Reliģijai veselo saprātu zaudējot 5

Skandālam par Labklājības ministrijas paspārnē izdoto grāmatiņu ir arī sava reliģiskā puse, un tas ir tikai viens no daudziem piemēriem par to, kā reliģiska tipa ļaudis reizēm ieiet pilnīgā nonsensā.

Iesaki citiem:

Labdien, lasītāji!

Par skandālu, kāds šajās dienās risinājies ap Labklājības ministriju un tās paspārnē izdoto grāmatiņu par dzimuma identitātes jautājumiem, masu informācijas līdzekļos un portālos jau rakstīts visnotaļ daudz. No savas puses vēlos pieskarties šī jautājuma reliģiskajai pusei.

To organizāciju starpā, kuras parakstīja prasību, veselības ministrei Ilzei Viņķelei aiziet no amata, bija arī vairākas konkrēti reliģiska rakstura organizācijas, t.sk. Latvijas Kristīgo skolotāju asociācija, organizācija "Luterāņi dzīvībai," kā arī Latvijas Evaņģēliskā alianse, kura apvienojot 27 dažādas organizācijas. Savukārt, Rīgas domē bieži vien satrakotais mācītājs un deputāts Jānis Šmits kārtējo reizi ir sacēlis lielu jezgu, viņa kolēģis Dainis Turlais ir aizmurgojies līdz pārliecībai, ka grāmata liecina, ka "pediņi" (viņa rupjais vārds) tagad diktējot noteikumus. Tāpat par grāmatu bļauj Saeimas nacionālistiskais spārns ar Raivi Dzintaru priekšgalā. Taču lielākā kliegšana nākusi no dažādiem garīdzniekiem, vairāki no kuriem grāmatas saturu, kā jau vienmēr, saista ar homoseksuālismu. Šī tēma atsevišķiem garīdzniekiem ir tik milzīgs fetišs, ka tīri brīnums, kāpēc tā viņiem ir tik ļoti interesanta, bet Dievs ar viņiem.

Kas tad ir minētajā grāmatā lasāms? Grāmata ir par vienu puiku un vienu meiteni, kuri vienas dienas garumā mainās lomām, proti -- meitene nodarbojas ar tradicionāli zēniem domātām nodarbībām un otrādi. Ar seksu tam nav pilnīgi un absolūti nekāda sakara, kur nu vēl ar homoseksuālismu. Runa ir par to, ka ne vienmēr meitenes dara tikai to, kas ir "domāts" meitenēm un otrādi. Sevišķi jautra ziņošana par šo tēmu šodien bija laikrakstā "Latvijas Avīze," kur pirmajā lapā bija atstāstīta jezga, kādu ap grāmatu ir sacēlušas minētās organizācijas (tostarp citējot luterāņu mācītāju no Skultes apgalvojot, ka grāmata "popularizēs bērnu vidū homoseksualitāti" -- saku atkal, grāmatā nav pilnīgi nekā no tā, saku atkal, ka attiecīgajam mācītājam šis acīmredzot šķiet fetiša jautājums esam), savukārt 13. lappusē lasāma šāda vēsts: "Anastasija Grigorjeva bija nepārspējama starptautiskā brīvās cīņas turnīrā Baku." Ja nu reiz ir nodarbe, kas tradicionāli nav domāta sievietēm, tad tā ir cīņas māksla. Acīmredzot Anastasija tā nedomā, tā nedomāja arī ukrainiete Jūlija Ostapčuka, kura Anastasijai zaudēja attiecīgajā mačā. Vai kāds no minētajiem garīdzniekiem arī Anastasijai vēlas teikt, ka viņa jauc dzimuma lomas un veicina homoseksuālisma izplatību mūsu valstī? Diez vai.

Reliģijas veselā saprāta trūkumu var redzēt arī citos jautājumos, tajā skaitā masīvajos nemieros, kādi arābu valstīs rosījušies ap Amerikā ražotu filmiņu par pravieti Muhamedu. Reliģija zaudēja veselo saprātu tajā cilvēkā, kurš ir atbildīgs par šo gara darbu, kā arī to starpā, kuri tāpēc nogalināja ASV diplomātu un daudzviet Tuvajos Austrumos un citur demolēja visu, kas pagadījās pa rokai esam. Amerikā reliģija veselo saprātu ir zaudējusi to pietiekami daudzo cilvēku kontekstā, kuri uzskata, ka Zeme ir 7000 gadus veca tāpēc, ka Bībelē tā esot rakstīts, evolūcijas jēdziens ir noraidāms pavisam. Un vispār reliģija zaudē veselo saprātu katru reizi, kad kāda armija dodas karot. Vai nu tā pamatā ir reliģiski jautājumi, vai arī notiekošo "svētī" kāds garīdznieks. Amerikas bruņotajos spēkos pēdējo gadu laikā izpletusies t.s. "evaņģēlistu" kustība, dzirdēts par zaldātiem, kuriem nikni uzbrukts tāpēc, ka viņi atsakās piedalīties attiecīgajos rituālos. Jājautā, kur palika Bībeles centrālā vēsts par mieru?

Ir ļoti labs iemesls, kāpēc pasaules civilizētajās valstīs baznīca ir strikti atdalīta no valsts. Krievijā Pareizticīgo baznīca tāpat ir zaudējusi veselo saprātu, tik aktīvi atbalstot cara Vladimira diktatūru. Tur baznīca un valsts nebūt nav atdalīta. Bet civilizētās valstīs tas notiek tāpēc, ka reliģijai tomēr politikā nav vietas, it īpaši, ja tā vēlas diktēt noteikumus visiem pēc kārtas. Tas vēl jo svarīgāk ir mūsdienās, kad, piemēram, Romas katoļu baznīca ir pierādījusi, pirmkārt, ka tā ļoti, ļoti, ļoti daudzu gadu garumā slēpa baiso grēku, ko sauc par pedofiliju priesteru starpā un, otrkārt, kā redzams no Vatikāna nopludinātajos dokumentos, ir līdz kliņķim korumpēta. Un šie ļaudis vēlas sevi prezentēt kā kaut kādus tikumības aizstāvjus? Prātiņ, nāc mājās.

Arī Latvijā ir meitenes, kuras vēlas nodarboties ar "zēnu" lietām un otrādi. Labklājības ministrijas piedāvātā grāmata vienkāršā valodā skaidro, ka tas ir pilnīgi iespējams. Veselais saprāts diktē, ka tas nenozīmē, ka attiecīgā meitene automātiski ir lesbiete vai attiecīgais zēns ir gejs. Ministres demisija nav vajadzīga, un apgalvojums, ka te veidojas kaut kādas perversijas -- tās vienkārši ir muļķības.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Guntars Ozoliņš

Un vēl, ja Tavā dārzā izaug kropls tomāts( viens vai vairāk, bet krietni mazāk nekā normāli tomāti pārējos stādos) Tu taču nēsāc slavināt un selekcionēt, lai arī turpmāk pavairotu līdz visi tomāti dārzā veidotos kropls un tad teikt vo redziet tagad tā ir norma. Absurds priekš vesela saprāta, bet tas ir tieši tas ko Tu un tamlīdzīgi mēģina pateikt...

Tmp author
Guntars Ozoliņš

Kārli, kāda ir Tava identitāte? Kas Tu esi? Atbildi vismaz sev, ja negribi publiski.
Un nevajag jaukt redzamo baznīcu ar Kristus miesu( cilvēki kurus Dievs ir atdzemdinājis ar Sv. Garu)
Un Bībelē ir centrālā vēsts par mieru, tikai neviss par pseido pašizgudrotu mieru savam labumam, bet par mieru ar Dievu.

Tmp author
Annija Golderga

Šajā kontekstā ienāca prātā teiciens "nebūtu striķīša, nebūtu aiz kā paraustīt".

Man šķiet, ka šī ažiotāža ir tādēļ, ka šis jautājums ir tik sāpīgs šobrīd Latvijā - sievietes dara vīriešu darbus, apgādā ģimeni, to negribot, vīrieši jūtas nevajadzīgi un pašiem tas riebjas... Es nerunāju par visiem 100% , taču tāda tendence šobrīd ir, tas nu ir fakts.

Mūs uzkurina tās lietas, kas mums nepatīk vai pitrūkst sevī, tā, ka skatieties tautieši, kāpēc jums tā traucē maza grāmatiņa par bērniem, kas drīkst nebūt tādi, kādus viņus vēlas redzēt sabiedrība :)

Tmp author
Vita Žīgure

Streipa kungs! Sākšu ar to, ka man ir pilnīgi vienalga, ko par savu dzimumidentitāti domā un jūt mans kaimiņš, viens vai otrs politiķis vai žurnālists, bet - tulkot un izdot kādu pedagoģiska satura izglītojošu materiālu, kurā runa nav tikai "par vienu puiku un vienu meiteni, kuri vienas dienas garumā mainās lomām, proti -- meitene nodarbojas ar tradicionāli zēniem domātām nodarbībām un otrādi. ...par to, ka ne vienmēr meitenes dara tikai to, kas ir "domāts" meitenēm un otrādi" ir samērā bezatbildīgi un augstprātīgi.
Caur puķēm, bet skaidri tiek uzburta bērna iztēlē aina/haoss, kurā nav nozīmes tādām Pašnozīmīgām lietām kā dzimumam un/vai vārdam. Njā... kaut kā šīs it kā nevainīgās bērnu grāmatiņas tomēr neiet kopā ar nepelnīti aizmirsto un dažkārt nopelto tradicionālo (ne kristiešu, bet tautas!) uzskatu un mantojumu, kurā puiši un vīri ir kā puiši un vīri (gana stipri un spēcīgi, bet arī dziedoši muzikanti, kas sievām "grūtajās dienās krēslu paceļ un kājas noauj"), gan meitas ir meitas un sievas ir sievas, kas skaisti valkā brunčus un vainagu, bet savu reizi var "puspūru rudzu pasist padusē un vēl sagurušo bāleliņu pie kroga". Kāpēc gan nesmelties šo pamācošo materiālu, kā iepazīt "dzimumu līdztiesību"? Vai, sekodami "smalko rietumu stilam", neiebrauksim auzās kā šī raksta galvenie varoņi: http://www.diena.lv/latvija/mes-neesam-pirmie-kas-velas-dzimumneitralitati-13970158 ?
Nez, kā būs dzīvot pēc gadiem 20 starp ļaudīm, kas neapzināsies un pat noliegs vīrišķās un sievišķās sākotnes līdzsvaru un sadarbību?

Tmp author
Kalvis Apsitis

Daži cilvēki mēdz visu sarežģīt - viņu interpretācijā pasaka par "trim sivēniņiem" var kļūt par neiecietību pret musulmaņiem (vai arī - par energoefektīvu celtniecības materiālu reklāmu), bet pasaka par "sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem" - veicināt dzimumnovirzes un atkāpes no tradicionālā modeļa. Tikmēr bērnudārza publika labprāt klausās visādas pasakas un visus senos arhetipus izprot ļoti adekvāti.

Raksta autors šausminoties par reliģijas veselo saprātu aizmirsa pieminēt, ka šo perverso interpretāciju spēli sāka pati Labklājības ministrija (ar savu "metodisko materiālu", kas tika pievienots pavisam ikdienišķai tulkotai bērnu bilžu grāmatiņai). Nu un ja viņi uzskata, ka bilžu grāmatiņai ir kāds sakars ar "pepijprinčiem" un "pirātprincesēm" vai dzimumu līdztiesību - tad citi to pašu var interpretēt pa savam, un saredzēt homoseksuālisma propagandu un vēl nezko. Varbūt vajag atteikties no sākotnējās ieceres - izmantot pasakas "smadzeņu skalošanai". Lasīt priekšā bilžu grāmatas, tad ja attiecīgais stāsts patīk bērniem un viņu audzinātājām - bez īpaša nodoma bērnus ideoloģiski ietekmēt, audzināt "jauna veida vēsturisku cilvēku kopību - padomju tautu" vai vēl nezko.

Ja Labklājības ministrija vēlas nevis nodrošināt bērnudārzu vietu pieejamību vecākiem ar dažādu ienākumu līmeni, bet gan vēlas noteikt - kādu saturu un kādā veidā būs mācīt Latvijas skolās, tad likumsakarīgi rodas jautājums par ministres izpratni par sava darba prioritātēm labklājības un sociālās nodrošināšanas jomā.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips