Atslēgvārdi:

Discrimination of Migrant Workers at the Workplace 2

  • Autors:Jacque Mallender, Mirja Gutheil, Aurélie Heetman, Daniel Griffiths, Malin Carlberg, Rachel Marangozov
  • Organizācija:Eiropas Parlaments, Directorate General for Internal Policies
  • Gads:2014
  • Valoda:angļu

Visvieglāk ievainojamie darba tirgū ir mazkvalificētas sievietes no trešajām valstīm.

Iesaki citiem:

Pēdējie dati no Eurostat un aptaujām liecina par to, ka migranti bieži izjūt pret sevi vērstu diskrimināciju darba vidē. Migranti vizbiežāk atrodas to cilvēku grupā, kas ekonomikas augšanas apstākļos tiek pieņemti darbā, bet krīzes laikā - atlaisti. Diskriminācija var būt gan tieša, gan netieša - tā var izpausties gan zemākas samaksas, atšķirīgu nosacījumu un garantiju ziņā, gan attieksmē, piemēram, izskata, etniskās piederības, ticības vai seksuālās orientācijas dēļ.

"Discrimination of Migrant Workers at the Workplace" pētījumā apskatīta diskriminācija darba vietā pret migrantiem Eiropas Savienībā. Pētījuma autori skaidro, kā pašreizējās ES likumdošana var aizsargāt migrantu darbiniekus no šāda veida diskriminācijas, kā arī aplūko migrācijas gaitu ES kopš 2008. gada. Autori ilustrē vārākus diskriminācijas piemērus un ierosina, kā risināt šādas problēmas. Pētījumā arī norādīts, ka EU10 (Čehija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Ungārija, Polija, Slovēnija un Slovākija, Kipra un Malta) valstu pilsoņi ar diksrimināciju darbavietā sastopas daudz biežāk nekā migranti no vecajām ES dalībvalstīm.

„(Discrimination of Migrant Workers at the Workplacepdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Pasaules pilsonis

Nav ko laimi meklēt svešumā. Vispirms vajag sakārtot savas mājas un savu valsti. Nevajag līst svešā pirtī kašķi meklēt.

Tmp author
Džeks

Nevajag kārtējo reizi izteikties it kā viss ir labi , bet tomēr nav labi ! Vajag par visu teikt to kas ir jāsaka un attainot tā kā tas reāli notiek ! Nevis visas situācijas Latvijā un Eiropā amartizēt,bet ar Krieviju pasniegt ar piepušķojumiem ! Tā ir vismelnāka,bet pārējās valstis ir baltas un pūkainas !

Saistītie raksti
Citi autora darbi