"Interesanta" konference paredzēta 50

Par rītdien Saeimā (!) paredzēto konferenci par šūnu un embriju tiesībām, kurā arī piedalīsies LR tieslietu (!) ministrs, ir pietiekami daudz jautājumu, bet patiesībā tur nekā īpaši neskaidra nav. Mērķis: Sievietēm atņemt tiesības. Viss.

Iesaki citiem:

Labvakar, lasītāji!

Saeimā rīt notiks konference, kura, tā ziņots no mūsu valsts parlamenta Preses dienesta, būšot "par tiesībām uz dzīvību kā universālu vērtību un sabiedrībā, kurā valda līdzjūtība un humānisms." Cik jauki. Tālāk mūs informē, ka diskusija arī būs par šo jauko jēdzienu attiecināšanu uz "fizisku personu pirms tās piedzimšanas." Uzskaitīti dalībnieki, un ar to apmēram arī viss ir pateikts.

Protams, Saeimas Preses dienests nav tā instance, kurai paust viedokli par preses relīzēs saturēto informāciju, bet tā kā es Saeimas Preses dienestā nestrādāju, es gan sajūtos pavisam brīvs tā darīt. Konference būs ļoti vāji maskēts centiens visnotaļ radikāli uzbrukt Latvijas sieviešu tiesībām. Te runa ir par lielo morāles korifeju un vairāku sieviešu vienlaicīgu aplidotāju Imantu Parādnieku un viņa Demogrāfijas lietu apakškomisiju, un vērts ņemt vērā, kas uz konferenci ir uzaicināts, tā teikt, no ārpuses. Pirms konkrēti runāt par konkrētu personu, atcerēsimies visi, ka Parādnieka veidotā darba grupa jautājumos, kas it kā ir saistāmi ar demogrāfiju, bet patiesībā tādi nemaz nav, bija tik nejēdzīga, ka no tās visnotaļ vienā solī aizgāja liels skaits sieviešu, kuras tieši ir speciālistes tādās jomās, kā sievietes un bērna veselība, dzimumu līdztiesība u.tml. Protams, kad runa ir par kaut ko, kas ir nepārprotami un pilnībā reliģijas iedvesmots, par speciālistiem un faktiem var aizmirst pavisam, un tā tas acīmredzot notiek arī šajā reizē. Bet mazāk nožēlojami tas nav nemaz.

Konkrētā persona, par kuru ir runa, ir no franču aristokrātijas cēlies cilvēks ar vārdu Gregors Pupinks. Viņš pārstāv it kā ļoti nopietnu iestādījumu ar ļoti nopietnu nosaukumu, proti, tas ir Eiropas Likuma un tiesiskuma centrs. Patiesībā tā ir visnotaļ radikāli konservatīvas Amerikas Savienoto Valstu iestādes filiāle Eiropā, un G. Pupinks ir regulārs viesis dažādās konferencēs tādās, kādu rīt rīkos Parādnieks un viņa ļaudis. Cita starpā viņš ir viens no galvenajiem organizētājiem vienai no jaunajām Eiropas pilsoņu kustībām, kur miljons ES iedzīvotāju var pieprasīt rīcību no ES iestādēm. Viņa mērķis ir tāds pats, kā Parādniekam un ko. -- it kā noteikt, ka tiesības cilvēkam sākas tajā brīdī, piedodiet, kad tēta sperma ir atradusi mammas olu un šīs divas šūnas ir apkampušās.

Šīs kustības centrā ir vadmotīvs "Ļauj man dzīvot!" Izklausās jau skaisti. Bet, pirmkārt, minētās divas šūnas nav, nav un vēlreiz nav dzīvotspējīgas ārpus dzemdes. Otrkārt, arī tad, kad tās ir attīstījušās tālāk un šūnu jau ir daudz vairāk, tās vienalga nav dzīvotspējīgas ārpus dzemdes. Tas tā, fiziski. Bet ko vēl šī doma nozīmē? Ja reiz divas šūnas ir "fiziska persona," tad tas acīmredzot nozīmē, ka tām ir tās pašas tiesības, kādas ir visām jau piedzimt paguvušajām "fiziskajām personām," tajā skaitā domājot par īpašuma tiesībām, mantojuma tiesībām, tiesībām sevi pārstāvēt tiesā u.tml. Vai tas neizklausās visnotaļ absurdi? Kur tas beigtos? Vai viens auglis sūdzētu tiesā citu augli? Vai viens embrijs censtos pārņemt otra embrija īpašumu? Nu, ja.

Manuprāt, te ir sakāmas divas lietas. Pirmkārt, pieļaujot šīs konferences rīkošanu savās telpās, Saeimas prezidijs ir visnotaļ kliedzoši pārkāpis jēdzienu par valsts un baznīcas šķirtību, jo lai vai kā, bet visa šī "embrijs kā fiziska persona" lieta ir cēlusies pirmkārt no Romas katoļu baznīcas un otrkārt no mūsdienu pilnīgi nenormālajiem "evaņģēliskajiem kristiešiem" Amerikā. Un šajā kontekstā pilnīgi noteikti ir pamats jautāt, ko konferencē taisās meklēt Latvijas Republikas tieslietu (!) ministrs. Par mūsu tiesībsargu laikam nav ko brīnīties, tas visnotaļ ir cilvēks, kuram acis sāk spīdēt katru reizi, kad kāds viņam austiņā iečukst par īstu vai iedomātu problēmu, bet tieslietu ministrs?!

Otrkārt, kāds ir šo ļaužu īstais nolūks? Vai tas ir pateikt, ka divām šūnām, kādas atrodas mātes miesās, ir lielākas vai pat citādākas tiesības nekā pašai mātei? Ja visas tiesības tiks attiecinātas uz šīm divām šūnām, kas notiks, ja mamma nogāzīsies pa kāpnēm un šūnas ies bojā? Mamma būs par slepkavu uzskatāma? Te nav absolūti un pilnīgi nekas cits, kā mēģinājums sievietes iegrūst atpakaļ viduslaikos, kad visu par viņām un viņu organismu noteica citi, vispirms vīrs un tad baznīca. Tas ir pretīgi.

Un, ja par to reliģisko būšanu. Šodien kā tulks biju konferencē, kurā ļaudis, kas nav uzaicināti uz Parādnieka tusiņu (tajā skaitā arī vairākas no tām sievietēm, kuras aizgāja no viņa darba grupas, jo tur procesi tomēr bija pārāk nenopietni), šausminājās par to, kas tur viss notiks. Viesis no Eiropas instancēm pateica ļoti interesantu lietu, kas man lika aizdomāties, proti: "Nevienam neinteresē, ko Romas katoļu baznīca domā par malārijas pacientu aprūpi." Jebšu, citiem vārdiem sakot, sievietes reproduktīvā un seksuālā veselība ir vienīgais globālas veselības aprūpes jautājums, kurā Romas katoļu u.c. baznīcas jūtas brīvas iejaukties, tā teikt, pēc pilnas programmas. Man jau liekas, ka laikā, kad esam pilnīgi nepārprotami uzzinājuši, ka Romas katoļu baznīca ir pedofilu sargātāja un naudas lietās līdz ārprātam korumpēta, visai baznīcai ar bijušo svētās "inkvizīcijas" līderi priekšgalā būtu laiks sakaunēties un uz pāris gadiem vai gadu desmitiem vai gadu simtiem vienkārši paklusēt. Taču vairāk par visu Latvijas Republika ir parakstījusi veselu strīpu starptautisku dokumentu, kuros tā ir apzvērējusies, ka tā sargās tieši tās tiesības, kuras Parādnieks ar saviem bandiniekiem vēlas sievietēm atņemt. Piedevām, tas tomēr notiek nevis viduslaikos, bet 21. gadsimta Eiropā. Šodien konferencē dalībnieces rādīja lielas acis par to, kāpēc tie, kuri vēlas ierobežot sievietes tiesības, ir daudz redzamāki un dzirdamāki par tiem, kuri tās vēlas aizsargāt. Es tur biju kā tulks, ne kā dalībnieks, bet es pateikšu, kāpēc. Pirmkārt, organizētā reliģija daudzviet pasaulē ir kļuvusi pagalam satrakota, un tāpēc tā ir tik trokšņaina. Tai fakti un zinātne nav vajadzīgi, ja Dievs tā ir "pateicis," tad nekas cits vairs nav jāzina. It īpaši Eiropā, t.sk. arī Latvijā, baznīcā gājēju skaits samazinās un draudžu vidējais vecums krietni pieaug. Kaut kas acīmredzot ir jādara, un ja tāpēc ir jāupurē sievietes pašnoteikšanās un veselības tiesības, tad uz priekšu. Un, otrkārt, ļoti daudz no tiem, kuri būtu gatavi stāvēt kopā ar Papardes ziedu, sieviešu resursu centru Marta u.tml., patlaban dzīvo Īrijā, Anglijā, Vācijā, vai kaut kur pavisam citur nekā tepat Latvijā. Un būsim godīgi -- vismaz viena daļa no tiem vismaz daļēji sapakoja koferus tāpēc, ka viņi nevēlas dzīvot aizspriedumainā un kašķīgā sabiedrībā, kurā viens spārns ļoti spītīgi atsakās atzīt, ka mēs dzīvojam modernā pasaulē.

Jauku visiem atlikušo vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (50) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
anonīms lietotājs

Vilni, Jums pilnīga taisnība, zīdainis arī tērē sievietes resursus, tātad dzīvo uz citu rēķina, tātad parazitē, bet, viņš ar sabiedrības atbalstu ir dzīvotspējīgs bez māmiņas, ja sabiedrība, kuras sastāvdaļa esat arī Jūs, apņemas un spēj nodrošināt viņam laimīgu dzīvi. Tāpēc zīdainis ir atšķirīgā tiesiskajā stāvoklī kā embrijs, kurš ārpus sievietes nav dzīvotspējīgs. Ja sabiedrība, arī Jūs, Vilni, patiešām gribētu rūpēties par šādu embriju, vienīgā iespēja, kā jūs to varētu, ir nodrošināt pārticīgu un laimīgu dzīvi sievietei, kura to nēsā. Jums būtu jāšķiras no lielākas summas nodokļos grūtnieču atbalstam par to jūs nez vai esat padomājis, jo jūsu prāts, cik var spriest no jūsu rakstītā, galvenokārt ir aizņemts ar vēlmēm aizliegt un sterlizēt - ko arī vēlējās parādīt raksta autors. cik Jūs personīgi esat ziedojis naudu grūtnieču atbalstam - neviens taču Jums neliedz ar darbiem apliecināt savu pārliecību!

Tmp author
Vilnis

es būtu priecīgs,ja manis maksātie nodokļi ietu grūtnieču atbalstam, nevis 100(ar dažiem izņēmumiem)saeimas blēžu uzturēšanai, eksprezidentu neadekvāta komforta nodrošināšanai utt.Kā divu bērnu tēvam, man ir nojausma,par līdzekļu apjomu, kas nepieciešams grūtniecēm un bērniem

Tmp author
anonīms lietotājs

iespēja katram cilvēkam rīkoties ar savu ķermeni tā, kā viņš to uzskata par pareizu, vai vienīgi iespējamu, ir atbalstāma rīcība un jaukšanās bez uzaicinājuma citu cilvēku dzīvē tāda nav. Tā kā embrijs līdz noteiktai attīstības pakāpei ārpus sievietes ķermeņa nav dzīvesspējīgs, tas, līdzīgi vēzim parazitē sievietes ķermenī, tāpēc ir taisnīgi, ka vienīgi viņai un nevienam citam ir tiesības izlemt, ko ar to, tāpat, kā piemēram, ar vēzi, iesākt. ja kaut kad nākotnē, mainoties medicīnas tehnoloģiām, sabiedrība spēs un gribēs apmaksāt šāda embrija patiešām laimīgu dzīvi ārpus sievietes ķermeņa, tad viņas tīesības vienpersoniski lemt par to, ko ar šo nu jau patstāvīgi dzīvesspējīgo embriju iesākt, varēs tikt apšaubītas.

Tmp author
Vilnis

karojošās feministes un sufražistes, kuras spējīgas nosaukt bērnu par parazītu (arī jaundzimušais cilvēkbērns ilgu laiku nav dzīvotspējīgs bez vecāku,pirmkārt mātes klātbūtnes)būtu piespiedu kārtā jāsterilizē. Jo pēc šādas filozofijas aborti tiek attaisnoti jebkurā grūtniecības stadijā, un arī zīdainis var tikt uzskatīts par parazītu, kas parazitē uz mātes ķermeņa, tikai no ārpuses.Tādēļ sievietēm ar tādiem uzskatiem būtu jāliedz vispār dzemdēt un audzināt bērnus, ja reiz acīmredzami, psihiska attīstības traucējumu rezultātā nav izveidojušies mātes instinkti.Bez tam, ir demagoģiski noreducēt atbildību par bērnu tikai uz sievieti, jo arī embrijs ir arī daļa no vīrieša, vismaz līdz brīdim, kamēr ieņemšanai nebūs nepieciešama vismaz mākslīgā apsēklošana. Tā kā šādas karojošās lezbiskās feministes ir jāsterilizē vai jāved ārstēt pie psihoterapeita.

Tmp author
Baiba Smith

Ha, ha, ha !!!!
Kārlis Streips laikam nav lasījis Jura Rudevska rakstu par abortiem šā gada 21. augusta "Jurista Vārdā". Tur visi Streipa "argumenti" ir burtiski izsmērēti pa sienu. :))))

Tmp author
zaida kalniņa

Diemžēl Rudevska raksts:
1) nav, tā sacīt,brīvs no autora paša reliģiskās pārliecības
2) rakstu uztvēru kā autora izcili spēju reprezentēt pretēju viedokli+ spēju tik pat izcili piemeklēt saviem izteikumiem atbilstošus argumentus. domāju, ka autors tikpat spoži spētu virpināt savus pārspriedumus par vilka nevainību pasakā par sarkangalvīti un vilku.

Tmp author
Ivars Neiders

Lasīju Rudevska rakstu. Nekas tur nav izsmērēts. Būs brīvāks brīdis, uzrkastīšu atbildi.

Tmp author
Vilnis

joks tikai tāds, ka JD Dievs Tēvs un VD dažādos vārdos sauktais -Cebaots, Adonai, ElŠadai utt.ir dažādas personas. Un JD nevis turpina VD, bet ir tai tiešā opozīcijā. Diemžēl liela daļa kristiešu to neapjēdz un pieņem pretrunīgo aplamo tradīciju.

Tmp author
ES > guntars

"JD un VD viss kopà ir atklātais un pierakstītais Dieva Vārds."
ko cilvēki ir pierakstījuši pēc savas senseno laiku saprašanas un tulko pēc savas šodienas vajadzības. Nav jau nekāda vaina, ciktāl cilvēks to lieto, lai noteiktu likumus sev pašam. Un tikai sev pašam. Tur tā robeža.

Tmp author
priekšlikums

Priekšlikums demogrāfijas uzlabošanai - publiski, kailus vadāt pa pilsētu un kastrēt tos vīriešus, kas neaprec sava bērna māti, kas sava bērniņa māti krāpj ar citu sievieti, kas labprātīgi neuzņemas atbildību par savu bērniņu jau no ieņemšanas brīža. Un otrs - spaidu darbos tos vīriešus, kas izvairās un nemaksā alimentus, uz mūžu virtuvē un pie plīts tos vīriešus, kas neaudzina savus bērnus no ieņemšanas brīža! Un ticiet man nekādu bībeli un safabricētus (no krimināliem abortiem) abortu video - sieviete un olšūnas, zigotas, embriji, augļi un bērniņi viņas miesās un ārpus tām jutīsies droši, pasargāti un novērtēti! Un visas sievietes un bērniņi no ieņemšanas brīža gribēs dzimt un dzimt, lai izbaudītu tādu leiputriju kur vīrietim būtu jāsaņem sods par to ka viņš dara pāri sievietei un bērniņam no ieņemšanas brīža!

Tmp author
bet

kā ar tiem vīriešiem,kuriem mātes ļaunprātīgi atņem bērnus?

Tmp author
Guntars

Piedalījos konferencē, protams ar neta starpniecību. Bija ļoti laba izņemot Kazākas kundzi, kura visa starpā savā nedrošajā un nepārliecinātajā uzrunā(opozīcija) pieminēja, ka nevajagot jauniešiem liegt seksoties ārpus laulības konteksta.
"Super". Par šādu vien izsvilpt...

Tmp author
Ivars Neiders

Kā jūs domājat liegts "jauniešiem sekosties ārpus laulības konteksta". Kazāka korekti norādīja uz faktu, ka daudzi jauni cilvēki dzīvo nereģistrētās civilattiecībās, un, ka šis jautājums būtu jāsakārto no juridiskā viedokļa. Tas arī viss.
Bet kas attiecas uz konferenci, tad tikai tāds, kuram nav nojēgas par to, kas ir konference, var nosaukt šo kampaņu par konferenci.

Tmp author
ES

Diezgan uzjautrinoša ir tā nemitīgā atsaukšanās uz Bībeli vai katrā otrajā komentārā. Bez piebildēm, ka runa ir tikai un vienīgi par Jauno derību. Jo Vecā derība ir ticības balsts arī musulmaņiem un judaistiem. Un tālāk nāk secinājums, ka visiem zināmais Šmits, nevienam nezināmais "guntars" vai neskaitāmie Viņķeles gānītaji turpat blakus talibiem vien liekami. Un Afganistāna reiz ir tā zeme, kur man nekas nav meklējams, pat jā tā atradīsies Latvijā un talibi runās latviski.

Tmp author
Guntars

JD un VD viss kopà ir atklātais un pierakstītais Dieva Vārds.

Tmp author
to Chai

Gribētu un mīlētu būtni nesauc par parazītu.tā sauc negribētu un nemīlētu (vajag paskatīt vārda nozīmi vārdnīcā)
un starp citu, arī zīdainis diez ko ilgi nevar dzīvot atrauts no mātes, Tad tā arī nav persona bet parazīts,kas to vien grib, kā zīst māti, un kuru pēc šādas loģikas var nogalināt??!!!

Tmp author
par parazītiem

ja jau vārdnīcu piesaucam... parazīts ir citas sugas pārstāvis, nevis tās pašas sugas pēcnācējs.

Tmp author
vilnis

šķebinoši lasīt, ka bērniņš mātes vēderā tiek saukts par parazītu.Ceru, ka patiesībā tā nedomājat. tāds apzīmējums, liek iedomāties tās nodzērušās, sievietes, kas dzīvo nevīžībā un netīrībā, kopojas kā kaķenes, bet par saviem bērniem nerūpējas ne nieka, vēl ļaunāk, pakļauj fiziskām un psihiskām mokām, par parazītiem un apgrūtinājumu uzskatot ne tikai nedzimušos bet arī piedzemdētos bērnus.Šādus cilvēkus, kā sievietes tā vīriešus būtu jāsterilizē.
Es tieši gribēju iepriekš pateikt to, ka par sabiedrības nejēdzībām un problēmām vienlīdz atbildīgi kā vīrieši tā sievietes. Jums būtu ieteicams pastudēt pētījumus par nedzimuša bērna attīstību, kurā brīdī viņš reāģē uz skaņu,mātes balsi, mūziku, kad sāk sūkāt īkšķīti, smaidīt utt. saprota, ka skolā to diemžēl nemāca.paskatieties YouTube filmu "Patiesība par abortiem", nu tā mazliet varbūt paplašinās redzesloku. http://www.youtube.com/watch?v=ozRffMjjioo

Tmp author
Chai

Nu, Vilni, kamēr jums pašam nav deviņus mēnešu jānēsā parazīts vēderā, jums nav absolūti nekādas tiesības runāt par grūtniecībām un kam vajadzētu un kam nevajadzētu viņām būt. Varat piedalīties bērna audzināšanā, ja esat viens no vecākiem vai ja vecāki pieņem jūsu padomu, bet runāt par sieviešu atbildību un par to ka mēs tiekam reducētas uz radījumiem, kas vienkārši papleš kājas, par to nu gan nokaunieties!
Mēs esam vairāk kā tikai mūsu dzemdes, mēs esam cilvēki - ja vīriešiem ir iespēja nodarboties ar seksu bez ilglaicīgām sekām, mums arī ir tiesības uz tieši to pašu. Un neviens te nesaka, ka seksam ir jābūt vieglprātīgam vai ka aborti ir laba ideja. Aborti ir nepieciešama nevis laba ideja, it sevišķi tādā sabiedrībā kā Latvija, kur pārtrauktais dzimumakts ir tiešām populāra ideja par kontracepciju. Ja jums tiešām gribas lai būtu mazāk abortu, tad nevis vajag aizliegt un demonizēt sievietes, kas nonāk līdz abortam kaut kādu iemeslu dēļ, bet gan popularizēt prezervatīvus. Mēs, sievietes, neesam ne labākas ne sliktākas par vīriešiem un no mums var sagaidīt tieši tik pat daudz atbildības kā no jebkura cita cilvēka, tāpēc jārēķinās ka reizēm mūsu dēļ vai vīrieša dēļ vai gluži vienkārši apstākļu dēļ dzemdēt bērniņu ir neiespējami vai bīstami. Un ja tā nu ir gadījies, ka grūtniecība iestājusies tad piespiest māti iznēsāt embriju līdz tas piedzimst.
Starp citu, ja tas vēl nebija skaidrs, neuzskatu embrijus par bērniem un līdz piedzimšanai arī ne īsti par cilvēkiem. Ja bērns nespēj dzīvot ārpus sievietes organisma, tā nav persona, tas ir (potenciāli) gribēts un mīlēts parazīts.

Tmp author
Guntars

Jaut. Kārlim, kurš nosaka kas labi, kas ļauni?
Kas ir kritērijs jeb atskaites punkts lai noteiktu kas labs un kas ļauns?

Tmp author
Guntars

Kļūdu labojums: kārtējai
Identitāte

Tmp author
Guntars

Kārli man nav jābūt visās ēkās(baznīcu ēkās), bet ja draudzes loceklis spšauba Bībeles autoritāti un to pielīdzina lārtējai izlasītai grāmatelei, tad ir pamats apšaubīt šī cilvēka kā kristieša isentitāti.
Redzi Kārli, tad kad jūs vai kāds cits pieskaras morāles jeb identitātes jautājumiem tad tie AUTOMĀTISKI ir DIEVA kompetence.
Un vēl Kārli, ja tavs pasaules uzskats nav balstīts DIEVA VĀRDĀ CAUR KRISTU JĒZU, tad tas ir balstīts sātana vārdā. Izklausās skarbi, bet Bībele māca, ka nav neitrāla stāvokļa, ja cilvēks nekalpo Trīsvienīgajam Dievam, tad tas kalpo sātanam.
Un patīk kādam vai nē, tas nav mans, Guntara, viedoklis, tas ir rakstīts Dieva atklāsmē Bībelē visai cilvēcei tās pastāvēšanas vēsturē...

Streips 165x152
Kārlis Streips

Nu, laikam mums būs jāpiekrīt nepiekrist, Guntar. Jo, redziet, pasaules uzskatam nav jābūt pamatotam Dieva vai sātana vārdā ar pārliecību, ka starp tiem diviem nav nekā cita. Jo, lūk, ir arī tāda lieta, kā zinātne, kura pierāda to, kas ir pierādāms, un tā ir arī tā zinātne, kura ir atklājusi ļoti daudz ko par vīriešiem un sievietēm, kas Bībeles autoriem nebija, nu nebija zināms. Un, kas attiecas uz Dieva atklāsmi, pieļauju, ka neesat gluži neaptēsts un zināt, kā Bībele tika rakstīta (atkal, protams, te ir jārunā par vēsturiski pierādītiem faktiem, kas Jums, iespējams, ir sveši). Vecā derība ļoti lielā mērā ir vadlīnijas par to, kā dzīvot klaiņojošai sabiedrībai pirms 4 vai 5 tūkst. gadiem. Jaunās derības centrālā vēsts, savukārt, ir "izturies labi pret citiem cilvēkiem," bet Jauno derību rakstīja cilvēki, kuri, pirmkārt, Jēzu paši nezina, viņi rakstīja no citu cilvēku nostāstiem, un, otrkārt, viņi pieļāva visnotaļ daudz neprecizitāšu, kaut vai tajā apstāklī, ka katrā no četriem evaņģēlijiem Jēzum ir dots cits teksts, ko runāt pie krusta. Tālāk, Jūs rakstāt, ka šī "Dieva atklāsme" bībelē ir bijusi "visai cilvēcei tās pastāvēšanas vēsturē." Nu, nē, un te Jūs atkal iekuļaties auzās. Bībele tapa ļoti konkrētā pasaules apvidū laikā, kad cilvēki bija arī ļoti daudzās citās pasaules malās un, pilnīgi noteikti, par attiecīgo tekstu nezināja pilnīgi neko. Viņu starpā, starp citu, bija paši pirmie, kuriem bija leģenda par cilvēku, kas dzimis no jaunavas, kļuvis par sludinātāju un mūža beigās krustā sists. Tie bija senie babilonieši. Nav nekā jauna šajā mūsu pasaulē, Guntar. Un Jums taisnība, ka es "apšaubu Bībeles autoritāti." Bībele ir tikai un vienīgi grāmata, droši vien ar vislabākajiem nodomiem sacerēta, bet tomēr grāmata ar ļoti daudzām kļūdām un pretrunām un visu pārējo. Piedevām, esmu visnotaļ pārliecināts, ka Jums pašam šī "autoritāte" ir autoritāra tikai tik tālu, cik tas Jums ir ērti. Ja, piemēram, esat gludi skūts, tad "autoritatīvā" instrukcija no Vecās derības ir kaut kas tāds, ko Jūs esat nolēmis ignorēt, un tāpēc ar to "autoritāti" tā ir kā ir. Jauku Jums dienu.

Tmp author
Guntars

Redzi, Kārli, pasaules uzskats jebkuram cilvēkam vienkarši IR pamatots vai nu Dieva atklāsmē vai sātana maldos. Un tam nav nekāda sakara ar to vai tu tici tam faktam vai ne. Tasir objektīvs fakts.
Kas attiecas uz tevis pieminēto "zinātni",tad "zinātne" var TIKAI atklāt esošas lietas, kuras ir pastāvējušas pirms to atklāšanas.
Tātad tu Kārli apgalvo, ja "zinātne" kaut ko nav atklājusi tad tas neeksistē.

Tmp author
Mārelis

Jā šoreiz Kārlim ir diezgan atsladēts rakstiņš padevies. Pirmkārt par "fizisko personu" tiesībām juridiskajā formā, šeit nevajadzētu pārspīlēt un domāt, ka nepiedzimis embrijs ir fiziska persona, juridiski un fiziski tas ir un paliek embrijs mātes dzemdē līdz piedzimšanas brīdim, bet tas nenozīmē ka šim augošajam cilvēkam nav tiesības. Otrkārt par morālo daļu, iesaku Kārlim paskatīties kā notiek aborti, reāli ir tā, ka tur tiek ķeksētas ārā nevis divas šūna, bet cilvēks ar rokām, kājām un galvu. Treškārt ja mātei tik ļoti nepatīk tas bērns, tad lai atstāj glābējsilītē. Attiecībā par abortiem, protams ir izņēmumi kad to drīkstētu darīt (izvarošana, slimības utt.)

Tmp author
DACE Kavasa

Māreli, ne jūs iznēsājāt bērnu, ne dzemdējāt, ne dzemdēsiet, nedz taisīsiet abortu. Filmas par abortiem ir interesantas. Kad un kādos apstākļos taisītas? Tas ir jautājums. Ja jau tepat piesauktie dieva kalpi ir gatavi taisīt abortu pēc Latvijā atļautajām 12 nedēļām, lai parādītu galviņas un kājiņas utt., tad jautājums arī par viņu morālo stāju, iecietību un atbilstību piederībai "tam jēzum kristum"...

Tmp author
Chai

Bet vispār, paldies par rakstu. Labi, skaidri uzrakstīta taisnība.
Un kas te gribēja zināt, homoseksuāli orientētiem cilvēkiem vispār ir gan tiesības raizēties par 50% cilvēku tiesībām. Ja jums nerūp cilvēku grupas tiesības tāpēc, ka paši neesat viņu starpā, tad kāpēc vispār runāt par jebkādām tiesībām? Neesmu auto vadītāja tāpēc man pilnīgi vienalga par kaut kādām viņu tiesībām izmantot ceļus un būt pasargātiem? Nav sava biznesa, tāpēc uzņēmējdarbības likumam nav nekādas jēgas? Neesmu hroniski slima, tāpēc visi slimie var iet kur viņi grib, mana nodokļu naudiņa viņiem nepalīdzēs? Tā nav cilvēcīga attieksme, tā nevar dzīvot tikai savu interešu lauciņā.

Tmp author
Vilnis

Tur jau tas joks, ka daudzi papildus pienākumus uzskata par tiesību un komforta ierobežojumu, un negrib izlīst no savu interešu egoistiskā lauciņa. klaigājam par visvisādām tiesībām, bet nedzimušiem bērniem kripatiņu tiesību atvēlēt žēl. Neviens jau neierobežo sieviešu izvēles brīvību. tikai tiesības definē arī pienākumus. to mēs kā mzi bērni aizmirstam.Nenobriedušiem jauniešiem šāda domāšana raksturīga- bet man taču ir tiesības!!! neaizmirstiet draugi par pienākumiem, kas bieži nav viegli un prasa atteikšanos no egoistiska komforta. Tas daudziem, tai skaitā šeit publicēto komentāru autoriem, nepatīk, tādēļ arī klaigāšana

Tmp author
Chai

Nu, tā skumīgi reizēm palasīties kas tēvzemē notiek. Jums taisnība, Streipa kungs, daudzi(as) no mums aizbraukuši uz ārzemēm(mani ieskaitot) daļēji tāpēc, ka smacē tumsonība Latvijā. Mīlu savu zemi un gribu ticēt, ka tautieši spējīgi uz labām lietām bet visa šī abortu būšana mani skumdina un atstāj bezcerīgu. Jau pēc tam, kad izmainīja Satversmi lai tikai, nedod Dies', nesanāktu ka viendzimumu laulības notiek vienā laidā(šausmas, ja tā padomā, divi cilvēki visu priekšā apņemas pavadīt dzīvi kopā, kā tā var?!) bija tāda visai skumja sajūta.
Dzīvojot UK aizvien grūtāk būt iecietīgai pret cilvēkiem kuri kaut kādu iemeslu dēļ izlēmuši, ka viņiem ir tiesības mācīt citiem kā dzīvot. Kristieši, vai jums Bībele nemāca netiesāt ļaudis? Nu labi, dara viņi lietas, kas jums nepieņemamas un it kā nepareizas, bet neuztraucieties - par viņu nepareizību gan Dievs tāpat viņus sodīs, jums tur nav ko iejaukties.

Un visiem tiem, kuri uztver legālus un drošus abortus kā kaut kādus elles vārtus no kuriem tad spruks ārā visādas šausmas, tak apdomājiet ko jūs runājat. Neviena sieviete visā pasaulē neuztver abortu kā kaut ko vieglu un pašsaprotamu. Mēs visas apzinamies, ko tas nozīmē, nevajag mums bāzt ģīmī mazu bērnu bildītes un ultraskaņas un ko vēl ne, tā jau sajūta diezgan sūdīga. Viss, ko panāksiet ar abortu aizliegšanu būs nelegāli aborti(kuru rezultātā sievietes mirs procesa laikā, bet tā jau nav svēta dzīvība vairs, vai ne?) vai vienkārši mēs masveidā izceļosim uz valstīm kur jutīsimies drošas un pasargātas.

Es vispār nedomāju, ka vīriešiem vajadzētu būt jebkādai teikšanai šajos jautājumos. Ne viņiem kādreiz bijis aborts, ne būs, un viņiem nekad nebūs jāiznēsā negribēts bērniņš. Nez kāpēc visi nemetas sajūsmā adoptēt visus vecāku negribētos bērnus, varbūt vispirms sāciet ar tiem.

Tmp author
Vilnis

Muļķīgi kā argumentu viena ļaunuma attaisnošanai minēt citu. Jautājums demagoģiski tiek pavērsts pozīcijā - izvēlamies mazāko no diviem ļaunumiem, tā vietā lai veidotu domāšanu par labu pozitīvai izvēlei un un atbildīgai domāšanai.Tā ir vieglāk, pēc principa - muļķis kurš neapzinās, ko dara ,tas negrēko. Protams atbildīga domāšana un uzvedība prasa piepūli, un tas jau vairs nav patīkami. Un šī feministiskā attieksme, ka vīrietim nav viedokļa tiesības aborta jautājumā. Bez vīrieša tomēr, kau vai pastarpinātas līdzdalības, grūtniecība pagaidām vēl nav iespējama.Liekulīgi pēc vajadzības vienā brīdī kliegt - bezatbildīgie veči, bet citā turiet muti, jūs no tā neko nesaprotat.daļa taisnības jau tajā ir.Bet sievietēm tomēr būtu jākļūst pieaugušākām un atbildīgākām pirms kāju izplešanas.

Tmp author
Guntars

Redzi, patiesībā cilvēks ir viens, kas sastāv no vīrieša un sievietes. Pilnīga vienlīdzība un līdztiesība.
To apgalvo Dievs Radītājs. Ne es Guntars, bet es piekrītu.

Tmp author
Uldze

Nākamais Parādnieka solis, kad būs panākts, ka viens auglis sūdzētu tiesā citu augli vai viens embrijs censtos pārņemt otra embrija īpašumu, būs ar likumu par vienīgo pilntiesīgo embrija interešu pastāvi noteikt spermas ražotāju. Un tad jau mērķis būs sasniegts - sievietei tiesību būs mazāk kā mājdzīvniekiem.
Pašai nekad nav bijis jebkādu šādu pārpratumu un kur nu vēl aborta. Nezinu kā tas ir vai būtu ja būtu jāizvēlas būt vai nebūt, bet grāmatas tak esmu lasījusi, skolā gājusi saprotu ka šādas idejas ir ārprāta murgs. Vai latvijas vēlētāji to nesaprot? Ja vēlētāji vēl turpinās šitādus politikā bīdīt... tad laikam mēs esam muļķu tauta.

Tmp author
sātans

šādas idejas - ierobežot nevainīgu bērniņu slepkavošanu - tas ir ārprāta murgs

Tmp author
Uldze

Paldies Kārli! Vienmēr ir bijis patīkami lasīt un dzirdēt Jūsu viedokli, arī šoreiz esmu sajūsmā par izpratni un galvenais par drosmi "īstās" lietas nosaukt īstajos vārdos.

Tmp author
Inga Bite

Starp citu, mantojuma tiesības embrijam IR jau no 1934.gada kad tika pieņemts Civillikums...

Tmp author
paldies Inga

Interesanti ka šis fakts runājot par sieviešu "tiesībām uz izvēli" vienmēr tiek noklusēts... un bez tam šī "briesmīgā" Parādnieka apakškomisija runā par to, kā veicināt to lai šī izvēle ir apzināta! Protams, ka galvenais mērķis ir mazināt abortu skaitu un to arī neviens neslēpj, bet ne jau tos aizliedzot, bet gan nodrošinot iespēju, ka sieviete apzinās ko tā izdara! Un tas arī nez kāpēc tiek sagrozīts... "Media IS a message" reiz teica Maršals Maklūhans...

Tmp author
Tās nav tiesības, bet tiesiskās intereses

Cienījamā deputāte, embrijam ir tiesiskās intereses, nevis tiesības.

Tmp author
Imants

tādi muldoņas kā Guntars16.10.2012 var sabojāt ne vienu dienu vien. biju reiz kādā intervijā, kur līdzīgs "Dieva sludinātājs" ar salkaniem vārdiem apliecināja savu mīlestību un paļāvību. pēc šīs intervijas bija tik pretīgi. īstens kristietis neskrien apkārt pa pasauli sistdams sev pie krūts un citus zākājot.

Streips 165x152
Kārlis Streips

Maz jau ticams, ka kaut kas no šādas taujāšanas labs sanāks, bet Guntar, Jūs varbūt varētu paskaidrot, kā tad es īsti "zaimoju Dievu." Jūsu izpratnes veicināšanas labad teikšu, pirmkārt, ka acīmredzot Jūs nekad neesat apmeklējis dievkalpojumu Anglikāņos, bet vienalga sevi par ekspertu uzskatāt. Tas būtum no kategorijas "neredzēju, bet nepatika," un par intelektu tas īpaši neliecina. Un, otrkārt, varat jau apgalvot, ka Bībele (kuru, ja kas, esmu lasījis) ir ... nu, tas ko, Jūs tik eksaltētā garā par to rakstījāt, bet pierādījumu tam taču tomēr nav. Bet par visu vairāk, šis blogs nebija par Dievu. Šis blogs bija par sievietes tiesībām. Jauku Jums dienu. Arī Jūs gadījumā ceru, ka kāds Jūs izpestīs no maldiem.

Tmp author
neesmu žurnālists bet rodas jautājumi

Cien. Streipa kungs es domāju, ka Jūs kā liberāli domājošs cilvēks labi zināt vārda "demagoģija" un "demonizēt" nozīmi. Vienkārši aicinu pārlasīt Jūsu rakstīto rakstu un godīgi sev pavaicāt, vai viss ko Jūs tur rakstāt tiešām balstās faktos, jeb tomēr pieņēmumos par faktiem, un pat faktu sagrozīšanā ? Vai tiešām tik "marginālas" grupas kā RKB un ASV radikālie evaņģelikāļi ir vienīgie kās domā, ka dzīvība sākas no ieņemšanas brīža? Un vai Jūs piesaukto "Baznīcas šķirtību no valsts" šajā gadījumā neinterpretējat tāpat kā to darīja Padomju laikos?

Streips 165x152
Kārlis Streips

@ neesmu žurnālists: Vispirms, lūdzu, pasakiet skaidri, kurā vietā Jūs blogā saskatījāt "faktu sagrozīšanu," un tad runāsim tālāk. Jauku Jums dienu.

Tmp author
neesmu žurnālists

Kārli, piedodiet. Vēlreiz pārlasīju rakstu un nācās konstatēt, ka tiešām jūs neesat faktus sagrozījuši, bet tikai izteikuši savu personīgo interpretācijas par tiem, kas nesaskan ar manu un citu cilvēku interpretāciju. Pārāk asi uztvēru. Kad šis ir noskaidrots kā ar pārējiem jautājumiem? gan par "demagoģiju" un "demonizēšanu", gan par satversmes panta intepretāšanu tāpat kā padomju laikos?

Streips 165x152
Kārlis Streips

@ neesmu: Arī šajā gadījumā gribu zināt, par ko konkrēti Jūs te ņematies. Vien konstatējot jau no sākuma, ka Jūsu minētie jēdzieni tomēr būs subjektīvi uztverami.

Tmp author
neesmu

@ Kārlis Streips Par ko es ņemos? Es vienkārši vēlējos dzirdēt atbildes uz jautājumiem, kas man radās pēc jūsu izteiktajiem subjektīvajiem spriedumiem blogā. Sapratu, ka uzdodu uzreiz pārāk daudz jautājumu. Tad izvēlos vienu: jūs blogā esat izteicis bažas, ka šī konference pārkāpj satversmē noteikto baznīcas un valsts šķirtību. Ja tas ir tā, tad kāda jūsuprāt ir atšķirība starp jūsējo šī panta interpretāciju un padomju laika valdības praktizēto interpretāciju? Jeb starp šīm interpretācijām atšķirību nav un baznīcas cilvēkam nav nekādu tiesību piedalīties sabiedriskajos procesos un paust savu kā ticīga cilvēka pozīciju?

Tmp author
Guntars

K.S klausoties tavos sprediķos (Dievu zaimojošos) ir laba liecība tam, ka Dieva atziņas trūkuma dēļ tauta iet bojā.
Tu itkā ej Anglikāņu baznīcā(ēkà vecrīgā), bet izskatās, ka vai nu tur nesludina skaidru Kristus Jēzus Evaņģēliju(kas starp citu ir daudz vecāks par viduslaikiem) vai tu joprojām to neesi sapratis ko Dievs kā radītājs ir atklājis par sevi cilvēcei visā tās vēsturē.
Par sektām sauc visas tās grupas, kas nelasa Bībeli(Dieva vienīgā atklātā un pierakstītā ATKLĀSME citas vairs nav un NEBŪS visā cilvēces vēsturē līdz šīs pasaules galam)
Bet labā ziņa ir tā, ka Dievs joprojām meklē pazudušos un par taviem grēkiem Kārli arī Kristus ir nomiris.
Un lai Dievs svētī tevi un atgriež pie patiesās identitātes, kas ir Kristus mīlestība.
Jo ir tikai viens DIEVS, kurš ir atklājies Kristū Jēzū un nav cita vārda virs zemes un debesīs kur cilvēkiem lemta pestīšana no maldiem...

Tmp author
jurists

Kā var manipulēt ar vārdiem - bērnu slepkava! Bet pēc būtības visas tās reliģiskās un tām pietuvoinātās organizācijas un indivīdi t.sk. Parādnieks , ir bērnu un sieviešu psihes kropļotāji (runa ir par pedofīlijas skandāliem un Parādnieka bērniem kuriem tētis saka - es tagad iešu pie savas otras sievas, bet bērni redz savas mammas saraudātās acis...) Neticu, ka Latvijas sabiedrībā būtu kaut viena sieviete, kurai būtu pieņemami, ka viņas vīrs (bērnu tēvs) vienl;laicīgi dzīvo divās ģimenēs, ar divām sievām. Kaut ko kroplāku un izvirtušāku es sen nebiju dzirdējis! Un tāds vēl uzdrošinās ņemt mutē vārdus par bērnu tiesībām - bērnu pamattiesības ir augt kopā ar tēvu un māti (nevis ar divām mātēm). Ja nu vienīgi šis ir stāsts, kā parādnieks un ko gatavojas vēlēšanām..... Arī onkuls Šmits cieši vēro Parādnieka demogrāfisko priekšspēli" - lai izdevīgā brīdī mēģinātu ierausties atpakaļ laivā no kuras kopā ar savu priekšstāvi - cilvēku-buldozeru- ar lielām grūtībām tika izmests. Vai tiešām cilvēki būs tik dumji, ka ļaus apvārdoties un atkārtot Parādniekam šlesera gājienus - iegūt varu ar reliģisko konfesiju, apdullušu mācītāju, sektu un tam visam pielīdzināmu organizāciju palīdzību? Pretī tam visam tiks atkal dota dāla no mūsu valsts un tautas veselā saprāta! Aizdomājaties ļaudis....

Tmp author
t.s. juristam

ja citādi nevarat, tad ad hominem pret parādnieku. Zemiski.
Un poligamiju noliedz glvkārt kristieši, kurus Jūs tā apkarojat,. lielākā daļa planētas iedzīvotāju to nenosoda

Tmp author
fzss

drīzāk visiem vajadzētu DNS pasi- lai negadītos asinsgrēks...

Tmp author
puansons

Sievietei protams ir tiesības uz abortu,bet ar tādu,kura šīs tiesības ir izmantojusi īpaši dzīvot vis negribētos.Bet mūsdienu kontracepcija var atvieglot
šīs tiesības.Olšūnu var taču atdalīt 72 stundas pēc inseminācijas.

Tmp author
DACE Kavasa

Jā, tikai "no ieņemšanas brīža" ietver tās 72h, un attiecīgi šādas iespējas sievietei glābt situāciju vairs nepastāvēs!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips