Atslēgvārdi:

Dienas biznesa konkursa izaugsme 6

Pagājušā gada maijā rakstīju par seksuālo diskrimināciju Dienas Biznesa konkursā 'Perfekta sekretāre'. Kopā ar citiem aktīviem cilvēkiem sagatavojām protesta vēstuli, kuru nosūtījām konkursa sponsoriem un medijiem. Lai gan atbildi tā arī nesaņēmām, šogad ir vērojamas pārmaiņas.

Iesaki citiem:

Lūk, salīdzinājumam attēls no pagājušā gada sekretāru konkursa (raksts lasāms te):

Un tas, kāds konkursa sludinājums ir šogad:


Man šķiet, progress ir acīmredzams. Un nebūs melots, ka nopelns te ir visiem, kas 'cepās' sociālajos medijos un vēlāk arī parakstīja vēstuli, kurā tika norādīts, ka šāds konkurss nav pieņemams.

Tai pat laikā, ja mēs rīkotu konkursu par labāko direktoru, sētnieku, zivju vērēju, maizes cepēju, mēs vienkārši izmantotu profesijas nosaukumu vīriešu dzimtē. Vismaz līdz šim latviešu valodā tā ir bijis pieņemts - ja ir gan vīrieši, gan sievietes, mēs izmantojam vīriešu dzimti. Tomēr laikam kaut kā necēlās roka uzrakstīt - Meklējam labāko biroja administratoru un sagaidīt abu dzimumu pieteikumus.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Ministru kabineta noteikumi Nr.461

15. Profesiju nosaukumi klasifikatorā un valsts nozīmes informācijas sistēmās ir norādīti galvenokārt vīriešu dzimtē. Ja profesiju pārstāv sieviete, klasifikatora lietotājs profesiju nosaukuma pamatvārdā lieto atbilstošu sieviešu dzimtes galotni.

Tmp author
nika

Get a life!

Tmp author
Māra Laizāne

Nu ja, nu ja, jo "kareivīgas feministes" bildēm jāreprezentē viņa pareizi, nevis veidā, kā viņa pati sevi redzi. "Kareivīgas feministes" fotografējas kailas vai vismaz visā augumā (lai var redzēt, ka kājās bikses) vai kailām krūtīm vai dusmīgi saviebtu seju, lai visi redz, ka taču kareivīga. "Kareivīgas feministes" taču nedrīkst izvēlēties tādu attēlu, kas nepareizi reprezentē viņu pārliecību un to, vai ir pareizi vai nepareizi, protams, noteiks kāds cits, kuram komentāros liekas svarīgāk atzīmēt autora fotogrāfiju, nevis vēstījuma saturu.
Pffff.

Tmp author
Mērcīte

Bilde ir atbilstoša autores rakstītajam - trūkst pārliecības. Diemžēl.

Tmp author
Mērcīte

Linda, piedodiet,bet man ļoti traucē,ka foto ir redzama tikai puse jūsu sejas. Iespaids tāds, it kā jūs slēptos, it kā jūs būtu gatava tikai uz puspatiesībām.

Tmp author
Dead Bull

Bilde, manuprāt, skaista, bet iederētos iepazīšanās portālā nevis blogā, turklāt visai kareivīgas feministes blogā. Var būt attēls slēpj kādu dziļi apslēptu vēstījumu, jo autore, izrādot sevi lasītājiem, izmanto tos pašus uzmanības piesaistīšanas paņēmienus, kurus citkārt nosoda.

Citi autora darbi