Drošāka pasaule – mūsu kopīgā atbildība 1

  • Autors:-
  • Organizācija:Apvienoto Nāciju Organizācija
  • Gads:2004
  • Valoda:angļu, latviešu

Anotācija

Iesaki citiem:
Moresecure 255x203

Pēc ANO ģenerālsekretāra Kofi Anana iniciatīvas 2003.gada septembrī izveidotā darba grupa sagatavoja ziņojumu “Drošāka pasaule – mūsu kopīgā atbildība”. Ziņojuma mērķis ir identificēt un izvērtēt draudus drošībai, izanalizēt esošo rīcības politiku šo draudu novēršanai un sniegt ieteikumus, kā ANO padarīt efektīvāku cīņā ar draudiem.

Ziņojums sastāv no četrām daļām. Pirmajā daļā autori raksturo kolektīvo drošību un uzsver vienprātību drošības jautājumos. Otrajā daļā autori apraksta sekojošas draudu kopas:


  • nabadzību, infekcijas slimības un vides degradāciju;

  • konfliktus starp valstīm un valstīs;

  • kodolieroču, radioloģisko, ķīmisko un bioloģisko ieroču izplatīšanu un to iespējamo lietošanu;

  • terorismu;

  • un starptautisko organizēto noziedzību.


Trešajā daļā autori analizē apstākļus, kuros efektīvai kolektīvai drošībai var būt nepieciešams militāra spēka atbalsts. Ceturtajā daļā tiek apskatītas institucionālās vājās vietas reaģēšanai uz iespējamiem draudiem un ieteiktas reformas, kā padarīt ANO efektīvāku.

Ziņojumā secināts, ka ir vajadzīga preventīvo pasākumu sistēma, kas aptver visus šos draudus, un vadība, kura rīkotos savlaicīgi, izlēmīgi un vienoti pret visiem šiem draudiem. Kā jauns kolektīvās drošības obligāts priekšnosacījums tiek uzsvērta attīstība.

Šis ziņojums aicina mobilizēt valstu, starptautisko organizāciju, īpaši ANO, un globālās sabiedrības rīcībā esošus resursus un zināšanas, lai novērstu identificēto draudu iespējamību mazināt cilvēku drošību.Drošāka pasaule – mūsu kopīgā atbildība

(angliski, PDF, 1,29 Mbpdf)

(latviski, PDF, 886 Kbpdf)

Kopsavilkums
(angliski, PDF 174 KBpdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

maru 26.03.2005 02:51
Pašreizējie draudi starptautiskajam mieram un drošībai---kādi tie ir? Dotajā ANO pārskatā identificēti tikai ar fizisko vardarbību saistītie draudi.

Nav identificēti ekonomiskie draudi. Pasaulē turpinās attīstības valstu saimnieciskā paverdzināšana, kuru aizvien pastiprina globālās korporācijas un globālie uzņēmumi no attīstītajām valstīm, tā vairojot neapmierinātību.

Nav identificēti izglītības trūkuma draudi, kas kļūst arvien kritiskāki. Jebkura līmeņa izglītības trūkums mūsdienās vairs neglābj no savas augošās atkarības apzināšanās. Zināšanu un informācijas nepieejamība pati par sevi, kā arī nepieejamības apziņa vairo neapmierinātību un rūgtumu plašās aprindās un lielās grupās.

Saistītie raksti

ANO Latvija un.lv

UN & Global security un-globalsecurity.org

Citi autora darbi