Atslēgvārdi:

ES lēmumu pieņemšana: Kā NVO var ietekmēt dalībvalstu nacionālās pozīcijas ENGLISH

  • Organizācija:Centre for Public Policy PROVIDUS (Latvia), EUROPEUM Institute for European policy (Czech Republic), Institute of Public Affairs (Poland)
  • Gads:2014
  • Valoda:angļu

Lai gan Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks jau pēc četriem mēnešiem, tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs zina, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputātus ievēl Eiropas Savienības valstu pilsoņi.

Iesaki citiem:
Providus vaks tukss

Tā liecina pētījumu centra SKDS veiktā sabiedriskās domas aptauja, kas veikta pēc Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pasūtījuma.

Pētījums atklāj, ka 31% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka EP deputātus izvēlas Saeimas deputāti no sava vidus, bet 15% domā, ka viņus nominē valdība. Aptuveni 2% aptaujāto tic, ka EP deputātus izvirza valsts prezidents.

Pēc aptaujas datiem tikai 12% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas valdība labi aizstāv viņu intereses Eiropas Savienībā (ES). Latvijas iedzīvotāji kopumā arī neuzticas EP deputātu no Latvijas darbam: tikai 17% uzskata, ka viņi labi aizstāv pilsoņu vajadzības. Turklāt Latvijā uzticēšanās rādītāji ir zemāki par Polijas, Čehijas un Bulgārijas rādītājiem, kur arī tika veikta identiska aptauja.

(Opportunities for the organized civil society to influence EU decision-making via national positionspdf)

Iesaki citiem:

Citi autora darbi