Atslēgvārdi:

Krievijas publiskā diplomātija Latvijā: mediji un nevalstiskais sektors 3

Krievijas publiskās diplomātijas īstenošana Latvijā liecina, ka mediju vēstījumi, valodas un pilsonības tēmu aizskaršana, specifiskas vēstures interpretācijas popularizēšana šķeļ Latvijas sabiedrību.

Iesaki citiem:

Kāda ir mūsdienu Krievijas varas elites vīzija par pareizo pasaules kārtību? Ja Krievijas Ārpolitikas koncepcijās (2008. un 2013.gadā) ir runa par taisnīgāku pasauli, kur lietu kārtību jānosaka lielajiem reģionālajiem centriem, kur šajā stāstā, pēc Krievijas ārpolitikas veidotāju domām, iederas Latvija?

Lai sniegtu ieskatu šajos jautājumos, Austrumeiropas politikas pētījumu centrs ir publicējis pētījumu „Krievijas publiskā diplomātija Latvijā: mediji un nevalstiskais sektors”, kurā analizēts publiskās diplomātijas jēdziens un tā attīstība, īpašu uzmanību pievēršot Krievijas specifiskajai izpratnei par šo jēdzienu. Pētījums apskata vairākas Krievijas publiskās diplomātijas dimensijas - mediju vēstījumus, valodas, vēstures un pilsonības tēmu aizskaršanu, Pareizticīgās baznīcas un kultūras diplomātiju.

Pētījumā secināts:

Krievijas publiskās diplomātijas īstenošana Latvijā liecina - mediju vēstījumi, valodas un pilsonības tēmu aizskaršana, specifiskas vēstures interpretācijas popularizēšana šķeļ Latvijas sabiedrību un drīzāk vairo spriedzi sabiedrībā, nevis veicina labas attiecības ar Krieviju.


Pētījums pieejams (šeitpdf).

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jautājums

Kas tas par pētījumu centru? Kad un kāpēc tas ir izveidots? Kas to vada? Cik nopietni pētījumi tajā tiek veikti?

Tmp author
Antons Benjamiņš

Grūti kaut ko iepilst par 'pētījumu', kurš liekas nekad nav noticis. Ja nu tāds 'pētījums' būtu, mani interesē zināt, ko teiktu referendums, kurš apzinās kādus 'padomus' latviešu pengvīni varētu dot latviešu politikāņiem, Politika.lv ieskaitot politologiem ieskaitot.
Pāris dienas secen, kāds jaunietis Valmierā steidzās man pasniegt Vienotības brošūru. pie reizes piebilstot, ka partija esot pret Krievijas rīcību Krimā. Es brošūru atdevu jaunietim atpakaļ, jo uzskatu, ka Vienotība nav tā partija, kurai dot man politiskus padomus, lai tie arī nāk 'par brīvu', un ja vien tāpēc, ka tā Latviju pārveidojusi par ES guberņu, nevis tās suverēnu sastāvdaļu.
Kamēr šo tekstu rakstu sēžot pie sava kompīša, manu domu gājainu pārtrauca Politika.lv rakstiņš ('deklarācija par cieņu, iecietību,' utt.) par ko varu un nevaru teikt publiskā telpā ar garu virkni cilvēkiem, kuri parakstījušies par manu domu cenzoriem. Fui, īpaši tāpēc, ka rakstu zem sava vārda.
Kas attiecas uz Krievijas rīcību Krimā, to visumā atbalstu, jo neuzskatu ka provokācija Ukrainā ir Krievijas pasākums, bet kā uzskata laba daļa rietumnieki, ASV un NATO vēlme atjaunot 'auksto karu' 21mā g.simtā. Nožēloju, ka manas domas par Krieviju vēlās iespaidot nevien Politika.lv ar formulas rakstiņiem, bet, ka mūsu guberņas 'ārlietu ministrs' stabulē pēc Rasmusena mūzikas. un man tagad pār galvu lido NATO kaujas lidmašīnas un manu senču zemīti mīda ASV karavīru zābaki. Es provokāciju pret Krieviju netaisu un pret šo valsti naidu neraidu.

Tmp author
HA

Bet par ko ir runa Ārpolitikas koncepcijā 2014 - 2019? Kāds ir Putina stratēģiskais mērķis: pasaules karš (neticu), Krievijas impērijas atjaunošana kādreizējās Krievijas robežās vai ES un NATO sagraušana?
Gudrie nejēgas, paanalizējiet. Un tad arī varēsiet izdomāt pretsoļus. Patreiz Putins ir divus soļus priekšā.