Atslēgvārdi:

Sniegpulkstenīšu teātris 6

Februāra puteņu vidū nedēļas nogalē aizbraucu uz Londonu, lai satiktos ar mīļu draudzeni, pirms viņa uz ilgu laiku dodas prom uz otru pasaules malu. Notika brīnums: pelēkās ziemas debesis pavērās, spīdēja saule un gaiss viscauri bija maigs, silts un pavasarīgi smaržīgs. Skaistie Londonas dārzi un parki pārplūda ar romantiskiem pārīšiem, vecākiem, vecvecākiem, bērniem, suņiem, skrituļotājiem un piknikotājiem, kas visi līksmi svinēja pavasara sākumu.

Iesaki citiem:
Teatris 3

Piemērotāku ietvaru mūsu tikšanās galvenajam mērķim – nesteidzīgām sarunām – bija grūti iedomāties, jo īpaši, kad iknedēļas Londonas izklaides žurnālā Time Out izlasīju šādu ieteikumu: “Čelsijas Dziedējošajā dārzā šajā nedēļas nogalē Sniegpulkstenīšu teātris un lieliskas mājās ceptas kūkas, ieeja no Gulbju takas”. Apraksts izklausījās pēc aicinājuma piedalīties pasakā, kam nespējām pretoties, tāpēc svētdienas rītā abas ar draudzeni devāmies meklēt Dziedējošo dārzu – bez mazākā priekšstata, kas mūs sagaidīs Gulbju takas (Swan Walk) galā.

Dziedējošais dārzs (Chelsea Physic Garden) izrādījās efejām apaugušiem mūriem ieskauts neliels parks vienā no Londonas smalkākajiem dzīvojamiem rajoniem, Čelsijā, pie paša Temzas krasta. Dārzs ir “dziedējošs”, jo to 1673. gadā nodibināja Londonas aptiekāru biedrība ar mērķi piedāvāt mācekļiem vietu augu dziedējošo īpašību pētniecībai. Mūsdienās dārzu pārvalda labdarības organizācija, kas cenšas turpināt gadsimtiem senās pētniecības tradīcijas un iepazīstināt ar tām plašāku sabiedrību. Šeit vēlaizvien rūpīgi kultivē neskaitāmus ārstniecības augus, sagrupētus īpašās dobēs un siltumnīcās, kas apzīmētas ar nosaukumiem, piemēram “Poison Bed” (indes dobe) vai “Tropical Corridor” (tropu gaitenis).

Visas šīs mulsinošās floras vidū goda vietā lepni slējās Sniegpulkstenīšu teātris. Tas izskatījās šādi:

Kā jūs redzat, “aktieri” ir padsmit dažādu šķirņu sniegpulkstenīši, izstādīti uz vairākpakāpju “skatuves”, kas ieskauta ar tumši violeta samta priekškaru. Svētdienas vidū Sniegpulkstenīšu teātri straumēm nāca skatīties tvīda uzvalciņos saposušies smalki ļaudis, tikko no baznīcas.

Man jums uzreiz jāsaka, ka teātrī nepiedalās visi sniegpulksteņi, kas rodami Dziedējošajā dārzā: pavisam te ir vairāk kā 100 Galanthus (pulkstenīšu latīniskais nosaukums) šķirņu, kas baltos puduros ziedēja visās malās. Manai nepieredzējušajai acij tie visi likās vienādi, tikai ĻOTI rūpīgi ieskatoties varēja pamanīt zaļu apmali dažu šķirņu ziedlapiņu galos. Sniegpulkstenīšus te varēja arī iegādāties: mazos podiņos tos apmeklētājiem tirgoja netālu no teātra.

Katru reizi, kad atminos savu piedzīvojumu pasakā par Dziedējošo dārzu, man jāsmaida. Svētdien par to atcerējos, jo beidzot arī manā dārzā cauri sniegam uzplauka pirmie sniegpulkstenīši, koķeti piešķiebtām galviņām:

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

3DS Media 21.02.2011 17:57
Tiešām skaisti!
mp3ds.com

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista > solo 09.03.2009 16:48
Iespējams, ka krīze tieši veicinās atgriešanos pie tāda veida priekiem, kas kā reizi naudu nemaksā: piemēram, staigāt saulainā dienā pa parku, priecāties par pirmajām pavasara puķēm, uz soliņa apēst līdzpaņemtos salātus. Skriet vai staigāt svaigā gaisā pa parku, nevis maksāt naudu par svīšanu trenažieru zālē. Iet uz bezmaksas galerijām un muzejiem tā vietā lai Oksfordstrītā izdotu naudu, kuras nav par lietām, kas nav vajadzīgas :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

solo 09.03.2009 16:38
Vai t Londona krizi nejut? Ir vel cilveki kuri spejigi priecaties par sniegpilkstenishiem?
Uhhh, laimigie briti!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 09.03.2009 15:41
tas ziediņš ir simpātsisks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 09.03.2009 13:29
"Dziedējošais dārzs" ir mana versija no iespējami precīza dārza nosaukuma "Chelsea Physic Garden" tulkojuma, oriģinālvalodā aprakstos par dārzu kā "physic" sinonīms minēts arī "healing", uzsverot dārza īpašo nišu. Jā, šis dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Londonā. Nē, to nesauc par Londonas Botānisko dārzu, varbūt Jūs domājat slavenos Kjū dārzus (Royal Botanic Gardens, Kew) Ričmondā? "Nelaime" ir tāda, ka Londonā un tās apkārtnē ir pilns ar dažādiem dārziem, no kuriem daži ir botāniski, citi karaliski, vēl kādi ir gan viens gan otrs utt. utjpr. Tāpēc centos iespējami precīzi pieturēties pie oriģinālnosaukuma, tajā skaitā norādot saiti uz dārza mājaslapu, lai ir pavisam skaidrs, ja kādu tas tik dziļos smalkumos interēsē :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

? 09.03.2009 12:51
Piedodiet, bet vai autore ar "Dziedējošo dārzu" gadījumā nedomā Londonas Botānisko dārzu, vienu no vecākajiem Eiropas botāniskajiem dārziem? Nu vismaz tā tādus iestādījumus sauc citur Eiropā, arī Latvijā. :)Bet tā, laikam, mūsdienīga vārdu spēle, kas man palika nepamanīta. :)

Citi autora darbi
Krista 1284

Ar ko nosist politiķi 18 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane