Kas būtu jāuzlabo Latvijas partiju finanšu un priekšvēlēšanu aģitācijas regulējumā? 1

  • Autors:Iveta Kažoka
  • Organizācija:Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS
  • Gads:2011
  • Valoda:latviešu

2010.gada Saeimas vēlēšanu kampaņa noslēdzās ar trim ziņām. Pirmā: visas partijas kopā kampaņai bija tērējušas mazāk līdzekļu nekā pašvaldību vēlēšanās. Otrā: politiskajām reklāmām vairs nebija izšķiroša loma vēlēšanu rezultātos, turklāt saruka to nozīme partiju tēriņos. Trešā: jau otrā kampaņa pēc kārtas beidzās ar salīdzinoši nelieliem partiju finansējuma regulējuma pārkāpumiem.

Iesaki citiem:

Tomēr pētījuma autore uzskata, ka Latvijas partiju finanšu sistēma joprojām padara politiķus atkarīgus no finansētājiem. Lai gan visu partiju 2010.gada vēlēšanās iztērēto līdzekļu kopsumma (3,6 miljoni latu) bija mazāka nekā 2009.gadā, tomēr, ja aplūko katru partiju atsevišķi, lielajām partijām joprojām kampaņām jāsavāc ļoti lieli līdzekļi.

Autore pētījumā aplūko konkrētas problēmas partijas finansēšanas jomā un piedāvā rekomendācijas, kā tās risināt.

(Kas būtu jāuzlabo Latvijas partiju finanšu un priekšvēlēšanu aģitācijas regulējumā? (1.63 MB)pdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jāņonkols no laukiem - janislabrencis@inbox.lv 12.02.2011 14:16
Politisko partiju finansēšana ir pašu partiju problēma. Vēlēšanās ievēlam Valsts pārvaldi un vispirms būtu jānodrošina vēlētāju informētība par visiem iesniegtiem sarakstiem, no kuriem jāizvēlas par ko balsot. Tam nolūkam vecajai Saeimai būtu jādod pilna atskaite par Valsts stāvokļa izmaiņām viņas darbības laikā. Tad, aptuveni mēnesi pirms vēlēšanām, ministru prezidents atskaiti prezentē publiskā apspriedē. Tā vēlētāji iegūs pilnīgāku priekšstatu par Valsts petreizējo stāvokli un Saeimas darbu. Vēlētājiem būs lielākas iespējas izvēlēties vai balsot par veco Saeimu vai uzticēties jaunām partijām. Jebkādas tukšas, pašslavinošas reklāmas aizliegtas, nekāda partiju finansēšana no Valsts budžeta nav vajadzīga.

Saistītie raksti

PROVIDUS providus.lv

Citi autora darbi