Araja
Dita Arāja

Esmu žurnāliste. Un šī identitātes daļa man ir ļoti svarīga, jo par lielu atbildību uzskatu līdz ar profesiju man dotās privilēģijas uzrunāt lasītājus un pastāstīt viņiem visu to svarīgo, ko esmu redzējusi, uzzinājusi un par ko pati esmu pārliecinājusies. Tā esmu darījusi, vairāk nekā desmit gadus laikrakstā Diena rakstot par pilsoniskās sabiedrības veidošanos un izpausmēm, un to turpināju arī portālā politika.lv.

Savā interneta dienasgrāmatā esmu stāstījusi par to, ko esmu manījusi, piedzīvojusi, kas mani ir satraucis un veicinājis pārdomas. Taču nu blogam, tāpat kā darbam portālā politika.lv esmu pielikusi punktu. Tie bija skaisti pieci gadi, tomēr nu jau tā ir pagātne, ko ir skaisti atminēties, bet ko noteikti nevajag vilkt līdzi jaunajā dzīvē. Tajā, kas ir ārpus politika.lv virtuālās realitātes.

Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5

Autors:Dita Arāja

Ir laiks. Ir pienācis laiks, kad esam nonākuši tajā maģiskajā punktā, kad atkal sākas jauns sākums. Man — ārpus politika.lv reāli virtuālās pasaules, un pašam portālam — tajā pašā realitātē, tikai, iespējams, mazliet citādākā formā. Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Atis Lejiņš: Lietussargu revolūcija bija izšķirošais 

Autors:Dita Arāja, Marta Herca

Intervija ar Saeimas Vienotības deputātu Ati Lejiņu.

„Šī ir pilnīgi cita Saeima — mums viss iet no rokas!” saka Saeimas deputāts no „Vienotības” frakcijas Atis Lejiņš.
Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Mūsu darbus novērtēs pirms nākamajām vēlēšanām 1

Autors:Marta Herca, Dita Arāja

Intervija ar Zandu Kalniņu-Lukaševicu.

Zanda Kalniņa-Lukaševica pēc leģendārā rīkojuma Nr. 2 pērn kopā ar Valdi Zatleru izveidoja Reformu partiju un pēc vēlētāju gribas no Valsts prezidenta kancelejas „pārcēlās” uz Saeimu.
Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Vladimirs Reskājs: Jūs mani vēl redzēsit!  

Vladimirs Reskājs no „Saskaņas centra” ir viens no jaunākajiem Saeimas deputātiem, taču — ar pietiekami lielām ambīcijām. Kaut vienā brīdī koķetē, ka esot kautrīgs deputāts, tomēr jau pēc pāris minūtēm paziņo par savām iespaidīgajām politiskajām ambīcijām. Savu nākotne Reskājs redz Ministru kabinetā un daudznozīmīgi piebilst: „Jūs mani vēl redzēsit!” Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Gunārs Igaunis: Pavērst skatienu pret Latgali 

Latvijā populārs Gunārs Igaunis kļuva, piedaloties vienā no ģimeņu dziedāšanas šoviem. Gan šovs, gan Zatlera partijas kādreizējā popularitāte viņu ir ienesusi 11. Saeimā, un tur viņš par savu uzdevumu uzskata dzimtās Latgales interešu aizstāvību. Deputāts nespēj iedomāties, ka varētu kaunēties no latgaliešu valodas, un, būdams muzikāls cilvēks, sarunas noslēgumā uzrauj veco labo: „Gāju pa mežu...” Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Druviete: Jārisina jautājums par pedagogu algu paaugstināšanu 

Intervija ar Saeimas deputāti Inu Druvieti (Vienotība)

„Cieniet skolotāju, dodiet viņam vairāk naudas!” — Ina Druviete citē kāda nesen notikuša starptautiska izglītības foruma galveno atziņu un apstiprina, ka šādai pieejai vajadzētu būt arī Latvijā.
Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Edmunds Demiters: „Vai kandidēšu vēl? Pēc šī pusgada — šaubos” 

Autors:Marta Herca, Dita Arāja, Maija Jaunzeme

Intervija ar Saeimas deputātu Edmundu Demiteru.
„Attieksme pret fotoradariem uzlabotos, ja tie būtu rozā,” — ar šo citātu līdz tam plašākai sabiedrībai nezināmais deputāts un Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Edmunds Demiters no Zatlera reformu partijas aprīlī uz īsu brīdi uzplaiksnīja publiskajā telpā.
Lasi

4577162333 dd1cb45398 z

„Es esmu no Latvijas!” 1

Autors:Dita Arāja

Intervija ar pirmo Latvijas vēstnieci Francijā Ainu Nagobads–Ābolu.

„Es nevaru ciest, kā savas runas sāk mūsu politiķi: „Es esmu no vienas mazas zemītes Latvijas.” Velns parāvis! Mūsu zeme ir tik liela kā Holande, Beļģija un Luksemburga, kopā ņemtas! Kur tad tur tā mazā zemīte?”
Lasi

4nedelas deputats baltssauraks

Esmu Saeimā tā kā pa jokam 7

Intervija ar Saeimas deputātu Jāni Klaužu.
„Saeimā esmu tikai trešdien un ceturtdien,” — tā, saskaņojot laiku intervijai, sacīja bijušais tautpartijietis Jānis Klaužs, kurš šajā Saeimā strādā Zaļo un zemnieku savienības frakcijā. Citas dienas viņš pavada, nodarbojoties ar uzņēmējdarbību Līvānos, jo „cilvēkam svarīga ir veselība un ģimene, bet Saeima cilvēku ierauj kā purvā”.
Lasi

Article article

Nopietnu padarīto darbu vēl nav 

Autors:Dita Arāja, Marta Herca

Intervija ar Saeimas deputāti Ingu Vanagu.
Reformu partijas deputātu lielākā daļa Saeimā ir jauni un nepieredzējuši, tāpēc šīs partijas deputāte Inga Vanaga aicina vēlētājus būt pacietīgākiem un pēc partijas pusgada darba Saeimā vēl neprasīt ļoti nopietnus darbu rezultātus, kas solīti partijas priekšvēlēšanu programmā.
Lasi