Providus pasākumi sarunu festivālā LAMPA 2019

Šogad sarunu festivālā LAMPA piedalīsimies ar četriem pasākumiem! Vairāk par katru no tiem iespējams lasīt sarunu festivāla mājaslapā: https://www.festivalslampa.lv/lv/programma/programma?year=&q=providus&t=&z=#

Iesaki citiem:
18 06 172 lampa 20160702

28.jūnijā no plkst. 12:00 līdz 14:00 sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu, biedrību "Gribu palīdzēt bēgļiem" un ANO Bēģļu aģentūras reģionālo pārstāvniecību Ziemeļeiropā rīkosim viktorīnu ar ekspertu komentāriem "Vai esi pārliecināts, ka zini visu par bēgļiem?". Viktorīnā ikvienam ir iespēja izaicināt savus priekšstatus par bēgļiem, kā arī saņemt atbildes no ekspertiem, tādējādi paplašinot savu redzesloku par patvēruma un integrācijas jautājumiem Latvijā un pasaulē.

Viktorīnā piedalās:
Didzis Melbiksis, UNHCR Reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators
Anna Audere, Gribu palīdzēt bēgļiem brīvprātīgā kopš 2016.gada

Viktorīnu vada:
Agnese Lāce, PROVIDUS vadošā pētniece

12:30 - 13:45 Interaktīva viktorīna ar ekspertu komentāriem "Esi pārliecināts, ka zini visu par bēgļiem?" ZVIEDRU TELTS
Infogram28.jūnijā no plkst. 16:00 līdz 18:00 sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību rīkosim miermīlīgu, moderētu domapmaiņu "Kāda ir krievu valodas vieta Latvijas sabiedrībā?" par to, kādu nozīmi un vērtību piešķiram krievu valodai Latvijas sabiedrībā. Domapmaiņā būs pārstāvēti dažādu uzskatu un dažādu profesiju pārstāvji par to, vai un cik lielā mērā krievu valoda iederas oficiālajā komunikācijā, publiskajā komunikācijā vai izglītības programmās.

Diskusijā piedalās:
Eduards Liniņš, žurnālists
Lauris Liepa, Zvērināts advokāts
Deniss Kļukins, izglītotājs
Will Mawhood, skolotājs, rakstnieks un tulks
Dmitrijs Petrenko, režisors
Ksenija Koļesņikova, rus.delfi redaktore

Diskusiju vada:
Iveta Kažoka, PROVIDUS direktore un vadošā pētniece

16:00 - 17:30 Diskusija "Kāda ir krievu valodas vieta Latvijas sabiedrībā?" DOTS SKATUVE 1
Infogram


28.jūnijā no plkst. 20:00 līdz 22:00 rīkosim diskusiju "Jaunā Latvijas pašvaldību karte: ko par to domā vidzemnieki?". Diskusijas laikā Vidzemes pilsētu mēri un iedzīvotāji spriedīs par nozīmīgāko no Latvijas valdības pieteiktajām reformām - administratīvi teritoriālo reformu. Kā no Vidzemes izskatās šī reforma? Vai lielāki novadi nesīs lielāku pārticību? Vai vidzemnieki ir mierā ar jaunajām pašvaldību robežām?

Diskusijā piedalās:
Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs
Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs
Evija Zurģe, Raunas novada domes priekšsēdētāja
Māris Sprindžuks, Ādažu novada domes priekšsēdētājs, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes loceklis, Biedrības “Pierīgas pašvaldību apvienība” valdes priekšsēdētājs

Diskusiju vada:
Iveta Kažoka, PROVIDUS direktore un vadošā pētniece

20:00 - 21:30 Diskusija "Jaunā Latvijas pašvaldību karte: ko par to domā vidzemnieki?" APGAISMO SKATUVE 23
Infogram


29.jūnijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu un biedrību "Ar pasaules pieredzi Latvijā" rīkosim fokusgrupas diskusiju "Kā atvest mājup un noturēt Latvijā prātus un pieredzi?". Rīgas Ekonomikas augstskola pašlaik strādā pie apjomīga pētījuma par ieguvumiem un zaudējumiem no migrācijas Baltijas valstīs, jo īpaši Latvijā. Šī un citu pētījumu rezultāti tiks prezentēti sarunas dalībniekiem kā “iekurs” turpmākai diskusijai par nepieciešamo atbalstu “prātu”, “smadzeņu” un “kvalifikāciju” piesaistīšanai un noturēšanai Latvijā. Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” biedri dalīsies ar savu pieredzi un novērojumiem, atgriežoties Latvijā un reintegrējoties Latvijas sabiedrībā.

Diskusijā piedalās:
Zane Varpina, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētā profesore un demogrāfe
Elina Griniece, biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" valdes priekšsēdētāja

Diskusiju vada:
Agnese Lāce, PROVIDUS vadošā pētniece

https://infogram.com/copy-copy-copy-providus-lampa-1h7j4djw7zov4nr?live
11:00 - 12:30 Fokusgrupa "Kā atvest mājup un noturēt Latvijā prātus un pieredzi?" ZVIEDRU TELTS 8
Infogram

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi