts 4 varas spēs situāciju izmainīt.Bet es redzu atspīdam gaismu caur klints bluķiem.Ir vēl kāda vara papildus tām zināmajām.5 elements tā sacīt:))

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Didzis K 26.07.2004 20:27 Var jau būt, ka mans priekštats par to, kas ir pilsoniska sabiedrība ir dziļi primitīvs, jo nesaprotu, kas gan šajā jēdzienā būtu tik neizprotams, ka ar tā definēšanu un pētīšanu būtu jānodarbojas veselai rindai zinātņu. Kā zināms, pilsoniskā sabiedrība sastāv no indivīdiem, un šīs sabiedrības indivīds ir cilvēks kurš izjūt savu atbildību tajā, kuram nav vienaldzīgi gan valsts politiskie procesi, gan sociālie jautājumi par invalīdiem, mazgadīgajiem noziedziniekiem, gan satiksmes kārtību un kāpņutelpas iedzīvotāju kooperēšanās izdegušo spuldzīšu nomaiņai. Piedevām jautājumos kuros viņš iesaistās viņam ir argumentēts viedoklis, kuru viņš nekautrējās paust, uz vēlēšanām ejot, tas jau laicīgi ir izlēmis par ko un kāpēc balsos, un apzinās ka viņa balss ir nozīmīga un viņam jāpiedalās. Diemžēl, vismaz man, pārāk daudz laika aiziet risinot savas problēmas un tiekot galā ar saviem pienākumiem, lai atvēlētu pietiekami daudz laika šādiem - tik tieši mani neskarošiem - jautājumiem. Piedevām pilsoniska sabiedrība ir izglītota sabiedrība, skatoties cik mums daudz ir dažādu radikāļu, šis joprojām ir viens no klupšanas akmeņiem. Pilsoniskās sabiedrības rindas papildināsies pieaugot sabiedrības labklājības līmenim, parasta mirstīgā atklāsmei, ka viņš spēj ietekmēt lēmumus un ieaudzinātam apzinīgumam, ka sveša problēma arī ir jārisina kopējiem spēkiem nevis jāgaida, kad tā kļūs par paša problēmu.

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Pofigovskis 23.07.2004 19:03 Marijai Kāds nu tur slinkums atbildēt... Raksta autors pats piesakās runāt par pilsonisko sabiedrību tās normatīvajā nozīmē,tur nu gan nav ko daudz runāt..,tā pasholastizēt par to ,kā ira tur un nava šite.. Latvijā pilsoniskā sabiedrība ir visai augsti attīstīta,bet tā nealkst "legalizēties".Kāpēc? Nu gluži kā tejāterī,valsts "mētā" sevi kā valsti,pilsoņi kā pilsoņi .Bet politologiem laimes kā organikas vircā,stročī tik atmaskojumus par Latvijas sabiedrības neatbilstībām rietumu standartiem..

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Staļins 23.07.2004 12:56 sabiedrības iesaistīšanās politikas procesos-tas mums vairāk asociējas ar "servisa" funkcijām -dažādu būvprojektu sabiedrisko apspriešanu,iesaistīšanos integrācijas procesos,kas ir valsts dokumentos ieplānota,invalīdu projekti,vides projekti, u.tml-standarta "džentelmeņa komplekts" priekštatos par pilsonisko sabiedrību. Bet ... daudzi sabiedrisko projektu virzītāji noteikti varēs pastāstīt,ka "sabiedrības iesaistīšana" ,"izglītošana" nenorit tik skaisti kā domāts-cerētās atsaucības vietā -vienaldzība,tāpēc lietderīgi izzanalizēt,kāpēc Latvijas iedzīvotāji nav atguvuši“prieku kopīgi rīkoties” (H. Ārente). Atcerēsimies kaut vai TF laikus!Cik masveidīgi ļaudis iesaistījās dažādās organizācijās,projektos,cik aktīvi viņi biedrojās sabiedrisko mērķu labad...

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Staļins 23.07.2004 09:11 Kādu lomu un jēgu tad var pildīt pilsoniska sabiedrība?Tā var kalpot par alternatīvu demokrātijas modeli,kura var darboties līdztekus patlaban esošajai demokrātijai,relizējot LR Satversmi pēc būtības.Piemēram,visa vara Latvijā piederot tautai..:))Kā tad izpaužas ši vara? Tiesībās piedalīties vēlēšanās un pēcāk tikt piemānītiem un manipulētiem no ievēlēto puses?Kas tad ir parlamentārā demokrātija?Pilsonim pieder varas daļiņa un viņš to deleģē ,kādai politiskai partijai.Apriori.Ja viņš nevēlas nevienu deleģēt-tad viņam dotā varas daļiņa ir apaļa 0.Un ,kas ir politiskās partijas Lativijā?Necaurspīdīgi grupējumi,kuri savā rīcībā vadās ne pēc vēlētājiem dotajiem solījumiem.Pirms vēlēšanām vienmēr sola lauksaimniekiem atbalstu,skolotājiem lielākas algas,pensināriem pensijas.Saprotams taču-tās ir ļoti daudzas vēlētāju balsis,bet vai tiešām ievēlētie tik ļoti cenšas izpildīt tiem dotos solījumus?Nē.Toties,daudz vairāk cenšās, teiksim, naftas tranzīta priekšā.Naftinieku ir ļoti nedaudz,bet toties kāda liela peļna!Un ja mēs pavērojam ,kāda peļņa ir narkotiku ,cilvēku,kontrabandas tirdzniecībai...oho hoo!Tiesa ,šie biznesi ir nelegāli,tāpēc publiski solījumi izpaliek,toties rīcība...neizpaliek.Šādu "biznesu" ietekme Latvijas politikā ir ārkārtīgi augsta. Vārdu sakot,vienkāršam pilsonim nav cerību,ka viņam solītais taps pildīts vai dotie solījumi nebūs ar divejādu interpretāciju.Vienmēr un visos apstākļos,kādi izsprauksies priekšā.Tie "kādi" ir tie kuri ir atkarīgi no politiskās varas lēmumiem,bet tiem ir ietekmes līdzekļi-dažādas politiskas un citādas sektas,ekonomiskie grupējumi,mafija,ārvalstu struktūras.Viņi vienmēr atradīsies tuvāk mūsu politiskajiem bāleliņiem... Lieki teikt,ka mani neapmierina šāda lietu gaita,ka mani neaizrauj piedalīties šovā,kad dažādi politiķi tik sola un sola,visi tik smuki izskatās un ir tik labiņi-būt vēlētājam.No dzīves zinu:tie politiķi,kuriem ir kvalitatīvs piedāvājums vēlētājiem,ipaši skaļi nereklamējas.Un tos arī neievēl. Kas varētu kardināli mainīt situāciju?Pilsoniskas sabiedrības attīstība,arī izpratnes ,zināšanu ,pavairošanās,kādi ir šie attīstības ceļi,kādas sabiedriskas funkcijas var veikt šī te"pilsoniskā sabiedrība".

 • Tunelis gaismas galā: piezīmes topošajai pilsoniskās sabiedrības programmai 11 Autors:Providus

  Komentārs:Komentētājs

  Staļins 23.07.2004 08:20 Marijai:Tev par prieku,pakomentēšu pie šī raksta,jo tik tiešām autora dotā analīze ir augstvērtīga. Kā jau autors atzīmē,tad "pilsoniska sabiedrība"-tie ir smuki un simpātiski vārdiņi,tāpat kā "demokrātija","progresīvs".Ja kāds šos vārdiņus pamanās ieviest savā leksikonā-tad viņam ir lielas cerības uz to,ka lieli un gudri onkas viņu paslavēs.un tomērt ,ši pilsoniskās sabiedrības attīstība var būt ar ļoti dziļu jēgu,sabiedrisko un valstisko nepieciešamību.Tā var būt ne tikai "papīra tīģeris",bet arī "reāls":))