Atslēgvārdi:

Sabiedrības integrācijas institucionālās politikas analīze

  • Autors:Ivars Indāns, Valts Kalniņš
  • Organizācija:Sorosa fonds - Latvija
  • Gads:2000
  • Valoda:Lat

Pētījuma galvenais mērķis ir analizēt sabiedrības integrācijas politiku Latvijā, tās institucionālos aspektus, ņemot vērā valsts programmas "Sabiedrības integrācija Latvijā" pamatnostādnes.

Iesaki citiem:

PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Autori analizē tās institūcijas, kas jau darbojas sabiedrības integrācijas jomā, kā arī piedāvā ieteikumus politikas īstenošanas uzlabošanai.

Pētījumā analizēta institucionālā politika pilsonības līdzdalības, politiskās integrācijas, reģionālās politikas, valodas, kultūras, izglītības un informācijas jomā. Īpaša uzmanība veltīta sabiedrības integrācijas institūciju nodrošināšanai, veidošanai un attīstībai.

Latvijā sabiedrības integrācijas jomā darbojas vairākas valsts institūcijas un pašvaldību organizācijas, taču, lai politika kopumā kļūtu efektīvāka un mērķtiecīgāka, nepieciešams izveidot Sabiedrības integrācijas fondu, kas, piesaistot vietējos un ārvalstu līdzekļus, darbotos ar konkrētiem projektiem. Tik pat svarīgi ir pašvaldību institūcijām iesaistīties sabiedrības integrācijas jautājumu risināšanā un vietēja mēroga projektu īstenošanā. Lai institucionālā politika būtu sekmīga, valdības, ārvalstu un nevalstiskajām organizācijām ir jāpievērš lielāka uzmanība pasākumiem, kas vērsti uz pilsoniskās apziņas veidošanu sabiedrības integrācijas interesēs.


(Pievienotais failspdf)

Iesaki citiem:

Saistītie raksti
Citi autora darbi