Diskusija: Receptes interesantam, atbildīgam un līdzsvarotam mediju saturam pirms vēlēšanām

Lai pārrunātu iepriekšējo vēlēšanu kampaņu mācības, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS nedēļu pirms kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa beigām aicina uz diskusiju „Receptes interesantam, atbildīgam un līdzsvarotam mediju saturam pirms vēlēšanām”. Diskusija notiks piektdien, 2011.gada 12. augustā, plkst.14:00 Rīgā, Dzirnavu ielā 33 (Alberta viesnīcā).

Iesaki citiem:

Lai pārrunātu iepriekšējo vēlēšanu kampaņu mācības, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS nedēļu pirms kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa beigām aicina uz diskusiju „Receptes interesantam, atbildīgam un līdzsvarotam mediju saturam pirms vēlēšanām”. Diskusija notiks piektdien, 2011.gada 12. augustā, plkst. 14:00 Rīgā, Dzirnavu ielā 33 (Alberta viesnīcā).

19.augustā būs zināmas partijas un deputātu kandidāti, kas piedalīsies Saeimas ārkārtas vēlēšanās. No šā brīža medijiem ir īpaša atbildība par priekšvēlēšanu norišu atspoguļošanu. Pēc iepriekšējām vēlēšanām veiktajā aptaujā vēlētāji atzinuši, ka kopumā ir apmierināti ar mediju darbu pirms vēlēšanām. Tomēr vienlaikus aptauja liecina, ka mediju slēptais saturs joprojām ir nozīmīga priekšvēlēšanu laika problēma.

Diskusijā sevišķi gaidīti Latvijas žurnālisti, bet durvis būs atvērtas arī jebkuram citam interesentam.
Kontaktpersona: Iveta Kažoka, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece; 67039361; iveta@providus.lv

 Diskusijas darba kārtība (81.50 KB)

14:00-14:10     Providus direktores Vitas Tēraudas ievadvārdi

I daļa – 2010. gada kampaņas atspoguļojuma retrospektīva

14:10-14:40     Iveta Kažoka, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece

Kā vēlētāji vērtēja mediju darbu un kā viņus ietekmēja 2010. gada kampaņas atspoguļojums? (pēcvēlēšanu socioloģiskā aptauja, PROVIDUS monitorings)

14:40-15:20     Anda Rožukalne, RSU docente, Komunikācijas studiju katedras vadītāja, Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja

Ko liecina anonīmās intervijas par slēpto politisko reklāmu cēloņiem un ikdienas praksi?

Kafijas pauze

II daļa – Receptes interesantam, atbildīgam, līdzsvarotam mediju saturam

15:30 – 16:30    Septiņu vai astoņu mediju pārstāvji par savu vai sava medija priekšvēlēšanu atspoguļojumu, ar kuru var lepoties. 5-10 minūtes, lai atbildētu uz 3 jautājumiem:

-          Kas tas bija par raidījumu/rakstu ciklu?

-          Kāpēc ar to lepoties?

-          Kādi bija priekšnoteikumi labam saturam?

Savu dalību jau apstiprinājuši:

Dzintris Kolāts, Latvijas Radio;
Ivo Leitāns, delfi.lv;
Māris Zanders (par radio SWH politiķu diskusijām);
Daiga Biteniece, Kurzemnieks;
pārstāvji no TV5

16:30-17:30     Diskusija ar klātesošajiem par to, kas jādara, lai ārkārtas vēlēšanu atspoguļojums būtu interesants, atbildīgs un līdzsvarots

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!