Vai vairāk referendumu samazina Latvijas drošību? 7

Video no 5.maija analītiskā pārskata prezentācijas un debates, ko rīkojām kopā ar "QUO tu domā".

Iesaki citiem:

Domnīca PROVIDUS un debašu organizācija “QUO tu domā” aicināja uz analītiskā pārskata prezentāciju un debati par līdzdalības un pilsonības jautājumiem. Pasākums notika Kaņepes Kultūras Centrā (Skolas ielā 15, 2.stāvā) 5.maijā plkst. 18:00.

Pasākums norisinājās divās daļās. Pirmajā PROVIDUS iepazīstināja ar analītisko pārskatu par deputātu izpratni par līdzdalību, kā arī izmantotajiem iekļaujošajiem un izslēdzošajiem izteikumiem attiecībā uz iedzīvotāju grupām, kurām ir tiesības lemt par Latvijas nākotni.

11.Saeimas “mantojums” pilsoniskās līdzdalības jomā vērtējams kā neviendabīgs – līdztekus vairākiem līdzdalību paplašinošiem jaunumiem atrodami arī drastiski ierobežojumi valsts līmeņa referendumu organizēšanā, kā arī nepabeigtā iecere par referendumiem pašvaldību līmenī.

Neviendabīgs ir arī veids, kā Saeimas deputāti runāja par līdzdalību – parādot atšķirīgas izpratnes gan par pilsoniskās līdzdalības vēlamību un potenciālajiem riskiem, gan par subjektiem, kuriem ir leģitīmas tiesības piedalīties Latvijas nākotnes lemšanā.

Pēc īsās prezentācijas otrā daļa sekoja ierastajam “QUO tu domā” formātam ar formālu debati, kur diviem ekspertiem katrā pusē pievienojās viens pieredzējis debatētājs. Debatēs PAR referendumu riskiem drošībai argumentēja politologs Ivars Ījabs un Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Andis Kudors. PRET argumentēja zvērināts advokāts Lauris Liepa un PROVIDUS pētniece Marija Golubeva.

Debates rīkoja Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā”, kuras mērķis ir attīstīt iedzīvotāju spēju kritiski izvērtēt dažādus viedokļus un argumentēti pamatot savu skatpunktu.Pasākumu finansiāli atbalstīja Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem. Atbildība par tā saturu ir biedrībai “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Uzma Mir

I am happy to find this post Very useful for me, as it contains lot of information. I Always prefer to read The Quality and glad I found this thing in you post. Thanks
<a href="http://lagfe.com/">LA GFE</a>

Tmp author
usman ali

Thank you for this glorious article! Severely, I relished looking through it; you would possibly be described as a excellent creator. homes

Tmp author
usman ali

This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work. Free Lawyer Consultation

Tmp author
vosewari

Golubeva is the best place in the town.
<a href="http://lastlongerinbedroom.com/">Last Longer in Bed</a>

Tmp author
usman ali

Good post but I was wondering if you could write a litte more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it!
0800

Saistītie raksti
Citi autora darbi