Par kultūras trūkumu interneta portālos 3

Portālu īpašnieki ļoti labi zina, kāds ir kretīnisma līmenis lietotāju starpā. Ja tā, kāpēc tie neko lietas labā nedara?

Iesaki citiem:

Labdien, lasītāji!

Šodien vien īsa piezīme par to, kas darās interneta portālos lasītāju atstāto komentāru līmenī. Lasītāji zina, par ko te ir runa. Runa ir par slikti audzinātiem tipiem, kuri uzskata, ka internetā viņi ir anonīmi un tāpēc var gānīties, cik vien uziet. Raugi, pāris eksemplāru no "diskusijas" Delfos par Labklājības ministrijas paspārnē izdoto grāmatiņu, par kuru rakstīju vakar:

A pederasti ko, viens otru neklapē?

Eu, pederastijas atbalstītāji, pietiks runāt par dzimumnevienlīdzību Latvijā.

Pederastu petīcijām nav ne svara ne nozīmes! Tās pat kauns lietot ķemertiņā uz nagliņas!

Un no Apollo par to pašu tēmu:

Tautai ir jāattīrās no kaku stūmējiem un bērnu drāzējiem.

Tavs tūplis un mutes dobums ir apdraudēts!!! Savlaicīgi iesmērē tūpļa caurumu ar vazelīnu!

Latvijā pie varas ir pedofīļi un lesbietes.

Kā esmu rakstījis citreiz, visi portāli pēc kārtas dievojas, ka nudien, nudien, tie kontrolē saturu un dzēš rupjus komentārus. Taču acīmredzot tas tā nav un, vēl vairāk, portālu īpašnieki ļoti labi zina, kāds ir kultūras līmenis lasītāju starpā. Kā mēs to varam zināt? Mēs to zinām tāpēc, ka katru reizi, kad portālā ir ziņa par kāda cilvēka aiziešanu mūžībā, komentēšanas iespēja vienkārši tiek atslēgta. Tas ļoti skaidri pierāda, ka portālu īpašnieki zina, ka kretīnisms tajos sit jo augstu vilni, un vismaz šajā gadījumā tie neļauj cilvēkiem ālēties. Ja tā, tad kāpēc ne citās jomās?

Jauku visiem dienu!


Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Mareks Niklass

Te nu reiz ir darbs žurnālistiem. Bez apstājas jautāt portālu īpašniekiem, kāpēc viņi necenzē rupjības, kāpēc neseko nekāda nopietna rīcība pret pārkāpējiem (IP "nobanošana", iesniegumi policijā). Vakar pārrunāju šo jautājumu ar kolēģi darbā. Man liekas, ka "vārda brīvība" īpaši necietīs, ja visiem, kuri vēlas kaut ko komentēt, vajadzētu reģistrēties (iespējams, pat vajadzīgs likums). To dara ļoti daudz respektablu mediju pasaulē (Economist, New York Times).

Tmp author
Maris

Tie portāli pat nespēj savus kļūdainos rakstus izlasīt un izlabot, kur nu vēl komentārus pārbaudīt.

Tmp author
Annija Golderga

Es pieļauju, ka runa ir par apmeklējumu, cilvēki nāk uzvilkties, kašķēties, izlādēties, un klik, klik, klik, taisa reitingus portālam. Diemžēl beidzamajā laikā visai izteikta ir vērtību skalas ne-esamība publiskajā telpā, tajā skaitā reklāmas materiālu izvietošanas neierobežotība (es runāju par baneriem, kas kā palags pārklāj visu lapu, un lasītājam vienkārši nav iespējas neuzklikšķināt).
Man negribās tērēt emocijas par to domājot un rakstot atbildes, es rakstu komentārus vispār nelasu, jo tos lasot mani pārņem skumjas, dusmas un vilšanās par lielo skaitu neaudzināto, naidīgo lasītāju, un es kļūstu tāda pati kā šie komentētāji, paļaujos emocijām, piekakāju šo virtuālo vidi un pēc tam turpinu to darīt reālajā dzīvē, jo "sāpe ta paliek".

par grāmatiņu - paldies, ka tāda ir, tajā nav nekā neķītra, esmu lasījusi un tā ir bērnu droša manā uztverē. 99% puišu bērnībā krāso acis, nēsā mammas kurpes, tāpat kā meitenes uzvelk tēta brilles un vectēva štociņu, man ļoti patīk naglot plauktus, pašai tos izgatavot, bet es gan neesmu lesbiete. Bet, ja bērnam rada pārlieku daudz aizliegumus, tad pastāv iespēja, ka tieši tas būs aizliegtais auglis, ko viņš centīsies pagaršot jau paaudzies. TAČU, no tādām gŗāmatām nerodas homoseksuāļi, vai transvestīti. Strādāt vajag ar šīm neveselīgajām fobijām, nevis turēt dezinformācijā bērnus.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips