Atslēgvārdi:

Pilsoņu debates par imigrāciju 1

Ja vietējo darba roku un darba prasmju trūks, vai būsim gatavi uzņemt iebraucējus? Publicējam jūnija sākumā notikušo Pilsoņu debašu rezultātus.

Iesaki citiem:
237089500 6bbf419a33 o
Foto:dev null

2014. gada 7.-8.jūnijā Rīgā notika Pilsoņu debates par imigrāciju, kuru mērķis bija izstrādāt trīs priekšlikumus, kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju un palielināt ieguvumus no imigrācijas procesiem.

Imigrācija Latvijā notiek jau šobrīd, Latvijai kļūstot par arvien pievilcīgāku galamērķi iebraucējiem. Turklāt pieaugums iebraucēju skaitā novērojams gandrīz visās iebraucēju grupās – vai tie būtu ārzemnieki, kurus ar Latviju saista ģimene, studijas, nodarbinātība, investīcijas vai patvērums.

Gan Ekonomikas ministrijas, Eiropas Komisijas prognozes, kā arī jaunākie Centrālās Statistikas pārvaldes dati liecina – iedzīvotāju skaits darba spējīgajā vecumā Latvijā samazināsies, turklāt trūkst arī nodokļu maksātāju, lai būtu iespējams uzturēt sabiedriskos pakalpojumus un panākt vidējā labklājības līmeņa celšanos. Tāpēc arvien aktuālāks kļūst jautājums par imigrāciju – ja vietējo darba roku un darba prasmju trūks, vai būsim gatavi uzņemt iebraucējus?

Lai par šiem jautājumiem diskutētu, 25 aktīvi Latvijas iedzīvotāji izlēma izmantot iespēju līdzdarboties un Rīgā 7.-8.jūnijā apsprieda šī brīža situāciju, ieklausījās dažādos viedokļos un perspektīvās, un izstrādāja ierosinājumus, kā palielināt ieguvumus no imigrācijas. Dalībnieki bija dažādi gan vecuma, gan tautības, profesiju un dzīvesvietas ziņā. Tāpat dalībnieku vidū bija viedokļu daudzveidība par imigrācijas radītajiem izaicinājumiem Latvijai.

Tomēr, pateicoties debašu metodei – moderatoru, ekspertu, iesaistīto pušu, amatpersonu un politiķu līdzdalībai - produktīvu diskusiju rezultātā dalībniekiem izdevās vienoties par kopīgiem priekšlikumiem turpmākajiem iespējamiem soļiem imigrācijas un imigrantu integrācijas politikai Latvijā.


Diskusija ar amatpersonām un politiķiem pieejama šeit.


Debašu rezultātu prezentācija pieejama šeit.

Tie ir nosūtīti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kura šobrīd strādā pie Imigrācijas politikas koncepcijas (Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim), kā arī Kultūras ministrijai, kura atbild par imigrantu integrācijas politiku.

Šajā materiālā paplašinātākā veidā izcelsim būtiskākos debašu atklājumus – dažādos debašu posmos iegūto informāciju:


  • 1. Kā debašu dalībnieki vērtē imigrācijas procesus?


  • 2. Kādas bažas debašu dalībniekus nomāc saistībā ar imigrācijas radītajiem riskiem?
  • 3. Kādas bija pirmās dalībnieku idejas, kā sadzīvot ar imigrāciju?  • 4.Kādi ierosinājumi tika apstiprināti debašu noslēgumā?


  • Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

    Pilsoņu debates par imigrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates norisinājās projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

    Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS".

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Latvijas pilsonis

Vispirms vajadzētu sakārtot savas mājas: apmierināt pensionāru vajadzības, valsts līmenī risināt dzīvokļu jautājumus, paaugstināt pedagogu, zinātnieku un kultūras darbinieku algas, valsts līmenī risināt bezpajumtnieku (viņu vidū ir ļoti daudz migrantu - nepilsoņu, kuri savu žulti izgāž, paužot neapmierinātību ar Latvijas valsti). Ko darīs jaunie migranti? Vai turpinās vecās tradīcijas un pieprasīs LR pilsonību un citus labumus pienest viņiem uz paplātes (vēlams zelta)? Migranti savas problēmas nerisina, bet savu nepatiku un lāstus izgāž pār Latvijas valsti. Pilsonības izvēle ir paša cilvēka brīvā griba, ko nevienam un nevienā valstī par velti uz paplātes nepienes.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

6479325377 48036964e2 o

E-demokrātija darbībā Autors:Indra Mangule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule