Atslēgvārdi:

Dīvainais deja vu 1

Diena, 11.12.2001.

Iesaki citiem:
Diena lv logotips s

Dienā 14.novembrī bija lasāms raksts Simtprocentīgas maksas studijas — drauds vai iespējas? Biznesa augstskolas Turība koledžas direktors V.Rocēns mēģināja argumentēt ideju — nepieciešamību pāriet uz vispārēju maksas augstāko izglītību.

Ideja nav jauna, to laiku pa laikam paceļ politiķi un funkcionāri. Pēdējā publiskā atklāsme izskanēja topošās partijas Jaunais laiks izglītības programmas prezentācijā. Darbojoties augstākās izglītības jomā, kārtējo reizi dzirdot ierosinājumus ieviest maksas izglītības sistēmu, uzmācas deja vu sajūta — pat negribas meklēt pretargumentus aplamībām. Tomēr pastāv vajadzība runāt par šo ideju.

Eiropas izglītības telpas attīstību lielā mērā nosaka Boloņas deklarācija, kurai pievienojusies arī Latvija. Viena no nostādnēm dokumentā ir augstākās izglītības pieejamība visiem valsts iedzīvotājiem. Vai vispārējās maksas augstākās izglītības ieviešana sekmēs augstākās izglītības pieejamības pieaugumu? Nē, daudzi aspekti liecina tieši pretējo.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša