Fotogrāfija ar Leiškalnu un cigāru 5

Pirmdien ieskatoties NRA otrajā lapā prātā ienāca PR-istu mantra „Viena fotogrāfija ir vērta 1000 vārdu”. Bildē zem virsraksta „Izčibēšana nedraud” (tas domāts par partiju) Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Kārlis Leiškalns (TP) vicina aizkūpinātu cigāru. Citi acīs krītoši priekšmeti: iespaidīgs rokaspulkstenis, fonā gleznas stūris un ES karogs. Kārlis Streips savā blogā pievērsās publikācijas saturam, tāpēc es paturpināšu par formu.

Iesaki citiem:

„Tipisks mafiozs oligarhs 90-to gadu Krievijā”, fotogrāfiju komentēja mana kolēģe. Man pašai šī bilde un aksesuāru izvēle atsauca atmiņā pirms četriem gadiem Biznesa un Baltijas pielikumu „Dzīves stils”, kur publikācijā ar nosaukumu „Latvijas vikingi jau Eiropas Savienībā” dārgos uzvalkos ar cigāriem vai konjaka glāzēm rokā labprātīgi pozēja Tautas partijas, LPP/LC un TSP deputāti. Par šo pakalpojumu viņi dāvanā saņēma smaržas, par ko pēc tam toreizējais LPP frakcijas vadītājs Oskars Kastēns neveikli taisnojās: „Man šī dāvana stāv kabinetā uz galda, un es neuzdrošinos ar to iesmaržoties. Visticamāk, mēs ar Krišjāni Peteru tās pārdosim un iegūtos līdzekļus veltīsim labdarībai” („Diena”, 4.11.2003.). Cits „modelis”, TP deputāts Andris Ārgalis turpat komentēja: „Man nav nekāda sakara ar tiem odekoloniem, mēs brīvprātīgi iesaistījāmies parlamenta vīriešu reklāmā”.

Nu, tā neko mums parlamentā vikingi – pozē ar cigāriem vairs ne tikai ilustrētos žurnālos bet jau dienas laikrakstu komentāru lapās. Ironiskā kārtā intervijā NRA Viktors Avotiņš un Kārlis Leiškalns kopīgi ar nožēlu konstatē, ka TP un valdība neesot šogad nodrošinājusi pati savas darbības ar pienācīgu sabiedrisko tēlu, lai stāvētu pretī apgalvojumiem „banda” un tamlīdzīgi. Leiškalns prāto: „Kad tā patriarhālā sieva apšaubīja vīra lēmumus? Kad viņam trūkst potences, kad viņam trūkst resursu, kad viņš vairs nedarbojas ģimenē un sabiedrībā kā reālā vara. Viņš tiek apšaubīts no savējiem. Viņu apšauba cilvēki pilnīgi no malas. Arī izslavētā partijas diciplīna balstās uz potenci un varu.” Laikam lai saglābtu, kas vēl glābjams, un nevienam nerastos šaubas par potenci, deputāts lietišķās sarunas ilustrācijai pozē ar resnu cigāru (vīrišķības simbolu?). Būtu interesanti uzzināt, vai tas liecina par sabiedrisko attiecību speciālistu rūpīgu darbu vai paviršību, jo pilnīgi droši nav izslēgts ne viens, ne otrs.

Fotogrāfija ar Leiškalnu un cigāru kopā ar viņa sirsnīgo neizpratni par to, kāpēc „manam draugam Džemmai Skulmei jāstāv pie Saeimas. Es neredzu nevienu iemeslu. (…) Kur ir viņu problēma?” izcili trāpīgi uzzīmē TP tēlu, kas šobrīd atbilstoši pēdējiem partiju reitingiem atstātu viņus ārpus Saeimas.

3. novembrī Doma laukumā jāmēģina (atkal) viņiem parādīt, kur ir mūsu problēma – savādāk kvēlojošu cigāru gaismā to acīmredzot nevar gana labi saskatīt.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

daina 31.10.2007 14:28
starpcitu,no 100 gudrajām galvām un ministriem kāds pulciņš ir manīti staigājot strīpainajos mafiozo uzvalkos, pat Zatlera kungs piekopj šo stilu:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista 31.10.2007 14:22
Ja TP atzinusi, ka viena no viņu kļūdām ir dialoga trūkums ar sabiedrību (frakcijas vadītājs Māris Kučinskis, publikācija TP mājaslapā 24.10.07.) un tajā pat laikā šo dialogu mēģina veidot, pozējot laikrakstiem ar cigāriem rokā, brīnoties, kāpēc tauta iet ielās, tad viņiem kaut kas nav kārtībā ar galvu.

Klaiņotājam - šī ir brīva valsts, lai taču cilvēki, kas to var atļauties, pīpē cigārus un pērk dārgus pulksteņus uz veselību. Cita lieta, ja ar šādiem labas dzīves aksesuāriem uzkrītoši plātās tautas kalpi, kurus vēlētāji/nodokļu maksātāji algo, lai tie publisko varu un resursus izmantotu tautas interesēs. Tā kā vēlētāju intereses tādiem tipiņiem kā bārmenim Leiškalnam un komponistam Kalniņam, izrādās, ir svešas un nesaprotamas, viņiem Saeimā nebūtu ko darīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DaceA 30.10.2007 22:02
Mani arī sajūsmināja cigārs un Eiropas Savienības karogs fonā. Tas pastiprināja sajūtu, ka Leiškalns dzīvo burbulī un sen nav runājis un ieklausījies ne "savā draugā Džemmā Skulmē", ne iedzīvotājos, kas nav "draugi".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nifjods - zinu 30.10.2007 20:27
Pārdomas par tēmu "Ko zinu par Latviju?"

Es zinu, ka mīlu šo valsti;
Bet nezinu, kāpēc Latviju sauc par muļķu zemi.
Es zinu šīs valsts bāgātumu;
Bet nezinu, kāpēc esam Eiropas nabagi.
Es zinu savas tiesības;
Bet nezinu shēmas pie jūras un debesīs.
Tomēr apzinos Latviju nozagto, ko citi man atpakaļ neatnesīs.

Savu neziņu un apziņu mēģināšu izpaust 3.novembrī Doma laukumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Klaiņotājs 30.10.2007 18:15
Nu nezinu, nezinu, man tā lieta nešķiet tik vienkārša... Protams, ka pievienošos novērojamam, ka aprakstītā fotogrāfija smird pēc patriarhālisma. Tas, ka Leiškalns to dara NRA arī nav nekāds brīnums. Tā lapele jau nav nekāda izvēlīgā: kas maksā, tas arī pasūta tekstu. Tomēr no otras puses - arī es mīlu cigārus, dārgus pulksteņus un citus upper class atribūtus. Cita lieta, ka deputātam nepietiek smalkjūtības, lai saprastu, kādus signālus viņš sūta tautai. Vai skumjākā gadījumā - varbūt, ka viņš saprot un pat pārāk labi...

Citi autora darbi
Krista 1284

Ar ko nosist politiķi 18 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane