Sabiedrības līdzlemta budžetēšana: kā uzsākt Latvijā?

Pārskats par sabiedrības līdzlemtu budžetēšanas procesu, Igaunijas un Islandes pieredzi

Iesaki citiem:
Participatory budgeting

2018.gada 29.jūnijā domnīca PROVIDUS organizēja meistarklasi festivālā LAMPA "Veidosim pašvaldības budžetu kopā: atklāti, godīgi un rēķinoties ar iedzīvotajiem prioritātēm!"

Pasākums bija veltīts sabiedrības līdzlemtai budžetēšanai (participatory budgeting) - procesam, kas ļauj iedzīvotājiem ietekmēt pašvaldības budžeta veidošanu. Šis inovatīvais līdzdalības veids tiek īstenots vairāk nekā 1000 pilsētās visā pasaulē – sākot ar Parīzi un beidzot ar Tartu. Ambiciozāko projektu izmaksas mērāmas miljonos eiro, pieticīgāko – tūkstošos.
Apkopojums par sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu un tās ieviešanu, tai skaitā par Igaunijas un Islandes pieredzi ir lasāms šeitpdf.

Ja arī Jūs vēlētos vairāk uzzināt par sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu vai arī pamēģināt šo procesu ieviest savā pašvaldībā, domnīca Providus priecāsies Jums palīdzēt!
Infografika par sabiedrības līdzlemtu budžetēšanu ieviešanu:

Copy: PB
Infogram


LAMPAs diskusija tika saorganizēta un pārskats tapis ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā finansiālu atbalstu. Šīs un citu publikāciju saturs ir domnīcas Providus atbildība, un tas ne obligāti atspoguļo Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja uzskatus vai politiku.Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi