Atslēgvārdi:

Piederības sajūta Latvijai 4

  • Autors:SKDS
  • Organizācija:SKDS, Valsts Kanceleja
  • Gads:2014
  • Valoda:latviešu

Sevi par Latvijai piederīgiem uzskata 64% Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuri pēc tautības nav latvieši, rāda SKDS veiktais pētījums.

Iesaki citiem:

2014.gada maijā un jūnijā veiktajā mazākumtautību Latvijas iedzīvotāju (t.i., Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju vecumā no 18 gadiem, kuri pēc tautības nav latvieši) aptaujā respondentiem tika lūgts novērtēt savu teritoriālo piederību, atzīmēt identitāti veidojošos faktorus - ģimene, dzīvesvieta, piederība kādai grupai, - raksturot, cik lielā mērā iedzīvotāji lepojas ar to, ka dzīvo Latvijā, vai Latvija, salīdzinot ar citām valstīm ir labāka vieta kur dzīvot, un pie kādiem apstākļiem piekristu pārvietoties uz citu valsti.

Pētījumā arī skatīts, vai mazākumtautību iedzīvotāji piedalās sabiedriskajā un politiskajā dzīvē, kāds ir latviešu valodas zināšanu pašvērtējums, kādus avotus iedzīvotāji izmanto, lai iegūtu informāciju par notikumiem Latvijā un pasaulē, kā arī kāda ir iedzīvotāju interese un attieksme pret notikumiem Ukrainā.

PROVIDUS pētniece Iveta Kažoka, komentējot pētījuma rezultātus aģentūrai LETA skaidro, ka SKDS pētījums par nelatviešu viedokli apgāž vairākus stereotipus, piemēram, par Latvijas sabiedrības dziļo polarizāciju un pieņēmumu, ka latvieši ir lojāli Latvijai, bet nelatvieši - nelojāli. Pētījums rāda, ka lielākā daļa nelatviešu izjūt piederību Latvijai.


(Piederības sajūta Latvijai. Mazākumtautību Latvijas iedzīvotāju aptaujapdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Lasītājs

Cilvēkam pašam ir jāizvēlas, kuras valsts pilsonim būt.
Diemžēl ir daudz tādu, kuri paši nezina, ko grib. Viņu vietā neviens cits nedomās un nedarīs.

Tmp author
Marina Koržeņeviča

Izklausaas peec aatraa peetiijuma, lai nomierinaatu cilveeku puuljus. Kaa var spriest par nepolarizaaciju, ja tika aptaujaati tikai nelatvieshi? Nav jaabriinaas par lojalitaati valstij, kur cilveeks piedzima, izauga, kur vinjam ir gimene un darbs; visas shiis lietas nav viegli pamest, pat ja tiek piedaavaati labaaki dziives apstaaklji citaa valstii. Bet, ja apskataas jautaajumu par Ukrainas notikumiem, rezultaati uzraada, ka respondenti vairaak atbalsta Krieviju nekaa Ukrainu. Tas pats jautaajums latvieshu viduu uzraadiitu preteejus rezultaatus. Vai tas nenoraada uz absoluuti preteeju informarcionaalo lauku? Gribeetos, lai tiktu veikti dziljaaki arii kvalitatiivi peetijumi nevis vienkaarshi anketas. Taas nenoliedzami ir veertiigas, bet shajos jautaajumos taas tikai uzraada teemas padzilinaatam peetijumam un nevis stipriem secinaajumiem.

Tmp author
Olafs Grigus

Tas vien, ka polarizācijas nav šajā konkrētajā jautājumā, jau, protams, nenozīmē, ka tās vienalga nav (un pietiekoši dziļas) citos, vai ne?

Citi autora darbi