Atslēgvārdi:

PĒTĪJUMS: Kā mediji atspoguļoja krīzi?

  • Autors:Vita Dreijere
  • Organizācija:The Centre for Media Studies at the Stockholm School of Economics in Riga
  • Gads:2013
  • Valoda:angļu

Krīzes atspoguļojums uzrāda mediju analītisku vājumu - krīze medijos atainota kā politiķu kaujas lauks, aiz kura pazūd vairāki būtiski konteksti, tostarp, arī cilvēki, atzīst mediju pētniece Vita Dreijere.

Iesaki citiem:

Pētījumā 'Kā mediji atspoguļoja krīzi' skatīti seši nacionālie preses izdevumi laika posmā no 2008.gada nogales līdz 2010.gada beigām, meklējot atbildes uz jautājumiem - no kā mediji prasīja atbildību par lejupslīdi, vai mediji piedāvāja savus risinājumus, vai identificēja tos, kas atbildīgi, par situācijas stabilizēšanu, vai atspoguļojumā redzama arī krīzes cilvēciskā seja.

Galvenie ieteikumi, kā uzlabot mediju darbu, ir kritiskāk izvēlēties avotus, nebalstīties tikai uz politiķu skaidrojumiem, iedziļināties pētījumos un dokumentos, paplašināt zināšanas ekonomikas jautājumos.

(How did the Media Report the Crisis? An Analysis of the Latvian National Daily Presspdf)

Iesaki citiem:

Vēl šajā tēmā

Pētījums: Indivīdu attiecības tiešsaistes sociālajos tīklos 12 Autors:Jānis Buholcs

Ziņas sabiedriskajā televīzijā: paaudžu un etnisko grupu mediju izvēles Latvijā 2 Autors:Jānis Juzefovičs

Mapping Digital Media: Latvia 2 Autors:Jānis Juzefovičs

Independent Study on Indicators for Media Pluralism in the Member States - Towards a Risk-Based Approach 1 Autors:Eiropas Komisija Izpildītājs: Katholieke Universiteit Leuven – ICRI, Central European University – CMCS and Jönköping International Business School – MMTC, together with a consultancy firm, Ernst & Young Belgium.

Slēptā reklāma Latvijas mediju saturā: cēloņi, redakciju stratēģijas un reklāmdevēju prakse 12 Autors:Anda Rožukalne

Citi autora darbi