Atslēgvārdi:

Zatlera neizmantotā iespēja 12

Kad 31.maijā, Valsts prezidenta vēlēšanu dienā, cilvēki piketā pie Saeimas protestēja pret sasteigto un necaurspīdīgo korumpēta ķirurga izraudzīšanos un celšanu valsts pirmās amatpersonas krēslā, mana pārliecība bija un arī patlaban ir, ka Valsts preziden

Iesaki citiem:

Sestdien, 3.novembrī, notikusī Tautas sapulce Doma laukumā pierādīja, kā (ne)attaisnojas risks pa kluso izraudzīties prezidentu, par kura valstisko izpratni mums līdz viņa ievēlēšanai nav bijis ne jausmas. Valdim Zatleram sestdien bija vienreizēja izdevība parādīt, ka viņš nav tikai valdošās kliķes pakalpiņš, bet gan patstāvīgi domājošs prezidents, kurš spēj un prot runāt ar tautu. Viņam bija iespēja pārliecināt arī mani un beidzot kļūt arī par manu prezidentu. Diemžēl Zatlers to neprata izmantot un kārtējo reizi pierādīja savu absolūto nulles pozīciju un tukšumu.

Vēl tikai pirms nedēļas, 29.oktobra Latvijas radio raidījumā Krustpunktā, Zatlers sacīja, ka “sestdiena ir sestdiena”, tāpēc viņš uz Tautas sapulci neies, bet gan laukos gremdēsies sevī, taču jau šodien, 5.novembrī, LNT raidījumā 900 sekundes viņš klāstīja, ka Doma laukumā ieradies, jo, kad ieslēdzis televizoru un ieraudzījis notiekošo, “gribēju būt klāt un izbaudīt noskaņu”. Ļoti iespējams, ka prezidents alka baudīt tautas noskaņu, bet tikpat labi mēs varam pieņemt, ka viņu uz sapulci dzina vēlme iesist sev politiskos punktus. Tikai Zatlers pārrēķinājās, ja domāja, ka pietiks vien ar parādīšanos uz skatuves, pasmaidīšanu un rokas pavicināšanu. Nepietika. Sapulces dalībnieki, Zatleram pieprasot atlaist Saeimu, vēlējās dzirdēt skaidru un konkrētu valodu, diemžēl atkal saņēma norādījumus lasīt Satversmi.

Prezidents no tautas ir atpalicis par soli (vai varbūt pat vairākiem soļiem), jo, ja reiz cilvēki bija sapulcējušies Doma laukumā, tad, jādomā, viņi ir izlasījuši Satversmi vai vismaz zina valsts pamatdokumenta un starptautisko konvenciju tautai garantētās tiesības uz pulcēšanās un vārda brīvību. Sestdien sapulcējušies un Saeimas atlaišanu pieprasošie cilvēki no prezidenta gaidīja skaidru pamatojumu: “Es izmantošu savas Satversmē garantētās tiesības un rosināšu Saeimas atlaišanu, tāpēc ka …” vai arī “es nevēlos rosināt Saeimas atlaišanu, tāpēc ka …”. Taču prezidents, netiekot galā ar situāciju, spēja vien aicināt ieklausīties dziesmā, taču atkal guva sakāvi, jo pasākuma vadītāja Krista Vāvere paskaidroja, ka pēc scenārija dziesma vēl nav paredzēta.

“Zatleram atkal pilnīgs dizāsters,[1]” pēc sapulces secināja mana draudzene, arī žurnāliste. Šoreiz taču prezidentam izpausties netraucēja uzmācīgie un agresīvie žurnālisti. Šoreiz skatuve, runas laiks un sapulces dalībnieku ausis bija viņa rīcībā. Viņš to nesaprata. Un nemaz nezinu, kuram pienākas lielāka kritika — ārstam, kurš pat pēc četriem mēnešiem jaunajā augstajā pozīcijā nav spējis aptvert demokrātiskas valsts pamatbūtību un nepieciešamību tautai izskaidrot savu viedokli (ja tāds ir), vai arī daktera—prezidenta padomniekiem, kas, skaidri zinot sava priekšnieka (ne)kompetenci, viņu bezrūpīgi uz Tautas sapulci palaida bez sagatavotas runas vai vismaz uz papīra lapas uzrakstītām tēzēm, kuras izmisuma brīdī Zatlers varētu izmantot kā glābšanas vesti.

Manas aizdomas, ka 31.maijā ievēlētais nav prezidents, kuru es varētu cienīt, ir kārtējo reizi apstiprinājušās. Es cienu šīs valsts prezidenta institūciju, taču nespēju cienīt cilvēku, kas pats nav šī augstā posteņa cienīgs. Es atveru savu prātu un sirdi un gaidu, kad beidzot Valdis Zatlers kļūs arī par manu prezidentu. Bet baidos, ka tā varu gaidīt līdz pat 2011.gada 7.jūlijam, kad Zatlera pilnvaras beigsies.

[1] Disaster – nelaime, posts (angļu val.)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kants janeks -merlins. 25.01.2010 22:32
dziesma milais zatler perlu zvaigzneij,Pilsētā kurā piedzimst vējš zatleris uz poda sēž,vējš viņu nenoplēš jo zatleris uz poda sēž,pilsēā kurā piedzimst vēš zatleris uz poda sēž tur viņš papirus plēš vējš tur vņu nenoplēš,pilsēā kurā piedzimst vējš zatlerim tur olas plēš,tās viņam nenoplēš jo čili tos plēš,pilsētā kurā piedzimst vēš telefonisti cietumā sēž viņus vēš nenoplēš jo viņi cietumā sēž,tad zatleris tur nak vēs smakas aiznes tur tālumā,viņu tur nenoplēš pilsētākur piedzimst vējš.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ex-tr 09.11.2007 20:30
Pilnīgi piekrītu autorei. Man 3. novembrī (un arī iepriekš)šķita, ka Zatlers vēlas tikai krāt pozitīvos punktus savā labā. Nevajadzēja, protams, uz karstām pēdām atlaist Saeimu, bet kaut ko puslīdz sakarīgu taču varēja pateikt! Nu kam mums prezidents, kas no sevis pat vienu jēdzīgu teikumu nevar izspiest! Būtu kaut pateicis - labi, domāšu, apsvēršu... Vai esat droši, ka referendumā vairākums balsos par atlaišanu?... Vai ko tamlīdzīgu. Var redzēt, ka cilvēks pilnīgi neder savā amatā, taisni vai žēl metas. Bet neviens tak' viņu ar varu tur nedzina! Vai tiešām neviens viņam nevar pateikt arī to, ka ir muļķīgi divreiz dienā mainīt savas domas. Galu galā, ja paša viedoklis vēl nav izveidojies, tad taču var arī paklusēt, un runāt tikai tad, kad pašam skaidrs, ko runā. Nu, bēdīgi. Nedomāju, ka Endziņš būtu tas labākais prezidents no visiem, bet ar "ne cepts, ne vārīts" Zatleru pat salīdzināt nevar...
Lieliska prezidente, man šķiet, būtu Sandra Kalniete. Gudra sieva, ar pašcieņu, skaidru domu, pēc vārdiem nav 'ķešā jāgrābstās' un turklāt negrozas kā vējrādis katrai pūsmiņai līdz.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ilva 09.11.2007 13:08
god. Vladimir Vladimirovič, iespējams, ka Jūs neesat pamanījis, ka raksta autore ir Dita A., nevis Dace A. Acīmredzot Dace A. ir kāda cita cien. persona.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs Vladimirovičs 07.11.2007 16:57
Cienījamā DaceA, kā, pēc Jūs domām ir interpretējami pašas rakstītie vārdi? Proti:

Sestdien sapulcējušies un Saeimas atlaišanu pieprasošie cilvēki no prezidenta gaidīja skaidru pamatojumu: “Es izmantošu savas Satversmē garantētās tiesības un rosināšu Saeimas atlaišanu, tāpēc ka …” vai arī “es nevēlos rosināt Saeimas atlaišanu, tāpēc ka …”. Taču prezidents, netiekot galā ar situāciju, spēja vien aicināt ieklausīties dziesmā, taču atkal guva sakāvi, jo pasākuma vadītāja Krista Vāvere paskaidroja, ka pēc scenārija dziesma vēl nav paredzēta.

Vēl jo vairāk. Iznāk, ka kritizējat Zatleru vien tāpēc, ka viņš ir konkrēti Zatlers? Tā teikt, reiz viņš tur ir tajā "stūrī nolikts" (savā amatā), man katru reizi garāmejot jāiesper? Tā teikt, savu augsto morāles principu pēc?

Njā..., lai arī ne vienmēr Jums piekrītu, Jūsu piegājiens jautājumam ir, kā lai maigāk pasaka, ar švaki izteiktu morāli.

Starp citu, jaunajam portāla citātam no konteksta izrautie vārdi vēl jo vairāk sabojā visumā normālo portāla tēlu. Kā tā lasītājam ar pagaru stāžu, jāsecina, ka "jaunā" vadība no objektivitātes viedokļa "netur krampi".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 06.11.2007 22:30
Vladimiram Vladimirovičam - es diemžēl Zatlera runu nedzirdēju un līdz ar to nevaru spriest ne ko viņš pateica, ne ko nepateica, un arī nevaru pateikt, ko viņam vajadzēja teikt vai neteikt.
Mana replika bija par Krisha teikumu "tev par spiti darishu visu, lai zatleru ievel ari uz nakamo terminu" - laikam viņam patīk, ka prezidentus izvēl zooloģiskajā dārzā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Guntars 06.11.2007 21:57
Labi, ka Dita tas ir tikai tavs viedoklis, kurš nepretendē uz apsalūto patiesību, jo cauri skan ( man patīk, man nepatīk stereotipiska forma), kurai nav nekā kopīga ar objektivitāti...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs Vladimirovičs 06.11.2007 15:37
Varbūt neteikšu, ka DaceiA ausīs sabāztas bulkas, tomēr taujāšu - vai tiešām sestdien Zalteram bija jāsaka vārdi “Es izmantošu savas Satversmē garantētās tiesības un rosināšu Saeimas atlaišanu"? Tieši 3.novembrī un tieši tā? Lai gan jāsaka, ka DaceA noteikti atbildēs, ka "jā", tieši tā. (Piedodiet par kalamburu) Acīmredzot viņa un līdzīgi domājošie uzskata, ka par sekām jāatbild citiem. Viņi taču ir paģērošie revolūcijas tribūni. Starp citu, kas paši arī ieceļ riebekļus, kam vēlāk jācērt galvas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


DaceA 06.11.2007 15:05
Krisha argumentācijas inteliģentums ir vienkārši satraucošs :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m 05.11.2007 20:03
lai paustu atbasltu, varu tikai vēlrreiz atkārtot pie Ivetas Kažokas pēdējā ieraksta komentēto. Bet jautrībai ielikšu šo neticamo ziņu: http://www.vdiena.lv/lat/politics/hot/zatlers_nepiecieshamas...
Vai nav bišku dīvaini, ka prezidents neredz nekādu problēmu faktā, ka pats ir iebīdīts bez jebkādām sabiedrības diskusijām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krish 05.11.2007 20:00
Laikam ausis, Jums ar tavu draudzeni, bija sabaztas Sorosa bulka, ka nedzirdejat ar kadu cinismu un necienu ta saucama tauta klausijas Valsts prezidenta. Shaubos ka kaut 20% no tiem dzunglu cilvekiem vareja pateikt 1. Satversmes pantu. Ka tavu draudzeni sauc, lai zinatu ka ari vina rakstus nav verts lasit. Tev par spiti darishu visu, lai Zatleru ievel ari uz nakamo terminu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Paula Linde 05.11.2007 16:11
Ak, es parakstos zem katra pēdējās rindkopas vārda.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja