Skumja pašdarbība 16

Šodien presē atrodami vairāki piemēri par ļaudīm mūsu valstī, kuri nodarbojas ar nožēlojamu pašdarbību.

Iesaki citiem:

Labdien, lasītāji!

Šorīt tēju dzerot, kā vienmēr, šķirstīju un lasīju avīzes, un šodien sanāca tā, ka tur ir atrodami pat trīs piemēri par negatīvi vērtējamu pašdarbību mūsu valstī.

Vispirms par vislabāk zināmo no šiem stāstiem, proti -- par Saeimas deputāti Ivetu Griguli, kura, lai arī nav nevienā partijā, it kā pārstāv "zaļos zemniekus." Te viņa sola, ka noteikti, noteikti būs savākti nepieciešamie deputātu paraksti, lai Valsts prezidentam būtu jārosina referendums par likumu. Tas nekas, ka tam nebūtu nekāda sakara ar eiro ieviešanu kā tādu, jo apstrīdētais likums ir par procesa tehniskajām detaļām. Tik tālu acīmredzot deputātes prāts nestiepjas, bet arī tad, ja viņa to saprot, kāda tam visam jēga? Par eiro priekšrocībām runāts daudz un dikti, vien pagalam spītīgi cilvēki turpina izlikties, ka viņi neko par tām nesaprot. Grigules gadījumā, ja nesanāk ar deputātiem, tad viņa vāks parakstus no tautas, ja nesanāks tas, tad viņa skries uz Satversmes tiesu. Vienu vārdu sakot, pašdarbība, kuru noraida pat viņas pašas frakcijas vadība. Var jau saprast politikānes vēlmi paspodrināt spalvas vienas elektorāta daļas priekšā, bet tā rotaļāties ar valsts politiku un tautsaimniecību -- nu, nav tas ievēlētas amatpersonas cienīgi.

Savukārt, vienā no laikrakstiem, varat trīs reizes minēt -- kurā, kādreizējā Tautas frontes spīdekle un daudzu jo daudzu vīriešu aplidotāja Veidemane intervē daudzu jo daudzu reliģisku konfesiju aplidotāju Kasparu Dimiteru, un tur mēs varam lasīt, ka cilvēks ir tik sašutis par visu ko pēc kārtas Latvijā, ka viņš grib veidot "tautas varas fronti," kurā būtu dikti jauki, ja piedalītos vesels miljons Latvijas iedzīvotāju, lai "kopā ar tautu atjaunotu to republiku, to ekonomisko un finanšu sistēmu, kāda mums jau bija." No stāstītā var saprast, ka Kaspars ilgojas pēc pirmskara republikas, kas acīmredzot ir bijis visa labā etalons. Ja konkrēti, tad viņam kremt tas, kā viņš pats apgalvo, ka pagājušā gadsimta 90. gados Latvijā ierados es un ieradās Linda Freimane un mēs visu sabojājām. Laikam cilvēks par pirmskara republiku neko daudz nezina, ja viņš uzskata, ka tā bija paradīze uz zemes virsas, kurā cilvēki vienmēr dzīvoja atbilstoši viņa personīgajiem uzskatiem par to, kas ir tikumīgi un morāli. Atliek vien paskatīties uz Kārļa Padega un Sigismunda Vidberga mākslas darbiem, lai redzētu, ka nekāds klosteris pirmskara Latvija nebija. Doma, ka miljons cilvēku skries šim cilvēkbērnam pakaļ -- pašdarbība.

Pēdīgi, ir arī visnotaļ pārsteidzošs stāsts par lielo krievu "tiesību" aktīvistu Aleksandru Gapoņenko un jaunu grāmatu, kādu viņš ir izdevis un kura, kā to ziņo cits laikraksts (atkal variet trīs reizes minēt -- kurš) "sagroza Latvijas vēsturi un provocē uz Latgales autonomiju." Grāmata kā tāda nav pārsteidzoša. Ne to vien publicē ļaudis, kuri joprojām sirgst no sirdēstiem par pazudušo padumjo savienību. Pārsteidzošs ir šis atzinums: "Kā līdzautors norādīts kāds Oļegs Alantss, bet tas esot kāda Latgales uzņēmēja pseidonīms. 'Tas ir inteliģents cilvēks, kurš strādā biznesā un vēlējās palikt anonīms, jo viņam nav nepieciešamas nepatikšanas ar Drošības policiju.'" Te konstatējamas divas lietas, kuras atkal liecina par pašdarbību. Pirmkārt, grāmatā acīmredzot ir kaut kas tāds, par ko DP varētu būt interese. Un, otrkārt, cilvēks acīmredzot ir pietiekami naivs, lai uzskatītu, ka vajadzības gadījumā DP nevarētu atšifrēt, kas tad īsti tas O. Alantss tāds ir. Saku vēlreiz -- pašdarbība.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Ainis

Bēdīgi ka vēl joprojām komentāros var sastapt ļoti zemu līmeni. Parasti šie cilvēki ir nelaimīgi bezdarbnieki kas gaida kad tādas partijas kā Siles Centrs atkal kautko par brīvu piešķirs.

Tmp author
?

Tev vēl AIDS nav, pidar?

Tmp author
Raksti biežāk

Kārli, lūdzams, raksti biežāk. Man trūkst Tava bloga. Mikka

Tmp author
Deputāts

Kā labi zināms, tad 50%, mūsu cienījamo deputātu ir tvaika ielas pacienti, līdzīgas kaites ir daudziem citiem mūsu progresīvajiem spēkiem, mediju fronti ieskaitot. Par precīzākiem cipariem var painteresēties pie profesores Kupčas.
--------------------------
Tad lūk, šie ar šizofrēniju slimie cilvēki spīdzina apmēram 2.5 miljonus cilvēkus, no kuriem kādi pāris tūkstoši pamatīgi iedzīvojas un kļūst veiksmīgi un pārējo nelaimīgo rēķina.
----------------------------------
Tad, lūk rezultātā kādi 400.000.00 aizmūk un turpina mukt no šī veiksmes stāsta. Kādi 200.000.00 nomirst, pakarās, nošaujās, sadeg, noslīkst un citādi veiksmīgi dara sev galu. Atlikušie vēl prāto kādā veidā tikt prom no šī veiksmes stāsta.
---------------------------------
Savukārt ar šizofrēniju slimie apjēguši savas izraisītās katastrofas mērogus vienīgo glābiņu redz EURO zonā. Priekā!

Tmp author
Vilnis

komentētājs "Deputāts" arī pats acīmredzami pieder pie paša minētajiem 50%.Spriediet paši- vairāki nesakarīgi komentāri no vietas ar dažādiem pseidonīmiem: Deputāts, Orvela cūka, prezidents - Acīmredzama personības dalīšanās!:)

Tmp author
Orvela cūka

Ar to vēlējos teikt, ka tautas ticība, jums nekad vēl nav bijusi tik zema, kā šobrīd un tā arvien samazinās, neesat pamanījuši? Neesat pajautājuši sev, kāpēc tā?
-------------------
Vai arī dzīvojat veiksmes stāsta ilūzijās, nu, nu, tā turpināt.
--------------------------------------------------
Gluži ka tautas cīnītājs Stautmane. Apprecējusi vīru miljonāru, dienas pavada iepērkoties, audzinot bērnus un braukājot ar džipu un brīvajā laikā prātuļo tviterī, ka visi te tik kreisi palikuši, ka Latvijai, taču vajag riktīgi neoliberālu politiku. Tādi mums tie tautas cīnītāji, progresīvie spēki, Orvela cūkas, kamēr kārtējais pensionārs pakāries, jaunos apkures rēķinus saņemot.

Tmp author
prezidents

Skat, šitais arī kļuvis par jūsējo (progresīvo spēku).
---------------------
Prezidents Bērziņš - masveida emigrāciju neuzskata par nacionālo traģēdiju.
-----------------------
Progresīvie spēki, man jums ir jautājums, jums pašiem vēl ņirga par sevi nenāk? Vai neesat pamanījuši, ka sen jau esat tās pašas Orvela cūkas, nekas vairāk.

Tmp author
guardian

guardian tā kā varētu būt mūsu dažādas orientācijas un tautības mīlošo laikraksts, viņi te pa EURO raksta pavisam ko citu, nekā Streipam skaidrs esot? http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/dec/26/germany-austerity-beggar-europe-eurozone
Ļoti interesanti, tad, kas tad šobrīd ārzemēs pauž mūsu progresīvo spēku viedokli, vai spāņu un vācu konservatīvie?

Tmp author
Hm...

Ja tā, tad es viņam varu nosūtīt kaudzīti ar šo ekonomistu saitiem un blogiem, dažus Nobela prēmijas laureātus ieskaitot, un pēc tam palūgt paskaidrot, kāpēc viņš EURO sakarā apsaukā visnotaļ cienījamus cilvēkus. Es saprotu, ka tas tiek darīts EURO valdības kampaņas sakarā, bet vai tad Kārlis arī būtu uzpirkts?

Tmp author
Hm...

Par eiro priekšrocībām runāts daudz un dikti, vien pagalam spītīgi cilvēki turpina izlikties, ka viņi neko par tām nesaprot.
--------------------------------------------------------
Vai godājama K.Streipam personības dalīšanās? Vai arī EURO sakarā viņš lasa tikai mūsu propagandistus un savas dzimtās ASV ekonomistus nelasa un neklausās?

Tmp author
Janis

Streips vienkārši ir totalitārisma piekritējs, taču ko gan var sagaidīt no tādas valsts kā ASV pilsoņa Latvijā. Es nesaprotu, kā Latvijas Radio atļauj šādu Latvijai naidīga žurnālista uzstāšanos.

Tmp author
Jānis Skagalis

Kaarlis Streips ir izcilaakais visu laiku Latvijas zhurnaalists.Vinjam ir tiesiibas izteikties par visu,un vienmeer izraadaas,ka vinjam ir taisniiba.Tieshi Streipam vajag buut par Latvijas PREZIDENTU!
STREIPU PAR PREZIDENTU!

Tmp author
Vilnis

Jāni, smalka ironija, jo daudz zemāk jau Latvijas sabiedrībai pašlaik nav kur velties! Labs humors ar skumju pieskaņu.Tā ka psishiski nelīdzsvarots un morāli dezorientēts cilvēks arī nebūs daudz ļaunāk par pašreizējo opi, par kuru nav skaidrs, kurš viņu iebīdījis prezidenta krēslā.

Tmp author
Gatis Ozoliņš

Kārli, tas ir dziļi, dziļi, dziļi tavs subjektīvs vērtējums ko Tu te izplati. Tam nav nekā kopīga ar brīvu un atbildīgu domu. Bībelē ir teikts - netiesā un netapsi tiesāts.

Gunta 165x152
Gunta Leona

Par vārdu pašdarbība gari nespriedelēsim. Tikai - vai tad visa politika nav pašdarbība?Ir gan daudzi tādi, kas sēžot politikāņu beņķos, uzskata, ka viņi ir profesionāļi. Pašadarbneiku kori diriģē diriģents, kā balsot, nosaka frakcija. Kāda atšķirība starp viena diriģenta norādēm un it kā vairākuma viedokli? Es neeesmu pret eiro. Bet kur teikts, ka 14. gadā jākļūst par eirozonas locekli? Ticēt tam, ka ar eiro būs labāk (noteikti), nekā ar latu? Kurš no solījumiem divesmitgadē ir piepildījies? Visu laiku tikai tas, ko sauc par tautu, kļūst nabagāka u nabagāka. Un arī stulbāka Grigule spodrina savas spalvas(viņai jau sen kas aiz ādas), grāmatas šodien izdod par savu naudu, TF kādreiz "spēlēja" uz emocionālām jūtām, varbūt, ka kāds atradīs kādas emocijas, lai atkal veiksmīgi paspēlētos.

Tmp author
Maija

Kārli! Katram ir tiesības uz savu viedokli, tāpat kā Tev. Kāpēc Tu uzskati, ka tavs viedoklis ir patiesība augstākajā pakāpē, bet pārējie ir noniecināmi. Reizēm sāk likties, ka neatšķiries no to žultaino komentāru rakstītājiem portālos.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips