Pārsteidzošā Latvija 7

Draudzene man stāstīja par tikšanos ar kādu diplomātu, kurš Rīgā ieradies nesen un mēģina saprast, kas notiek Latvijā. Uz viņas skaidrojumiem diplomāta galvenā reakcija visas sarunas laikā bijusi pārsteiguma pilns „Really?”. Kas tieši bija ar to zvērudārzu, viņš neizpratnē tincināja, iespējams, domādams, ka mediju ziņas par to, ka tur pulcējušies Latvijas politikas smagsvari, lai lemtu par nākošo valsts prezidentu, ir joks.

Iesaki citiem:

Tāpat domāja arī mana māsa Dienvidāfrikā, kurai ar Skype palīdzību regulāri sniedzu politinformācijas. Tā ka daudz interesantāk ir videobildē vērot viņas gadu vecās meitiņas Selmas pirmos patstāvīgos solīšus, politinformācijas sadaļai mūsu sarunās jābūt kodolīgai, nu apmēram tā: Latvijai ir jauns prezidents, ķirurgs. Par viņu šobrīd ir skaidrs tikai tas, ka viņš ir ņēmis naudu aploksnēs un ir par vienu Ķīnu. „Tu joko. Kā tas ir iespējams?!”, māsa ir neizpratnē, un aicina mani minēt dažus labus iemeslus, kāpēc viņai no saulainās (lai arī slikti pārvaldītās) Āfrikas pārcelties atpakaļ uz mūsu Ziemeļu banānu republiku ar daudz nepievilcīgāku klimatu.

Es arī labi pazīstu to neveiklo sajūtu, kad dabūju skaidroties cienījamiem ārzemniekiem, vai vienkārši saviem ārzemju draugiem, par dīvainajiem notikumiem Latvijas politikā. Neveiklu tāpēc, ka man par šiem notikumiem ir kauns, un arī tāpēc, ka es nespēju politiķu vietā argumentēt šādus vai tādus absurdus lēmumus, jo nevienam citam izņemot pašus lēmējus nepaliek skaidrs, kā tieši šie lēmumi varētu būt izdevīgi valstij un tās iedzīvotājiem. Repše savulaik Ministru kabineta pakļautībā izveidoja Nejēdzību novēršanas biroju, varbūt tagadējai valdībai noderētu Pārsteidzošo lēmumu birojs, kurš dažādās valodās skaidrotu valdības un Saeimas lēmumus starptautiskajai un vietējai sabiedrībai? Pieprasījums pēc šāda pakalpojuma būtu milzīgs ...

Nākošajā nedēļā Londonā tikšos ar divām mīļām draudzenēm, zviedrietēm, no kurām viena pašlaik strādā Balkānos, otra – Centrālajā Āfrikā. Pēdējo reizi redzējāmies martā, un viņas noteikti gribēs dzirdēt, kā tad Latvijā tagad iet un kas jauns noticis. Mans stāsts varētu būt apmēram tāds: „Atcerieties mūsu slaveno prezidenti, kas kandidēja uz ANO Ģenerālsekretāra amatu? Vasarā viņai beidzās termiņš un parlaments ievēlēja jaunu prezidentu - ārstu – par ko politiķi slepus vienojās zvērudārzā, kā to vēlāk atklāja žurnālisti. Arī mūsu valsts otra augstākā amatpersona tagad ir ārsts – anesteziologs, provinces pilsētas slimnīcas vadītājs. Tas tamdēļ, ka bijušais parlamenta spīkeris dabūja rudenī atkāpties no amata kriminālprocesa dēļ, jo tika pieķerts melos. Viņš neilgi pēc vēlēšanām valdības mājas ēdnīcā pazaudēja portfeli ar desmit (vai sešiem?) tūkstošiem dolāru skaidrā naudā, ko esot aizņēmies traktora pirkšanai. Ministru prezidents, savukārt, pārkāpjot likumu cenšas visiem spēkiem atbrīvoties no pretkorupcijas iestādes vadītāja, sagadīšanās pēc tieši tajā laikā, kad šī iestāde ministru prezidenta partijai piestāda uzrēķinu par miljons dolāru pārtēriņu priekšvēlēšanu kampaņā. Labā ziņa ir tāda, ka šis gājiens neizdevās, pateicoties brīvai presei un lielākajai pilsoniskajai aktivitātei kopš dziesmotās revolūcijas”.

Nav jau tā, ka pārsteidzošajā Latvijā notiek tikai dīvainas un sliktas lietas. Piemēram, "Stendera ziepju fabrika" ir laidusi klajā burvīgu šokolādes-kafijas biezumu skrubi, ko aizvedīšu savām draudzenēm kā dāvanu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vladimirs Vladimirovičs 08.11.2007 20:19
Principā, Kristas rakstītajam varētu piekrist. Es gan tiekoties ar daudzajie ārzemju paziņām un draugiem katru reizi gan nepārvēršu politinformācijā, arī ar meitu Londonā caur Skype ar to nenodarbojos. Ir daudz interesantākas lietas ko pārrunāt un nodarboties. Bet tas nu tā, kas kam. Bet viss normas robežās līdz vārdiem "...provinces pilsētas slimnīcas vadītājs...".

Ieslēdzās tāds kā klikšķis. Nē ne tādēļ, ka ir briesmīga vēlme aizstāvēt Saeimas spīkeru. Ar šiem vārdiem Jūs Krista lieliski parādījāt, ka jums līdzīgiem īstā Latvija ir Rīga, bet viss, kas ir aiz tās robežām ir tā prasti - province. Ko nu viņa var mums īstajiem, visu zinošajiem dot. Atkārtoju vēlreiz - Daudzes vietā patiesībā varēja būt ikviens, kurš nav "savējais", rīdzinieks. Nožēlojami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 04.11.2007 13:32
Krisham - es gaidiju tadu uzbraucienu, ka Tavejo. Nedomaju, ka mans pienakums butu "uzburt arzemniekiem skaistas ainas", ar to lai tiesam nodarbojas profesionali diplomati. Varbut tapec arzemnieki, pec tam kad ir parunajusies ar siem diplomatiem, tik energiski mekle iespejas aprunaties ar cilvekiem, kas nevis melo un uzbur skaistas ainas, bet nebistas stastit, kaa ir patiesiba. Shaut pa zinnesi vai dauzit spogulus ir vieglakais, ko darit. Daudz grutak ir atzit patiesibu (lai cik nepatikama ta izskatitos) un tad kaut ko darit, lai to mainitu tada virziena, lai nebutu jaslapstas un jakaunas no ta, kas notiek musu valstii.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Franciskus 03.11.2007 23:58
Piedod, Krish, bet mana uztvere valsts, kura notiek tas, kas noticis pedeja gada laika atstaj iespaidu, ka Latvija atrodas Afrika. Diemzhel.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kriš 03.11.2007 19:25
Paldies Tev par loti skaisto ainu ko tu arzemniekiem uzbur, vairak tadus "diplomatus" ka tevi un tad visi domas ka Latvija ir Afrika. Nevajag liet udeni kur upe tek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anda 02.11.2007 12:39
Man prieks, Krista, ka tu tik forši proti noformulēt tik nopietnas lietas - īsi, patiesi un krāsaini. Lai tev izdotos atrast arī vairaķ tās labās lietas, par kurām tu raksti pēdējā rindkopā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 01.11.2007 16:01
Lieliski saprotu to sajūtu, par ko raksta Krista. Arī man nākas atvainoties pirms es pastāstu par to, kas notiek Latvijā: "Mēs esam ļoti jauna valsts un diemžēl korupcija politikā ir visai ierasta lieta." Pēc tāda ievada cilvēki iejūtīgi krata ar galvu un norij nedaudz vieglāk tos stāstus par korumpētiem ķirurgiem, kuri kļūst par prezidentu. Ja šāda ievada nav var nereti dzirdēt neticības pilnu un skaļu: "KO?"

Citi autora darbi
Krista 1284

Ar ko nosist politiķi 18 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane