Atslēgvārdi:

Par ANO naudu top dīvaini pētījumi

Diena 09.07.2001
Rubrika: 2. lpp.

Iesaki citiem:

Nesen tapis ikgadējais Pārskats par tautas attīstību 2000/2001, ko finansējusi Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programma. Šogad pētījuma nosaukums ir Sabiedriskās politikas process, un tas veltīts tiešo politisko procesu analīzei. Autoru ieguldītais darbs pētījuma tapšanā ir ļoti apjomīgs. Jau premjers Andris Bērziņš ievadvārdos norādījis, ka šī pētījuma līmenis ir ļoti augsts. Izmantotās literatūras apjoms vien mērāms pāris simtu vienībās. Šādu pētījumu mūsu valstī aktuāli trūkst. Līdz šim puslīdz objektīvi politiskos procesus valstī vērtējuši vienīgi mediji. Augsta līmeņa visaptverošu socioloģisko pētījumu par politiskajām norisēm ir bijis maz. Tādēļ varam būt tikai priecīgi, ka ANO finansē šāda veida pētījumus, kas lieku reizi parāda, kā pie mums lietas sastāv.

Taču savādāk ir ar pētījuma analīzi, secinājumiem un ieteikumiem, kas aizņem ļoti lielu daļu no garadarba. Pēc tā spriežot, situācija ir drūma - varasvīri korumpēti, valdība nekalpo tautai, bizness saplūdis ar politiku, visu nosaka pelēkie kardināli, opozīciju neviens nemīl un neņem vērā. Kļūst baisi - dzīvojam kaut kādā murgainā zemē, pār mums savijušies mafiozu un oligarhisku struktūru pinekļi.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Saistītie raksti

ANO Latvijā un.lv