Pētījums: Aizbraukšana un tukšums Latvijas laukos 3

  • Organizācija:Latvijas Universitāte
  • Gads:2012
  • Valoda:latviešu

Vai aizbraukšana ir problēma un vai tā maina sociālo un politisko vidi Latvijā? Tapis jauns pētījums par aizbraukšanu kā kompleksu parādību.

Iesaki citiem:
Puke tiklaa.jpg
Foto:echo9r

"Tie, kas runā par ekonomisko izaugsmi, šķietami dzīvo citā pasaulē, nekā tie, kuri diendienā cenšas (iz)dzīvot. Tieši nesakritība starp spektrālām nākotnes vīzijām un dzīves pieredzi rada cerību zudumu, tādēļ cilvēki meklē konkrētu nākotni citur. Aizbraukšana, lai arī cik grūta un smaga, tomēr piedāvā kaut kādu cerību," raksta pētījuma autore Dace Dzenovska.

Autore arī uzsver, ka emigrācija un diasporiskā dzīve – aiz robežām vai tepat Latvijas teritorijā – nav skatāma tikai negatīvi: "Saskarsmē ar jauniem izaicinājumiem tiek izvērtēta līdzšinējā rīcība un veidotas jaunas attiecības, kuras, iespējams, ietver jaunus ētiskus un politiskus resursus, kas palīdz atjaunot cilvēciskās
saiknes vērtību Latvijas publiskajā un politiskajā telpā."

(Aizbraukšana un tukšums Latvijas laukos: starp zudušām un iespējamām nākotnēmpdf)

Pētījums pārpublicēts no http://www.academia.edu/

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Ethen Hunt

I needed to thank you for this magnificent read!! I unquestionably adored each and every piece of it. I have you bookmarked your site to look at the new stuff you post. I needed to thank you for this magnificent read!! I unquestionably adored each and every piece of it. I have you bookmarked your site to look at the new stuff you post.

Tmp author
Baba Ki Rani

i read a considerable measure of stuff and i found that the method for composing to clearifing that precisely need to say was great so i am awed and ilike to come back again in future.. Instagram

Tmp author
new_proposals

Lielisks pētījums - ik pa brīdim atrodu laiku un palasu. Un baisi metas apzinoties, ka - ja nebūtu Eiropas naudas, tad viss tas būtu palicis neuzrakstīts un nepateikts. Paši latvieši nav gatavi saņemties tādai analīzei.

Saistītie raksti
Dacei

Par reemigrāciju 14 Autors:Dace Akule

Citi autora darbi
7439658394 07eb968c65

Rakstu krājums: Dzīve, attīstība, labbūtība Latvijas laukos 2 Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško, Aija Priedīte, Klāvs Sedlenieks, Dace Dzenovska, Aija Lulle, Aija Zobena u.c.