Atslēgvārdi:

Kopsavilkums: Imigrācija Latvijā 4

Latvijas galvenie izaicinājumi imigrācijas jomā ir atrast līdzsvaru starp iebraucēju pienākumiem un tiesībām, kā arī radīt apstākļus, lai iebraucējiem ir iespējas mācīties latviešu valodu.

Iesaki citiem:
Migration
Foto:Alfonso

Imigrācija nav viennozīmīgi vērtējams process. No vienas puses, to var vērtēt kā pozitīvu parādību, kas palīdz risināt saņēmējvalsts demogrāfiskās problēmas un dod nozīmīgu pienesumu tās ekonomisko un kultūras procesu attīstībai. No otras puses, imigranti bieži tiek uztverti kā apgrūtinājums vai pat drauds saņēmējvalstij, radot pārāk smagu sociālo slogu un konkurējot ar vietējiem iedzīvotājiem par darba vietām.

Imigrantiem nereti ir jāsaskaras ar diskriminācijas radītām problēmām - viņi ir vairāk pakļauti bezdarba riskam, bieži strādā savai kvalifikācijai neatbilstošā darba vietā, saņem zemākas algas un cieš no kvalitatīvas veselības aprūpes trūkuma.

Turklāt daļa cilvēku, cenšoties atrast labākus dzīves apstākļus, kļūst par cilvēku kontrabandas vai cilvēku tirdzniecības upuriem, vai pat riskē ar savām dzīvībām.

Arī Latvija kļūst par pievilcīgāku galamērķi iebraucējiem – no 2004.gada atļauju pieprasījumu skaits pieaudzis trīs reizes, gandrīz visās iebraucēju grupās.

Palielinājies gan to Eiropas Savienības un citu valstu pilsoņu skaits, kuri Latvijā dzīvo ar termiņuzturēšanās, gan pastāvīgo uzturēšanās atļauju.

2014.gadā Latvijā ar termiņuzturēšanās atļauju dzīvo 23 857 citu valstu pilsoņi, kamēr pastāvīgā uzturēšanās atļauja ir 48 724 personām.

Kopsavilkums: Imigrācija Latvijā

(Резюме: Иммиграция в Латвииpdf)

(Summary: Immigration in Latviapdf)

2014. gada 7.-8.jūnija diskusija ar amatpersonām un politiķiem, kā labāk sadzīvot ar imigrāciju.Imigrācija - kādu to vēlamies? 2014. gada 7.-8.jūnija pilsoņu debašu dalībnieku viedokļi.Vizualizēto datu informācijas avoti: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, mājas lapa DzivotLatvija.eu, (2011) sabiedriskās domas aptauja „DnB Nord Latvijas barometrs Nr.35”; (2012) Nacionālo ideju popularitāte sabiedrībā, SKDS pētījums Latvijas iedzīvotāju aptauja, veikta pēc Eiropas Konservatīvo un Reformistu Alianses pasūtījuma.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Pilsoņu debates par imigrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates notiek projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS".

Iesaki citiem:

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Bomzis - pilsonis

Valstij vispirms ir jāparūpējas par savu pilsoņu pienākumiem un tiesību aizsardzību, jāsakārto sava māja, lai varētu vēl pieņemt kādus tur imigrantus - laimes meklētājus jeb vējriteņus.

Tmp author
K.R.

Reāli var runāt tikai par aptuveni 10000-20000 cilvēkiem, kuri dzīvo Latvijā dažādos statusos un tieši viņi ir arī jāasimilē!

Tmp author
Jautājums

Kā viņus var asimilēt, ja viņi to nevēlas? Viņiem tāpat te Latvijā ir labi. Eiropa ir Eiropa... nav jau kāda tur viņu bijusī PSRS dzimtā nomale. Migrants ir migrants - mūžīgais abižotais klaidonis. Viņam visur, kur ir labi, tur arī ir mājas.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

6479325377 48036964e2 o

E-demokrātija darbībā Autors:Indra Mangule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule