Laukos trūkst nodarbinātības iespēju ārpus lauksaimnieciskās ražošanas, bet saimniecība bieži vien nodrošina minimālus iztikas līdzekļus. Kā esošajā situācijā saskatīt ilgtspējīgu attīstību?
Atslēgvārdi:
Rakstu krājums: Dzīve, attīstība, labbūtība Latvijas laukos 2
- Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško, Aija Priedīte, Klāvs Sedlenieks, Dace Dzenovska, Aija Lulle, Aija Zobena u.c.
- Organizācija:Latvijas Universitāte
- Gads:2012
- Valoda:latviešu, angļu - kopsavilkums
30.01.2013.
Modernizācija ir iemesls tam, ka samazinās nodarbināto skaits lauksaimniecībā, bet citas lauku ekonomikas nozares nespēj nodrošināt stabilus ienākumus no lauksaimniecības aizejošajam darbaspēkam, ievadā raksta krājuma sastādītājas Agnese Cimdiņa un Ieva Raubiško.
Dzīve, attīstība, labbūtība Latvijas laukos
Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša
"Pētnieces: latviešu darba tikums mūsdienās kļuvis par mītu un netiek uzskatīts par vērtību" http://nra.lv/izklaide/p-s-kultura/65910-petnieces-latviesu-darba-tikums-musdienas-kluvis-par-mitu-un-netiek-uzskatits-par-vertibu.htm
============================================
Tāds "sasniegums" tiešām nebijis latviešu tautas vēsturiskās atmiņas laikā - tikai diezin vai kādu " modernizācijas" (priHvatizācijas, denacionalizācijas, konsolidācijas) īstenotāju sociālantropologu atklājumi sajūsminās. Drīzāk jau 4.maija 25. jubilejas gaidās sagaidīsim ko līdzīgu D.Īvana dotajam novērtējumam dok. filmai "4.maija republika" (IR,20.11.2014.).
Nekādi te "risinājumi" bez realitātes (situācija, kādā atrodamies) apjēgšanas un atzīšanas nav iespējami pat teorētiski. Ceļš līdz pozitīvo pārmaņu veicējiem - "pamatšķiras" radīšanai var būt pat ilgāks, kā tas, ko mūsu senči veica no 13.gs. līdz 19.gs.
Rūpīgi izlasīju Ievas Raubišķo un Agneses Cimdiņas ievadrakstu. Ar ātrlasīšanas metodi pārskatīju pārējos rakstus, pievēršoties tikai interesantākajam. Tas ir patiesi jauns un nebijis notikums Latvijas zinātnē par šobrīd visaktuālako kas Latvijā ir darāms. Labs sākums tālākajam darbam, taču līdz risinājumam vēl tāls ceļš ejams. Vislielākais paldies autoriem.
Gatis Ozoliņš, Mg.sc.soc.