Palīdzi piepildīt politika.lv ar saturu! 30

Droši vien būsiet ievērojuši portālā „dekoratīvo aizkaru“, kas jūs aicina politika.lv atbalstīt ar ziedojumu. Gribu īsi pastāstīt, kāpēc šāds aicinājums.

Iesaki citiem:

Kopš politika.lv izveidošanas 2001. gadā mums bija skaidras divas lietas: ka šādu interneta resursu nevar uzturēt ar komerciāliem līdzekļiem un, ka sākotnējie finansētāji portālu neatbalstīs mūžīgi. Mūs vadīja ideālismā sakņoti mērķi, ka politikas kvalitāti var uzlabot ar informētu sabiedrības līdzdalību un politika.lv tika izveidots, lai veicinātu virzību uz to. Mēs nevarējām prognozēt, vai šāds resurss vispār kādam būs vajadzīgs - es atceros pārsteigumu un prieku kad konstatēju, ka pirmajās 24 stundās pēc portāla dzimšanas to apmeklēja veseli 40 lietotāji!

Vairāk kā 7 gadu laikā lietas ir strauji gājušas uz priekšu: politika.lv resursi ir citēti Saeimas tribīnē, vadošo laikrakstu lapās, televīzijas studijās un Satversmes tiesas spriedumos. Mēs esam īstenojuši īpašus satura projektus par godu referendumam par iestāšanos ES un Saeimas un pašvaldību vēlēšanām, izdomājām interaktīvo anketu Pielaiko Partiju!, datubāzi „Mēs zinām, ko jūs darījāt 8. Saeimā“ un veiksmīgi novadījām Latvijā pirmās tiešsaistes konsultācijas par svarīgiem politikas jautājumiem. Esmu par politika.lv stāstījusi Igaunijas e-pārvaldes akadēmijas rīkotos pasākumos Tallinā, Eiropas Parlamenta ēkā Strasbūrā un ANO mājā Tadžikijas galvaspilsētā Dušanbe.

Bet kam tad bez vietējiem medijiem, igauņiem un tadžikiem politika.lv ir vajadzīga? Ārvalstu fondu, starptautisku organizāciju un draudzīgu valstu vēstniecību pārstāvjiem, kuri līdz šim ir izrādījuši lielu un patiesu interesi par politika.lv sasniegumiem un dāsni ir mūs atbalstījuši? Portāla līdzšinējie starptautiskie labdari savus resursus izvēlas novirzīt uz reģioniem, kur tie vairāk vajadzīgi. Man liekas, viņi pareizi dara, jo pasaulē tiešām ir smagākas problēmas, ko risināt, kā līdzdalības jautājumi ES dalībvalstī Latvijā. Pašmāju labdari (uzņēmumi) portālu atbalstīt baidās, jo mūsu nosaukumā ir vārds „politika“, kas nezin kāpēc potenciālos sponsoros izraisa teju alerģisku reakciju. Reklāmdevējiem pagaidām esam par mazu, lai tādā veidā gūtu pietiekošus ienākumus, bet abonēšanas maksu nevēlamies ieviest principā, jo tas būtu pretrunā ar politika.lv misiju. Kam tad mēs būtu vajadzīgi?

Izrādās, ka pagājušajā mēnesī vien politika.lv bija vajadzīga 47,500 lietotājiem. Tās, manuprāt, ir ļoti labas ziņas. Jo tā vietā, lai politika.lv komanda būtu atkarīga no ārvalstu fondiem, pavadītu savu laiku projektu pieteikumu rakstīšanas maratonos, gaidīšanas agonijā un administrēšanas džungļos, mēs gribētu vienkārši darīt savu darbu: piedāvāt jums saturiski saistošu un lietošanas ziņā ērtu un inovatīvu resursu, kas ar jūsu līdzdalību palīdzēs Latvijā veidot kvalitatīvāku politiku.

Mēs gribētu būt atkarīgi no saviem lietotājiem. Tāpēc arī šāds aicinājums.

Ja katrs no 3677 iknedēļas vēstkopas saņēmējiem ziedotu 10 latus, politika.lv varētu izdot pusgadu. Ja katrs no 47,500 lietotājiem, kas portālu apmeklēja oktobrī, veltītu mums 5 latus, portāls iegūtu līdzekļus trīs (!) gadu darbībai. Jūsu atbalsts stiprinās politika.lv neatkarību, līdz ar to arī kvalitāti.

Ziedo politikai.lv caur savu internetbanku un aicini ziedot citus!

PALDIES!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (30) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kukū 06.02.2009 22:37
Man liekas ka būtu jāaktivizē iespēja pilsonim nodokļu maksātājam norādīt kam - kuram nvo lai aiziet daļa (2%) no viņa nodokļiem. Man patīk poltika un man patīk dažas zaļo aktivitātes un man patīk Sarkanais krusts. Es tiešām labprāt atbalstītu šādā veidā. Sistēma starp citu aprobēta A-eiropā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 21.11.2008 21:24
Paldies, PALDIES visiem par atbalstu :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dundurs 21.11.2008 16:14
Man patīk raksti, kas tiek publicēti jūsu portālā. Liek padomāt! Esmu daļēji pats tajā vidē iesaistīts un redzu šādu tādu nesmukumu, un, ja jau pieminat vienu no mērķiem savai darbībai kā kvalitatīvākas politikas veidošanu Latvijā, tad naudas summas ziedošana viena konjaka vērtībā diezvai man iecirtīs smagu robu finansēs!:) Pārskaitīšu pēc kādas nedēļas! Veiksmīgu darbu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Evitai 14.11.2008 22:00
Ar to es gribēju teikt, ka projektu nauda bieži tiek iztērēta faktiski organizāciju administratīvai uzturēšanai, jo, ja nebūtu šo projektu, tad nāktos darbiniekiem maksāt algas. Labāk to norakstīt uz projektiem ar pietiekami izplūdušām tāmēm. Reāli tie "projekti" ir jums līdzīgo organizāciju viena no barotuvēm. Savukārt pašu "projektu" nepieciešamība un efektivitāte bieži vien ir visai butafora. Kāda jēga no vairākus desmitus tūkstošu latu vērtiem projektiem, piemēram, par "rasisma izskaušanu Latvijā", ja reāli ar šiem projektiem rasisms tiek tikai veicināts (cenšoties latviešiem mākslīgi uzspiest kaut kādus Rietumu "tolerances" standartus). Latviešiem ir tāds teiciens - ar varu mīļš nekļūsi. Līdz ar to vienīgais pozitīvais šādu "projektu" pienesums ir tas, ka projektu rakstītāji ir nopelnījuši smuku naudiņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - Iesalniekam 14.11.2008 18:13
Varbūt mazliet, bet daudz gan ne. Un kas Jūsuprāt te ir "ne par tēmu"? Pats sākāt gausties par "liberālkosmopolītiem," nu, tad paskaidrojiet tomēr, ko Jūs piedāvājat. Vakar piedāvājāt dūru vicināšanu, kas nav gluži civilizēta diskursa dalībnieka cienīgi, bet tā jau ir Jūsu problēma. Jums tāpat kā par Jums krietni radikālākiem "nacionālistiem" (kuri pietiekami daudzos gadījumos tomēr ir latviešu tautas ienaidnieki, vai vismaz briesmīgi kaitnieki), nekad nav bijis iespējams paskaidrot, kā tad panākt to "kosmopolītisma" izskaušanu no Latvijas, kurš Jums tik ļoti nepatīk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita Jānim Iesalniekam 14.11.2008 17:50
Jūsu salīdzinājums ir absolūti nesaprotams un nesakarīgs, piedodiet. Ko Jūs ar tām padomēm gribējāt pateikt? Kāds tām ir sakars ar NVO? Šis, šķiet, ir kārtējais mēģinājums izlikties ļoti zinošam par lietām, par kurām nav ne jausmas.

Visu Latvijai uzskati ir gana radikāli. Bet labi ir tas, ka Jums nav ne mazāko izredžu tikt pie jelkādas varas ;).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Evitai 14.11.2008 17:40
Tik pat labi varētu teikt, ka valsts uzņēmumu padomēs sēdošie politiskie ielikteņi visu savu algu var iztērēt paši, lai gan labi zināms, ka ļoti liela "algas" daļa jāziedo atpakaļ partijas kasē, kas izbīdījusi šajā amatā.

Kārli, vispār mums te diskusija galīgi ne par tēmu aizgāja. Vienīgi varu teikt, ka tu mazliet pārspīlē "Visu Latvijai!" uzskatu radikālismu. Ja kaut ko pasniedz pārspīlētā formā, tas vienmēr šķiet smieklīgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita 14.11.2008 16:14
Pilnībā piekrītu Kārļa teiktajam.

Bez tam man pilnīgi nesaprotams šķiet politiskas partijas salīdzinājums ar NVO. Tās ir pilnīgi dažādas lietas. Un tas ir tikai ABSOLŪTI normāli, ka NVO piesakās projektiem. To nedara tikai organizācijas, kuras atbalsta daudzveidību un iecietību, kas tik ļoti nepatīk Visu Latvijai, bet arī jebkura cita NVO. Pie tam projektu līdzekļi parasti sedz projektu ietvaros veicamo aktivitāšu izmaksas, nevis ikdienas darba administratīvos izdevumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

liberals 14.11.2008 15:08
Diez vai var teikt, ka politika.lv ir liberalisma citadele. "Ekologiska domāšana", ļoti savdabīga vārdu brīvības izpratne, par ekonomisko brīvību nav ne runas. "Leberāļu" varonis - Obama, kurš gan tuvāk Marksam, nevis Misesam.
Bet atbalstīšu - viedokļu dažādības dēļ.

Un ja pazudīsiet, būs taču garlaicīgi ...:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 14.11.2008 14:25
Atvainojos, pēdējā teikumā iepriekšējā komentā protams bija jābūt ... tāpēc, ka viņš NAV baltas ādas krāsas heteroseksuāls latvietis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - J. Iesalniekam 14.11.2008 13:48
Nu, apsveikt varam par taupību. Būtu, protams, jākonstatē, ka "Visu Latvijai" Saeimas vēlēšanās dabūja ... oi, cik tad -- veselu pusotru procentu balsu? Teicami. Bet vēl vairāk, kāds ir Jūsu proponētais risinājums problēmai par "liberālkosmopolītiem"? Sāciet drošības labad aicināt aizliegt televīziju, radio un internetu vispār un slēgt robežas. Tad visi latvju bērni varēs augt stalti un ļoti, ļoti latviski. Protams, ne īpaši inteliģenti, jo arī mācību grāmatas būs jācenzē, lai tajās būtu tikai un vienīgi "latviskais." Nabadzīgi, jo slēdzot robežas ir jāslēdz arī ārējā tirdzniecība. Laikam nesanāks. Un tāpēc ir labi, ka Latvijā attīstās liberālisms. Jebkurš latvju bērns, kurš pāris nedēļas vai mēnešus mācās Berlīnē, Londonā vai Ņujorkā atgriežas Latvijā zinošāks un ar atvērtākām acīm uz to, ka pasaulē tomēr ir ļoti daudz un dažādu ideju un cilvēku, un neviens no viņiem nav slikts tikai tāpēc, ka viņš baltas ādas krāsas heteroseksuāls latvietis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Evitai 14.11.2008 12:56
SF Latvija ikgadējās izdevumu pozīcijas runā bezkaislīgi. Visu t.s. "sorosiešu" NVO ieņēmumu avoti ir visai līdzīgi - dažādas ārvalstu "mātes NVO" + kaut kādi Eiropas projekti. Nacionāli noskaņotajām organizācijām nav šādu ārzemēs bāzētu "dziļo kabatu" (runājot ekonomistu terminoloģijā). Es nesaku, ka jums nebūtu brīvprātīgā darba, bet ārēja naudas piešprice jebkurā gadījumā ir daudz apjomīgāka nekā jebkurai nacionālistu organizācijai, kurām naudas ir mazāk ne tāpēc, ka atbalstītāju būtu mazāk, bet gan tāpēc, ka nav finansiāla atbalsta no ārzemēm (atbildot "Terminatoram").

Mēs (runāju par savu organizāciju - "Visu Latvijai!") reāli dzīvojam no savu biedru + dažu Latvijas mazo-vidējo uzņēmēju ziedojumiem un, ja rēķina ieguldītās naudas un panāktā efekta attiecību, tad rezultāti ir ļoti labi. Pasākumu apmeklētāju skaita ziņā reti kura NVO vai politiskā organizācija var ar mums mēroties. Piemēram, tūlīt 18. novembrī būs lāpu gājiens, kurā pēdējos trīs gados ik gadu piedalās vairāki tūkstoši dalībnieku. Un tas viss ar ~10'000 Ls ieņēmumiem gadā, jo galveno darbu izdara brīvprātīgie aktīvisti, kas to dara pārliecības dēļ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita 14.11.2008 10:42
Un vēl - Jāņa Iesalnieka minētais, ka nacionālistiem kaut kas esot citādi, ir nepatiesība. Daža laba organizācija, kuru dažiem sazvērestību teoriju mīļotājiem labpatīk dēvēt par sorosiešiem, balstās lielākoties uz brīvprātīgo darbu un pašu aktīvistu un to atbalstītāju ieguldīto naudu. Cilvēkiem vienkārši patīk ticēt kaut kādiem Sorosa miljoniem, jo tā ir vieglāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 14.11.2008 10:27
Paldies Kristai par info. Gribētos jau plašāku, piemēram, cik kam par kuru darbu tiek maksāts, bet pieņemu, ka pieaugot lietotāju ziedojumiem, šādu informāciju arī sāksiet sniegt.

Par pašu ziedošanu. Viss normāli. Gaidu algu - savu iespēju robežās kaut ko ziedošu. Diskusijām un speciālistu viedokļiem ir nozīme. Un demokrātisku vērtību aizstāvjiem par atbalstu jāiestājas.

Jānim Iesalniekam - "Citādi ir nacionālistiem - tie ir norūdījušies cīņai mediju ignorances un valsts amatpersonu nelabvēlīgas attieksmes apstākļos. Lielākā daļa ne tikai negūst finansiālu labumu no savām aktivitātēm, bet vēl piemaksā no savas kabatas." Man jau liekas, ka tas tikai liecina par to, ka Jūsu atbalstītāji nemaz tik labi atbalstītāji nav, ja nevar savas idejas finansiāli atbalstīt. Lietas un procesi, kuriem cilvēks tērē naudu, daļēji parāda cilvēka vērtības :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks > Kristai 13.11.2008 15:49
Tātad lasi, ja jau zini, ko cilvēki tur raksta. Šobrīd par oponentu trūkumu savā forumā nesūdzos (sākumā tas tik tiešām bija jūtams), turklāt arī nacionālistu vidū ir liela viedokļu dažādība par daudziem jautājumiem. Jo vairāk lietotāju nāk klāt, jo lielāka viedokļu dažādība.

Izlasot tavu rakstu un pēdējo komentāru, nākas secināt vienu lietu - liberālkosmopolītiem ir sveša personiska ziedošanās cīņai par ideju. Esat pieraduši peldēties naudā ar visādiem projektiņiem, semināriem, valsts un ārzemju NVO atbalstu, ka krīzes apstākļos vairs nespējat pielāgoties. Bija tāds R.Putnis. Tikmēr, kamēr Delnai bija nauda, bļaustījās skaļāk kā rūdītākie boļševiki 1917. gadā. Tiklīdz naudas vairs nebija, aktivitātes apsīka. Un tagad? ... labi apmaksāts darbs Vācijā. Tādi ir tie liberāļu "cīnītāji". Citādi ir nacionālistiem - tie ir norūdījušies cīņai mediju ignorances un valsts amatpersonu nelabvēlīgas attieksmes apstākļos. Lielākā daļa ne tikai negūst finansiālu labumu no savām aktivitātēm, bet vēl piemaksā no savas kabatas. Jūs mākat dzīvot tikai "treknajos gados", kamēr mūsu aktivitātes ekonomiskā krīze neiespaido.

Ja runā par politiku.lv, tad šāda līmeņa projektam ir vajadzīgi divi algoti darbinieki: 1) redaktors - web-mārketinga speciālists un 2) tehniķis-administrators. Pieņemsim, ka abi saņem 1000 Ls mēnesī (kas nav slikta alga šajos apstākļos), tātad algās 2000 Ls/mēnesī. Ja darbinieku ir vairāk, tad varu tikai secināt, ka darba ražīgums ir ārkārtīgi zems. Algām vēl jāpieskaita ~100Ls mēnesī tehniskie izdevumi (lai gan mūsdienās visu nepieciešamo ir iespējams nodrošināt par vēl daudz lētāku summu). Labi, varam vēl maksāt honorārus, kas, ņemot vērā politika.lv oriģinālrakstu regularitāti, mēnesī nu nekādīgi nevarētu būt vairāk par 500Ls. Piemetot vēl mazliet, nu nekādīgi mēneša kopējie izdevumi nevar pārsniegt 3000 Ls, ja vien negribat kādas ekstras (bet par ekstrām ir smagi jāstrādā). Jebkurā gadījumā objektīvi pamatojamie izdevumi ne tuvu neaizvelk līdz tevis minētajiem >6000 Ls mēnesī. Es jau neko nesaku, izdevumi varētu būt kaut miljons, taču tad attiecīgi pretī ir jābūt arī atbilstošai darba kvalitātei un apjomam. "Treknie gadi", kad ārzemju onkuļi deva naudu tāpat par smukām acīm, ir beigušies. Ja nespēsiet pielāgoties, tad nāksies iznīkt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita 13.11.2008 15:35
Un kāpēc gan nekritizēt LPP/LC par neiecietības kultivēšanu un integrācijas politikas īstenošanas imitāciju?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista>Kalvim 13.11.2008 15:29
Apsveicu, Jūs atradāt 5 kritiskus rakstus par LPP/LC! Ja pameklēsiet drusku dziļāk, noteikti atradīsiet kritiskus rakstus par pilnīgi visām politiskajām partijām, īpaši pirms vēlēšanām, kad politika.lv redakcija sistemātiski īsteno līdzvērtīgu pieeju visām partijām. Protams mūsu autoru viedokļi par dažādām partijām ir atšķirīgi, bet būtu taču dīvaini sagaidīt, ka tie būtu vienādi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista>Evitai 13.11.2008 15:18
Ir tā, kā Jūs sakiet, ka cilvēki un uzņēmumi Latvijā vairāk atbalsta sliktas politikas sekas, jo tās ir kliedzoši redzamas visapkārt. politika.lv ir kā instruments cīņai ar cēloņiem, un rezultāti vairumā gadījumu būs redzami ilgtermiņā.

Paldies par atbalstu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista> Jānim Iesalniekam 13.11.2008 15:13
Varbūt būsiet pamanījis, ka atšķirībā gan no jūsu izveidotā nacionālistu foruma, gan vairuma portālu, politika.lv ar zināmu regularitāti publicē oriģinālsaturu, kuru autoriem maksājam honorārus un kā plānošana, rediģēšana un cita veida apstrāde patērē kvalificētus cilvēkresursus - tur arī aiziet laika un naudas ieguldījums.

Īpašu projektu (piemēram, Pielaiko Partiju!) īstenošana prasa sagatavošanās darbu vismaz 4 mēnešu garumā un iesaista augstu kvalificētu ekspertu piesaisti, fokusgrupas, vairāku simtu anketu testēšanu, datu apstrādi u.c. "aizkulišu darbus", lai rezultātā lietotājs varētu saņemt kvalitatīvu produktu.

Atbalstīt politika.lv vai nē ir Jūsu brīva izvēle, jebkurā gadījumā man ir prieks, ka portālā regulāri apgrozās visdažādāko viedokļu paudēji - ko laikam nevar teikt par Jūsu kūrēto nacionālistu forumu, kur vairāki lietotāji žēlojas, ka diskusija garlaicīga, jo pietrūkstot sasodīto liberāļu vai kādu citu citādi domājošo :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > Kristai 13.11.2008 15:08
>>> "Bet ja jūsu rīcībā ir kādi fakti, kas liecina, ka portāls darbojas kādas partijas interesēs, lūdzu izdariet mums visiem pakalpojumu un nāciet ar tiem klajā. Citādi tāda tukša runāšana vien sanāk ..."
======
Ir viegli pamanāmi raksti, gan arī blogu ieraksti, kuri ļoti negatīvi izsakās par LPP/LC. Un tie ir nevis tikai dažas balsis citu viedokļu starpā, bet gan nepārprotami izsaka šī portāla redakcijas domas. Un, ja neskaita dažas epizodiskas sabiedriskās diskusijas, kurās ir uzaicināti piedalīties arī LPP/LC pārstāvji, tad LPP labvēlīgus viedokļus te atrast ir krietni grūtāk. Daži piemēri:

(1) "Miris. Jo nenosargājām" (D.Arājas kritika par A.Baštika vadīto BĢLM) - http://politika.lv/index.php?id=16557 .
(2) "Kantoris izdzīvošanai" (D.Arājas kritika par O.Kastēna ĪUMSILS) - http://www.politika.lv/index.php?id=16869 .
(3) "Iekļauj vārdos, izslēdz darbos" - radikālās organizācijas "Mozaīka" pārstāves pārdomas par LPP politiku - http://www.politika.lv/index.php?id=15528 .
(4) "Baštiks Vienotājs" - D.Arājas viedoklis par to, cik slikts ir A.Baštiks - http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=60893 .
(5) "Neiecietība Kastēna gaumē" - D.Arājas viedoklis par O.Kastēnu kā nepiemērotu ĪUMSILS vadītāja amatam (t.sk. dēļ viņa attieksmes pret homoseksuālismu) - http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=60689 .

T.i. politiskā angažētība ir pilnīgi acīmredzama - un tā pati par sevi nebūtu nekas nosodāms, jo katram ir tiesības uz savu viedokli. Bet ne jau man ir jānoskaidro no kurienes "aug kājas" naidīgajiem viedokļiem par LPP/LC. Tas jāizdara Jums pašiem, lai nodrošinātu politisko cīņu caurspīdību priekšvēlēšanu periodā un vienlīdzīgus nosacījumus visām partijām, kā arī nepieļautu "trešo personu" nekontrolētu politisko reklāmu.

Mani neapmierina tas, ja Politika.lv pretendē uz "īpašā spēlētāja" lomu, kurš reizēm grib uzvesties kā skatītājs vai tiesnesis, bet reizēm arī kā spēlētājs, kurš palīdz dzīt bumbu noteiktos vārtos. Jums ir jāizvēlas - vai gribat būt akadēmiski objektīvi politikas apskatnieki (daži raksti un pētījumi uz kaut ko tādu pretendē), vai tomēr paši piedalāties šajā procesā. Ja būs godīgums no Jūsu puses, tad arī ziedotāji zinās, ko īsti viņi atbalsta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Evita 13.11.2008 15:02
Cilvēkiem Latvijā ziedošanas kultūra joprojām ir pasveša. Pamazām gan tā attīstās. Šobrīd cilvēki ziedo tiem, kam vajadzība ir "viskliedzošākā" - vajadzīga steidzama operācija, pajumte, drēbes utt., bet grūti pieņemt to, ka ir normāli ziedot organizācijām to darbības nodrošināšanai. Vēl jo vairāk tas ir normāli situācijā, kad nevalstiskajām organizācijām, ja vien tās nav Kastēnam draudzīgās, "pareizās" organizācijas, kas dzied viņa bezdarbībai slavas dziesmas, ir aizvien grūtāk nodrošināt sev finansējumu. Uz šī fona īpaši komiski ir sazvērestības teoriju izkliedzieni par "Sorosa miljoniem" ;)).
Lai veicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita 13.11.2008 14:47
Krista, beidziet ubagot naudu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Iesalnieks 13.11.2008 14:38
Kāpēc lai es atbalstītu portālu, kas propagandē kosmopolītisko domāšanas veidu? Kalvim taisnība - politika.lv pavisam noteikti ir politiski angažēts projekts, tikai ne klasiskajā nozīmē. Politika.lv varbūt neaģitē par kādu konkrētu partiju, bet pavisam noteikti propagandē vienu noteiktu ideoloģisko virzienu, kas man personīgi nav pieņemams. Te šad tad var izlasīt interesantus oponentu (t.i. - liberālkosmopolītu) viedokļus, bet tas nav iemesls, lai es jūs atbalstītu.

P.S. Es zinu, ko nozīmē uzturēt politisku interneta resursu. Veidoju aktīvāko latviešu nacionālistu forumu http://www.zemessargs.lv (kas apmeklējuma ziņā šobrīd daudz neatpaliek no politika.lv) un uzturu to par privātiem līdzekļiem un privāti ziedotu laiku, nevienam nediedelējot ziedojumus. Gan jau ar laiku nāksies ieviest kaut kādu Google Adwords reklāmas veidu, bet tas ir pilnīgi savādāk.

Nevaru iedomāties, kur jums iziet tās salīdzinoši milzīgās summas. OK, kāds darbinieks jāalgo, bet tādā gadījumā šie darbinieki ir visai kūtri politika.lv mārketingā. Acīmredzot, pieprasījums jūsu idejām ir sasniedzis zināmus griestus, kad jaunu lasītāju un finansiālo atbalstītāju piesaistīšana prasa smagu darbu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 13.11.2008 14:24
Ja tā pa lielam, esmu liberālisma, tādā veidā, kā to sludina politika.lv, pretinieks. Man tas nav pieņemams principā. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka savā lauciņā esat vienīgie tīrie jūsu liberālisma izpratnes pārstāvētāji. (Gandrīz pateicu, kā saka J.Kaža, libertārieši. Bet tā tas nav.)
Tātad, jums ne vienmēr piekrītu, bet kur citur tādā kvintesencē iepazīties ar pretējo viedokli? Nav. Esmu dilemmas priekšā vai atbalstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista > Kalvim 13.11.2008 14:11
Politika.lv redakcija ir skaidri un publiski deklarējusi, ka nepieņem ziedojumus nedz no politiķiem nedz partijām, turklāt neizvieto politisko reklāmu.

Ļoti šaubos, vai gandrīz 50,000 lietotāju oktobrī izvēlētos politika.lv lasīt, ja uzskatītu to par politiski angažētu kā jūs apgalvojat. Bet ja jūsu rīcībā ir kādi fakti, kas liecina, ka portāls darbojas kādas partijas interesēs, lūdzu izdariet mums visiem pakalpojumu un nāciet ar tiem klajā. Citādi tāda tukša runāšana vien sanāk ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista> Terminatoram 13.11.2008 14:00
Lūk saite uz BUJ par šo tēmu: http://www.politika.lv/index.php?id=9771

Portāla galvenās izmaksas veido algas 3 pilna laika redakcijas darbiniekiem, autoratlīdzības rakstu un recenziju autoriem, servera apkalpošana (līgums ar DEAC), komunālie un sakaru maksājumi birojā, programmēšanas pakalpojumi jaunu lietu ieviešanai ar ko pašu spēkiem netiekam galā. Īpašie satura projekti (piemēram, Pielaiko Partiju! vai sabiedriskās apspriedes) ir resursietilpīgāki, jo tur nākas noalgot papildus kvalificētu darbaspēku un veikt reklāmas aktivitātes, kas viss maksā naudu. Visiem pakalpojumiem sludinam konkursus vai meklējam lētāko piedāvājumu un kaulējamies līdz pēdējai iespējai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 13.11.2008 13:51
Politika.lv redakcijas nostāja (it īpaši aktuālajos "kultūras karu" jautājumos par imigrāciju, multikulturālismu, homoseksuālistu praidiem, u.c.) nav bijusi neitrāla, bet gan atklāti labvēlīga noteiktu politisko uzskatu paudējiem. Manuprāt, pirms vākt ziedojumus, ir skaidri jāpasaka, kuru partiju interesēs Politika.lv darbojas.

Pretējā gadījumā mēs jau pēc dažiem mēnešiem atdursimies pret jautājumu par "trešo personu" reklāmas lomu pašvaldību un Eiropas parlamenta priekšvēlēšanu laikā. Šādā gadījumā Politika.lv pati kļūs par politiskas necaurspīdības problēmu, tai vietā lai būtu demokrātijas un līdzdalības veicinātāji.

Sk. Politika.lv materiālu par vēlēšanu izdevumiem - http://www.politika.lv/index.php?id=12585 . Neviens no mums nezina, kurš būs KNAB vadītājs un kuras partijas interesēs KNAB darbosies un kā kontrolēs priekšvēlēšanu izdevumus. Arī Politika.lv sava neitralitātes trūkuma dēļ var nonākt apsūdzēto lomā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sensenmans 13.11.2008 13:41
ņemot vērā, ka šinī portālā ir cenzūra, tad aicinu nevienu neziedot un pasūtīt šo pasācienu tālu, tālu. kāda jēga no uzstādījuma, ka politika.lv ir publiskas dienasgrāmatas, kurās autori var izteikties kā vien grib, bet komentētāji ne. taisu printscreen.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 13.11.2008 13:35
Ideja laba. Tagad esat lietotāju ķetnās. Es kā lietotājs gribētu zināt, kā tieši jūs naudu izlietosiet - ko īrēsiet, ko nomāsiet, kam maksāsiet, cik maksāsiet utt. Ceru ieraudzīt šādu info mājas lapā :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Yes We Can 13.11.2008 12:50
Obama septembrī savāca 150 miljonus dolāru, vidējais ziedojuma apmērs <100 dolāriem. Iedvesmojoši. Mūsu valstī, protams, cilvēki ir daudz kūtrāki uz savas attieksmes paušanu, atverot maciņu. Jācer, ka šī portāla lasītāji ir atšķirīgi no Latvijieša Vidējā. Lai jums veicas :)

Citi autora darbi
Krista 1284

Ar ko nosist politiķi 18 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane