Atslēgvārdi:

Integrācija Ziedoņdārzā 2

Dzestrā rudens rītā brienot cauri (uzkrītoši) biezajam kritušo lapu paklājam uz Ziedoņdārza celiņiem es pieķēru sevi domājam par integrāciju.

Iesaki citiem:

Emma

Nudien dīvaini. Kurš gan septiņos no rīta domā par integrāciju? Turklāt vēl parkā... Ja nu izdodas padomāt kādu ar ikdienas jezgu nesaistītu domu, tad tā varētu būt, piemēram, par kādreizējā strādnieku rajona šarmu. Vai par rudens smaržu, kuru piedūmotajās ielās nevar pamanīt. Vai par to, ka smalko "Ziedoņdārza māju" cēlējiem pieklibo sociālā atbildība, jo pie nevainojamās sētas, kas ieskauj nevainojamo mauriņu, ir nolikta nožēlojama būda, pie kuras necilvēcīgi īsā ķēdē ir piesiets skumjš suns.

Bet par integrāciju? Piedodiet, nu kurš tad domā par tādām lietām! Un tomēr - tieši šis ikdienas leksikā reti sastopamais, politizētais vārds man ienāca prātā, vērojot Ziedoņdārza suņu ikrīta saostīšanās rituālu.

Septiņos no rīta suņu šeit ir daudz: amerikāņu buldogs vārdā Amanda, kura savu ģenētisko nešpetnumu liek lietā, kad ierauga kādu par sevi lielāku suni, bet bērnības draugus neaiztiek; sportiskais un allaž dzīvespriecīgais šokolādes krāsas labradors Rondo; spicausainā jauktenīte Krapaļ, nevaldāmais bīgls Anguss, rāmā un korpulentā zelta retrīvera kucīte Džūlija, mūsu pašu emocionālā kolliju meitene Emma. Un katram "līdzi" saimnieks -- elegants uzņēmējs, jaunietis ar drediem un pīrsingiem, bijušais jūrnieks, pensionēta skolotāja un citi. Mums ir dažādas dzimtās valodas, taču tas netraucē komunicēt ("Aizvedu savējo uz jūru. Un tur вороны un чайки. Nu gan bija skriešana!") Visticamāk, mums ir arī dažādi viedokļi par Kalvīša valdības politiku, skolu reformu, Eiropas Savienību, imigrāciju, geju tiesībām un Abreni. Neesam par to runājuši. Bet esmu pārliecināta, ka mēs nesauktu cits citu rupjos vārdos arī tad, ja noskaidrotos, ka mūsu viedokļi ir ļoti atšķirīgi.

Par to, vai oficiālā līmenī integrācija patiešām ir domāta nopietni, var diskutēt. Citreiz. Bet, pieņemot, ka aiz šī neveiklā vārda slēpjas patiesi nodomi, varētu ieteikt integrācijas teorētiķiem piecelties agrāk un apmeklēt Ziedoņdārzu. Šis sabiedrības mikrokosms ir pētīšanas vērts. Ja Ziedoņdārza suņi un viņu īpašnieki spēj dzīvot harmonijā, tad kādēļ gan to pašu nevarētu darīt arī citi?

Vienmēr, protams, būs kāds, kurš negrib nekur integrēties. Piemēram, melnā vilku kuce Breta nekad nepalaiž garām izdevību uzbrukt "kolēģiem". Un viņas īpašniecei vienmēr ir kāds skarbs vārds sakāms suņu īpašniekiem. Bet tā ir viņu izvēle.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Daina Zvidra 31.10.2007 20:38
Es arī agro rītu vai ne tik vēlo pēcpusdienu pastaigās Ziedoņdārzā ar Emmu iedomājos par integrāciju! Kāpēc tik dažādi cilvēki parkā var sadzīvot, bet pašā valstī nevar?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

daina 31.10.2007 09:50
es arī par šo esmu domājusi. integrācija kā process MK ir diezgan vienaldzīgs, tā vismaz šķiet, strādājot šajā jomā. jaunajās integrācijas politikas pamatnostādnēs viens no akcentiem bija saistīs tieši ar to, ka cilvēki viens pret otru izturas ar cieņu, neatkarīgi no viedokļu pretstatiem. nez kā tas ies cauri pēc sabiedriskās apspriešanas?
vēl, par tiem integrācijas teorētiķiem, Jūs taču zināt, ka tādu cilvēku kategoriju ir visai grūti iedomāties esam. tam būtu jābūt cilvēkam stikla būrī:)
vēl, man liekas, ka ir vajadzīgs laiks un zināma deva iecietības pret tiem, kas lamā un gāna tos, kas šķietami "apdraud" viņu uzskatus vai sazin ko vēl. laiks, jo to nevar iepotēt ar nevienu no integrācijas "papīriem". tas ir personīgi

Citi autora darbi
Plates 255x203

Mēs esam kultūra 2 Autors:Rita Ruduša

394602 10200897502943873 390812678 n

Svētki bez Klāras 19 Autors:Rita Ruduša

394602 10200897502943873 390812678 n

Pēc Jordana 46 Autors:Rita Ruduša