Daži padomi, kā pavasarī nepārvērsties par mērgli 130

Šī raksta rakstīšanai mani iedvesmoja kāds lasītājs. Tiešām, pavasaris ir iestājies, sieviešu kleitas ir kļuvušas īsākas, vīriešu skati tām nevilšus pievēršas. Tāpēc ir īstais laiks, kad parunāt par robežu starp patīkamu un nepatīkamu vīriešu uzmanību.

Iesaki citiem:
Metro
Foto:Eneas

Sākšu ar to, ka manā skatījumā sieviete ir tiesīga vilkt mugurā ne tikai jebko, kas viņai ienāk prātā, bet, ja iegribas, arī nevilkt kaut ko mugurā. Bikini ķermeni iegūst nevis svīstot sporta zālē, bet gan uzvelkot bikini. Un nevienam nav tiesību norādīt, ka sievietes svārki ir par īsu vai par garu. Vai ka ciskas ir par lielu īsiem šortiem. Sievietes apģērbs ir nevis sabiedrības satraukuma temats, bet gan viņas personiska izvēle. Sabiedrībai ir daudz citu problēmu, kurām pievērsties.

Sieviete ir tiesīga izrādīt savu seksualitāti un nejusties apdraudēta. Esmu daudz augstākās domās par vīriešiem, nekā dažkārt paši vīrieši un neuzskatu, ka viņi ir mežoņi, kas nespēj kontrolēt savas dziņas. Ja neskaita tos dažus, kuriem ir medicīniski iemesli nekontrolētai rīcībai.

Un tagad centrālais jautājums, kuru vēlos adresēt dažiem vīriešiem. Vai un kāpēc Jums šķiet, ka īsi svārki un dziļš dekoltē ir personisks uzaicinājums tieši Jums?

Sievietes rīcības pamatā ir simtiem dažādu iemeslu, un ir ļoti maza iespēja, ka šis iemesls ir jebkurš vīrietis, kurš viņu ieraudzīs uz ielas. Jā, tieši tā - viņa dzīvo savu dzīvi un dara lietas sev par prieku, lai iepriecinātu draugu, vīru vai draudzeni.

It kā jau mēs visi zinām, ka citi cilvēki nepastāv tikai tavam priekam/izklaidei/iekārēm/izmantošanai. Tomēr dīvainā kārtā vienmēr parādās dīvaiņi, kuri pierāda, ka ir zināma starpība starp to, ko tu zini un kā tu to realizē ikdienas gaitās un kā šī rīcība iederas plašākā sabiedrības pastāvēšanas kontekstā.

Tādēļ vēlos padalīties ar dažiem niecīgiem ieteikumiem, kā sevi pavasara un vasaras periodā nepadarīt par mērgli sieviešu acīs:

1. Cilvēki dodas uz dažādiem pasākumiem, lai satiktos ar citiem cilvēkiem, tomēr ne vienmēr tas nozīmē, ka sievietes ir tur ieradušās, jo vēlas satikties ar tevi. Sieviete, kura nēsā tās seksīgās krūtis un seksīgo krekliņu, kas tās tikai izceļ to dara daļēji tādēļ, ka viņai patīk sevi tajā redzēt, daļēji tāpēc, ka viņai patīk, ka citiem patīk viņu tajā redzēt, tomēr viņa to nav uzvilkusi tevis dēļ. TIEC TAM PĀRI.

2. Tā meitene, kurai uz krekliņa vai bikšu mugurpuses ir rakstīts 'sexy, hot, dirty, f*ck yeah vai yes' to nav uzvilkusi, lai iepriecinātu tevi. Pavasarī meitenes, kuras ir uzvilkušas īsos svārkus un augstpapēžu kurpes, to nav izdarījušas, lai tevi uzbudinātu. Viņas to ir izdarījušas daudzu iemeslu dēļ un neviens no tiem, visdrīzāk, nebūs saistīts ar tevi - nepazīstamu vīrieti.

3. Tādēļ kontrolē savas iekāres. Ja viņa tev saka, ka nevēlas ar tevi iepazīties un viņu tavi piedāvājumi neinteresē, pieņem to. Neseko viņai. Nesauc skaļā balsī viņai aiz muguras divdomīgas frāzes. Neuzmācies. Viņa nepastāv šajā pasaulē tavai izklaidei.

Es nevaru pat saskaitīt tās reizes, kad esmu nonākusi nepatīkamās situācijās tādēļ, ka citiem šķiet - es pastāvu un rīkojos tikai tādēļ, lai saņemtu uzmanības apliecinājumus no nepazīstamiem vīriešiem un viņus iepriecinātu. Esmu vērojusi, kā manām draudzenēm un citām sievietēm ir "jāatkratās" no nevēlamiem, uzmācīgiem vai pat draudīgiem uzmanības apliecinājumiem.

Šeit pirmkārt es runāju par t.s. catcalling - kad uz ielas, tikko esmu pagājusi garām, sadzirdu piezīmes kā "sveika, smukā!" vai "skaties, kāds foršs dibens!". Lieki teikt, ka mani šādas frāzes neiepriecina, neliek justies labāk, bet gan ir nepatīkamas un dažkārt vēlu vakarā liek justies apdraudētai. Tomēr ir vīrieši, kas uzskata, ka tādā veidā sievietes pagodina.

Otrkārt es gribu runāt par to, ka vīriešiem ir jāiemācās saprast, ko nozīmē "nē". Tas, ka kāda sieviete izskatās seksīga, nav uzaicinājums. Un tur nelīdzēs ne pierunāšana, ne sekošana uz ielas. Tas, ko esmu novērojusi - no šādiem tēviņiem var atbrīvoties tikai vienā veidā: pasakot, ka tu jau piederi citam "tēviņam". Tomēr pat tas dažkārt nav arguments un godīgi sakot šāda argumenta izmantošana atgādina nesenos laikus, kuros sieviete bija vīrieša īpašums. Šāda veida nelūgta uzmanība ne tikai neglaimo, bet liek justies apdraudētai.

Es saprotu, ka ir daudz vīriešu, kuriem nav sapratnes par to, kā izturēties pret nepazīstamām sievietēm, tai pat laikā neradot par sevi iespaidu kā par mērgli. Pirmkārt, ir jāiemācās cienīt otrs cilvēks un tad jau var spert soli pretī otram uzdevumam - klausīties, ko tev saka un lasīt, kas rakstīts sejā. Nav runa par to, ka nevar izteikt komplimentus, tomēr ir jākontrolē sava izturēšanās un jāreaģē uz signāliem. Visapdraudētākā sieviete jūtas vienatnē vakarā, ejot pa tumšām ielām un tādēļ tas ir sliktākais laiks, kad mēģināt iepazīties. Pat vēl labāk - neej viņai biedējoši aiz muguras, bet gan paej garām un ejot garām pasaki vienkāršu "labvakar". Un dodies tālāk savās gaitās.

P.S. Nevaru nepiebilst vēl kādu teikumu par cieņu pret apkārtējiem. Diskusijā par mačismu šodienas Latvijā Klāvs Sedlinieks lieliski atzīmēja - kad tu sēdi sabiedriskajā transportā, vai tu gribi, lai tev blakus nosēžas sieviete vai vīrietis? Tagad ir vasara un gribētos lielo diskusiju par celulītu, riepām uz vēdera un sieviešu spalvainajām kājām novirzīt pie smakojošajām vīriešu padusēm un vakardienas alus dvaku no mutes. Manā skatījumā tas ir tas, kas patiešām ir pretēji sabiedrības interesēm un būtu jāatgādina dēliem, vīriem un draugiem.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (130) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
andrejs r.

Ja sieviete publiski ģērbjas kā m..., tad viņa piedāvājas, kuram - faktiski jebkuram. Lai arī cik daiļrunīgi curika stāstītu ka jāņos snigs sniegs un saule spīd naktī, viņa var runāt tikai un vienīgi par sevi, un arī neesmu pārliecināts. Norādot kā citiem vajadzētu vai nevajadzētu reaģēt uz taviem miņukiem vai jauno frizūru vajadzētu atcerēties, ka patiesībā ikvienam ir visas tiesības reaģēt kā vien viņš vēlas, ciktāl tas nav aizliegts ar likumu, vai curikai tas patīk vai ne - tas jau cits jautājums.

Tmp author
Neitrāls

Raksts ar - zīmi.

Tmp author
Blackadder

Mazliet novirzoties no pamattēmas, un pievēršoties šai frāzei: "nevienam nav tiesību norādīt, ka sievietes svārki ir par īsu vai par garu."

Nē, tieši otrādi sievietēm nāksies BEZ jebkādas kurnēšanas pieciest gan vīriešu aizrādījumus, gan nicīgās piezīmes par savu apģērbu - tik ilgi, kamēr viņas pašas turpinās uzskatīt par tiesīgām nicīgi un subjektīvi kritizēt vīriešu ārējo izskatu. Palasiet internetā daudzās diskusijas, kurās sievietes spriedelē, kādi, viņuprāt, idioti esot vīrieši, kuri uzdrošinoties uzvilkt zeķes sandalēs vai uzvilkt apspīlētus džinsus, vai arī rozā t-kreklu.

Domāju, ka nav pat apspriežams tas, ka sievietes savas tiesības tikt nekritizētas iegūs tad, kad pašas atmetīs savu kritizēšanas kāri, atmetīs savu augstprātīgo attieksmi pret vīrieša seksualitāti, atmetīs savu seksisma, uzpūtības un aprobežotības apdvesto viedokli par to, ka "sievietei jau no dabas esot dota labāk stila un skaistuma izjūta, tāpēc viņai esot morālas tiesības un pat bez maz vai pienākums "pielabot" vīrieša ārējo izskatu."
Vispirms, mīļās sievietes, izpildiet savu mājasdarba daļu, neesiet pašas lopiņi, un tad šis process sakustēsies.

Tmp author
night

Ja paraugāmies kontekstā ar autores iepriekšrakstīto, tad mulsums nevar neiestāties. Sievietes pornificēšana medijos ir kvēli apkarojams ļaunums, savukārt sievietes pašpornificēšanās ir kaut kas tāds, kam citiem vienkārši "jātiek pāri". Ņeuvjazočka, kā teiktu cittautieši.

L 35662
Viesturs Kavacs

Tieši acī!

L 35662
Viesturs Kavacs

"sēž pie viņas un siekalains skatās viņas krūtis un man tas šķiet nepareizi"

Ja abi apmierināti, kāpēc tev viņai kaut kas būtu jāaizrāda?

Tmp author
Spīdola

Lūk, sākām diskusiju ofisā - viena mana kolēģe man piekrīt, otra saka - kam kāda daļa kā viņa ģērbjās , kā gribot tā ģērbjoties. Un slikti viņa ģērbjās , piemēram , staigā stringos un caurspīdīgās baltās biksēs un izguļās uz galdiem tādās pozās, ka pat man elpa aizraujās. Tas ir nekulturāli un nepareizi. Viņa man saka - tad tu esi tā, kas noteiks kas ir kulturāli un pareizi, es saku, ka ir taču kaut kādas morāles normas, ģērbšanās kultūra. Vēl ir tā, ka viņai ir vislielākās krūtis un mūsu kurjers, vienmēr sēž pie viņas un siekalains skatās viņas krūtis un man tas šķiet nepareizi. Un es to viņai saku, bet viņa smejās,lai es neskaužot, bet tas nav smieklīgi un tā nav skaušana.

Tmp author
Ričijs

Ok, skaidrs. Troll harder :D

Tmp author
Spīdola

Jā, jā Ričij, esmu jau esmu - ar milzīgu muti un milzīgām lūpām - izsūcu un nosūcu, visu kam vien tieku klāt. Tāpēc - glābies, kamēr vari.

Tmp author
Ričijs

Nē, man jau dažreiz pašam patīk patroļļot :D Nu, līdz šim tekstam es vēl ticēju - "No stekiem man arī bail, bet tomēr ne tik ļoti.", bet tad man tapa skaidrs. Un par kolēģes lielajiem buferiem arī bija labs :D

Tmp author
Spīdola

Eh, Anton, Anton. Tāda sturgalvība!
Atkārtoju vēlreiz - ir negodīgi un netaisnīgi prasīt atbildību tikai no vīriešiem. Linda "dzied veco un jau noziedzīgo dziesmu" - kur tiek sludinātas tikai tiesības, bet aizmirsts par pienākumiem. Tā ir liberālisma noziedzīgā - negatīvā puse. Es esmu pret to. Es ciešu no tā,ka daļa sabiedrības ir kā apdullusi no visatļautības, no - man pienākās, es drīkstu visu - uzvedības. Tas nav pareizi.
Un vēl - es esmu sieviete un meitu māte, man ir ne tikai sociālā pieredze, bet gana labi attīstīta intuīcija. Lasu tagad Klarisas Pinkolas Estesas Sievietes, kuras skrien ar vilkiem. Un tā ir - ka ir kādas dziļākas būtiskākas zināšanas, dzīvesziņa , kas ļauj sievietēm izdzīvot šajā pasaulē, pie tam ar baudu un eleganci. Un tās noteikti nav jūsu piedāvātās vīriešu kaunināšanas idejas.


Smallantons
Antons Mozalevskis

Spídola, man liekas, stúrgalvíga esi Tu! :) ir tikpat negodígi prasít atbildíbu arí no tikai sievietém! Un Tu runá par vienu - par skaistu un laimígu sievietes dzívi, kurá ir gudra un bríva un diezgan aizsargáta, un tápéc var, izmanotjot savu sieviskíbu un visádas citas metodes, spéléties ar víriesiem - izrasít viniem erekciju, vai neizraisít, uzvelkot tádus vai sádus svárkus.

Es gan pédéjos komentátos censos atgádinát par loti lielu skaitu sieviesu, kuras varbút 100% ka vinas izvaros lopi no blakusciema, vai vinu pasu vírs. Tas varbút kádam skiet párák tálu un "nav par mums" - bet bútíbá tam pamata ir tas pats seksisms, kas caurvij visu músu sabiedríbu (un patiesíbá sádas lietas notiek da-a-audz biezák, neká més par to iedomájamies arí tepat Latvija.. tikai par to nav pienemts runát)..

Paldies, protams, par komplimentu - cik varéju saprast, Tu esi vecáka par mani :) bet zináms reáls pamats manai "dzíves pieredzei" ir, pateicoties profesijai, un arí vienkársi zinkáríbai...

Un es neesmu "liberálists", ja kas.. Vismaz tavá izpratné :)

Tmp author
Spīdola

Spītība, stūrgalvība ir mana rakstura pamatakmeņi. Tāpēc man ļoti nepatīk šīs īpašības citos cilvēkos.
Par vecumu īsti nezinu, cik Tev ir gadi, bet dzīves pieredzi ne vienmēr nosaka gadu skaits.
Es vispār paliku domīga pēc sarunas ar kolēģi. Viņa saka, ka ir vīlusies,ka es esmu tik konservatīva un vērtēju cilvēkus pēc apģērba. Es saku, bet pēc apģērba ir vieglāk spriest par cilvēku. Viņa saka , ka nē, ka tie zināmākie kanibāli -maniaki staigā korektos uzvalciņos ar smalkiem portfelīšiem un tā kaut kā. Nu jā.Tas jau arī ir fakts. Tas arī mani baida, protams. To filmu par hannibālu kanibālu neesmu redzējusi,jo domāju, ka es nespētu noskatīties un būtu izsista no līdzsvara. Bet kad viņi- kolēģi runā par jaunām zāģa vai kādām tādām sērijām - es uz viskaļāko lieku mūziku. Mani traumē vārdi par cilvēku zāģēšanu un tā. Iespējams,ka mana psihe ir vājāka kā es domāju.
Ar vīriešiem ir tā, ka mans tētis bija ļoti smuks un grēcīgs un kā bērns es ļoti traumatiski pārdzīvoju visas tās sišanās un asaras un nerunāšanas starp vecākiem. Kad kļuvu par sievieti -man tīri instinktu līmenī bija skaidrs , ka neļaušu sev darīt pāri, bet to var tikai un vienīgi iegūstot neatkarību no vīrieša. Tas nav viegli, lai nu kura, bet es par to varētu daudz ko pastāstīt. Vienlaicīgi es domāju - esmu pārliecināta, ka savām meitām novēlu nevis laimīgu neatkarību, bet laimīgu ģimenes dzīvi, jo nemitīgā mīļāko maiņa - jā tas ir , variants kā pilnvērtīgi nodzīvot šo dzīvi, bet ja vbūtu izvēle - es labāk vienu vīrieti un laulību un visam mūžam.
Vēl - esmu ļoti tuvu intīmi iepazinusi daudzus vīriešus un varu teikt, ka sievietes viņiem ir daudz darījušas pāri. īstenībā sievietes ir ļoti ļaunas ,bet visbiežāk - tādā neapzinātā līmenī. Pašu traumu dēļ, traumē vīriešus un pats sliktākais - bērnus.

Smallantons
Antons Mozalevskis

Spídola, nu nomierinies jau, man skiet Tu jau atkártojies pa apli :) Tev ir taisníba, un Lindai arí ir taisníba. Pamégini uztvert so rakstu no cita skatpunkta, bet ne tikai no savas personígas pieredzes.

Linda neaicina meitenes staigát ar "plikám krútím", bet aicina víriesus uznemties atbildíbu par savu uzvedíbu. Es saprotu, ka tas varbút ir zinámá mérá "multitasking" domu gájiens, bet var tacu saprast to, ka meiteném jábút uzmanígam un gudram nenozímé, ka víriesiem ir atlauts bút lopiem?

Aizstávot víriesu gribu gan pateikt, ka problémas sakne, ká jau arí Tu, skiet, norádi ir "sistéma" un "tradícijas" - tiesi tá kas audzina seksistus? Kas uztur un apbalvo "izvarotáju kultúru"?

Bet, anyways, es loti ceru, ka Tu piekríti, ka noziegums paliek noziegums, un to nevar attaisnot ar to "ka upurs pats bija vainígs, ar to ka bija tur, kur nevajadzéja búr"... Varbút sí ideja Tev skiet "liberalisma" absurds un kvintesence? tádá gadíjumá més tiesám domájam atskirígi..

Un bailes, manuprát, nav labs padomdevéjs..

Tmp author
Spīdola

Bailes - ir ļoti labs padomdevējs. Es ļoti ieklausos sevī - ja jūtu bailes, neeju mājās kājām, ņemu taksi. Tas ir reti, jo visu apdomāju laicīgi,lai nav lieki izdevumi un tomēr.
Nav pareizi bailes ignorēt, nekādā gadījumā nē. Nekā personīga, protams, bet šķiet, ka jūs ar Lindu esiet vēl ar mazu dzīves pieredzi. Gan jau ,ka lasījuši gudras grāmatas vairāk kā es , bet - kā tai dziesmā - bet dzīvē viss ir savādāk.

Smallantons
Antons Mozalevskis

Man skiet tas, ko tu piemini, nav bailes, bet intuícija - kas ir pieredzé balstíta racionála domásana (dazreiz átráka, neká línijveida domásana, ko máca skolás, un táda - vairák multidimensionála, tiesi tápé intuícija ir vairák raksturiga sievietém).
Iespéjams, un man liekas, ka tá arí ir, més strídamies par definícijám, nevis par bútíbu.

"Bailes" - maná izpratné ir vairák paranoja, un emocija, kas traucé redzét situaciju skaidri. Intuícija un racionálisms ir kas cits. Es neleksu no 5. stáva, nevis tápéc, ka man ir bail. Bet tápéc, ka zinu, ka ir liels risks sasisties. Toties es, pieméram, so svétdien taisos lekt ar izpletni, jo zinu, ka tas ir drosák, neká braukr ar riteni pa Rígas ielám.

Tmp author
Spīdola

Jā un vēl, man no vardarbības ir nenormāli bail. Piemēram, masu pasākumos, kad ir policisti un es redzu,ka viņiem ir īstas pistoles. Tad es vienmēr kopjos prom no turienes, jo es domāju,ja ir pistole , tad tā var izšaut jebkurā brīdī. No stekiem man arī bail, bet tomēr ne tik ļoti. Un policisti jau ir tikai vāji cilvēki, uz viņiem ne visai paļaujos.
Tāpat, ir tā, ka es mēdzu iejaukties kaut kādās lietās, bet no bailēm man aizraujās elpa. Es reiz braucu autobusā. Un tur viens latviešu vīrietis runāju pa telefonu un visu laiku drausmīgākajiem lamu vārdiem. Es nenocieties un ļoti skaļi pateicu, piedodiet - jūs esiet sabiedriskā vietā un beidziet te bļaustīties kā viszemiskākais lops. Es palūgšu šoferi jūs izsēdināt. Tas vīrietis uz mani paskatījās ar tādu naidu, ar tādu gatavību sist,ka es uz brīdi no bailēm pamiru un nožēloju katru savu pateikto vārdiņu. Tik bailes man bija. Bet ārēji es neko neizrādīju. Vienīgi izdomāju, ka nekāpšu tajā pieturā , kurā viņš, ja nu tā sanāks.

Tmp author
Spīdola

Tas,ko man mācīja mamma un ko es mācu savām meitām - uzņemies atbildību par to, kur tu ej, ar ko kopā tu ej un ko tu dari. No savas dzīves pieredzes es spriežu - ka upuris pats ieskrien varmākas rokās - kā zivs tīklā. Nedomāju, ka jelkad varmākas pazudīs no šīs pasaules, tāpēc es uzsvaru lieku uz prasmi un veiksmi no viņiem izmukt, nesatikt tādus.
Pavisam noteikti es varu piekrist tam,ko Linda raksta, ka ja sieviete pasaka vīrietim,ka viņai viņš nepatīk, tad vīrietim ir jāatkāpjās un viss. Bet mana dzīves gudrība ir - neiekrist acīs, neiepatikties tādam vīrietim, kurš man nepatīk. Lūk, ir tāds spiegel online tv. Tur bija par vienu garīgi slimu vīrieti, kurš izvēlās savu pielūgsmes objektu - kādu ikdienišķu sievieti un uzmācās viņai ar komplimentiem un izrādās savās mājās ietaisījis bunkuru, kur to sievieti turēt ieslodzījumā. Vācijā pat nav lāgā likumdošanas kā tādu vīrieti sodīt. Psihiatriski - tikai apārstēt. Kā sievietei no tāda sevi pasargāt? Lūk, par to uzrakstiet, nevis par apzināti izprovocētiem varasdarbiem, kur lieta skaidra - kā sauksi, tā atsauksies.
Man problēmas audžumeitas audzināšanā ir tieši ar to - ka viņai brīvība ir visatļautība, bet es cenšos iemācīt,ka brīvība ir arī atbildība. Vēl, kā bārenis, viņa ir ļoti ļoti tendēta uz upura lomu. Patiesībā man vajadzētu gudru psihologu,kas ar viņu pastrādātu. Bet pat ja man būtu daudz vairāk naudas kā ir - šaubos , kur es dabūtu tādu speciālistu.
Tad par tiem vīriešiem varmākām - kas tad viņus audzināja - puškini, citplanētieši? Tās pašas mātes jau audzināja. Tēvi mūsu kulturā jau vairāk tādi nesaprastie un nenovērtētie dauzās apkārt. Nav mums stipru ģimeņu.
Viennozīmīgs un sekls skatījums uz problēmām. Dzīvē viss ir daudz sarežģītāk.


Tmp author
Ričijs

Spīdola, tev ir taisnība par piesardzību, bet nevajag pārspīlēt un taisīt upuri par vainīgo. Šāda uzskatu sistēma liktu sievietēm dzīvot ar nemitīgu trauksmes sajūtu un iedzītu bailes ka tik kaut ko "nepareizu" neuzvelk mugurā. Tad risinājums tiešām ir staigāt burkā?

Tmp author
Spīdola

Jā un par varmākām. Tas ir pilnīgi cits stāsts. Trakie ir bijuši un būs.
Lūk, tā medmāsa, kas dūra acīs saviem audžubērniem,lai naudu dabūtu - sieviete taču. Vai tie izvarotāji, kuriem pilnīgi vienalga vai sieviete seksīgi vai neseksīgi ģērbta, ka tik vājāka un var ar viņu varasdarbus pastrādāt.
Ir jāmāca jauniešiem saprast,ka sabiedrība ir ļoti dažāda, ka ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Tikko tvnetā bija par kārtējo norvēģu ģimeni, kur tēvs ar māti izvarojuši savus 3 dēlus. Es to īsti aptvert nespēju. Bet tie dēli kļūs pieauguši un nekādi pasaules klases superspeciālisti nespēs to traumu no viņu dzīvēm izdzēst. Un ja tumšā ielā gadās sastapt tādu deformētu cilvēku - ko tad?
Ir tāda filma - moan of the black snake. Ļoti vērtīga. Iesaku.

Tmp author
Ričijs

"Vai tie izvarotāji, kuriem pilnīgi vienalga vai sieviete seksīgi vai neseksīgi ģērbta, ka tik vājāka un var ar viņu varasdarbus pastrādāt."
=====================
Un tomēr tu uzskati, ka upuris ir vainīgs, ja ticis izvarots, tāpēc, ka ir ne tā saģērbies? Meitēn, kas ar tevi? :O

Tmp author
Spīdola

Es esmu par taisnīgu un godīgu sabiedrību, bet tas , ko jūs te abi ar Lindu man gribiet uzspiest ir negodīgi un netaisnīgi.
Ja mani kolēģi, vai kaimiņi,vai pat tikai mana veikala apsargs staigātu plāna auduma šortiņos ar uzrakstu suck me , baby! -es tādu vīrieti uz līdzenas vietas iesūdzētu tiesā. Konkrēti par manis turēšanu pastāvīgā seksuālā uzbudinājumā un sasprindzinājumā, par manu darba spēju ļaunprātīgu traucēšanu un es pieprasītu maksimālo kompensāciju kāda vien ir iespējama.
Ja gribi blogot par problēmu, tad tas ir jāspēj darīt. Nevar vīriešiem pārmest erekciju un agresiju,ja pašas to apzināti izraisa. Tas būtu kā nošaut suni, kuru paši satracina, un kurš rej kā traks , būdams gatavas uzbrukt un saplosīt.
Tālāk. Linda raksta, ka viņu apgrūtina vīriešu uzmanība. Arī to es nespēju pieņemt un saprast. Man ir gluži otrādi, es bez vīriešu uzmanības novīstu un nobeigtos viens un divi. Ja man būtu dēli, man būtu vismz divi un viena no galvenajām lietām, kuru es viņiem iemācītu - lolot, mīlēt un nemitīgi teikt komplimentus sievietēm. Un ja viņi teiktu, ka kāda kaza nīgri ņurd pretī, tad es teiktu - tādos gadījumos tev ir tiesības būt rupjam un pēc tamnekad nekad to sievieti neuzrunāt un vispār nekontaktēt ar viņu. Tādi dēli man būtu un sievietes viņiem skrietu pakaļ aizelsdamās.
Būt pieklājīgiem neko nemaksā , bet būtībā - tas ir miljonvērtīgs kapitāls dzīvē.
Īsāk sakot - esiet godīgi viens pret otru un problēmu nebūs.

Smallantons
Antons Mozalevskis

Spīdola, es nedomāju, ka mums ir "galīgi ne pa ceļam".. Un nevis "domājam pilnīgi citādi" bet par - dažādām lietām.

Gan Lindas raksts, gan mani emocionāli komentāri ir veltīti vīriešiem - Linda dalās ar ieteikumiem vīriešiem, ko viņiem nevajadzētu darīt, bet es mēģināju prātot, "kāpēc viņa tā dara".

Jūs, Spīdola, savukārt atkal visu noveļat uz sievietēm - kā būtu viņām jāģerbjās un kā būtu viņām jāuzvedās.. Tipa, "ar vīriešiem vispāt nav vērts runāt!" Kāpēc tā?

Es piekrītu, ka sievietei jābūt gudrai, pārsvarā jau tādas viņas jau arī ir. Par to "vardarbīgo seksu" - nu nezinu, varbūt Jums ir labāk zināms :) Un par ģērbšanas kultūru, protams, ka arī ir jāmāca gan meitenēm, gan puišiem, kas "ir pieklājīgi un kas nav" ( - Jums laikam ir alerģija uz "liberalismu" (jebko tas nozīmētu :)), kas izraisa pārspīlētu reakciju uz jebkuru konservatīvisma kritiku).

Problēma tāda, ka varmākam visbiežāk ir savi priekšstati, kas ir izaicinoši, un kas nav. Un ko tur par varmākām runāt, arī parastiem "tēviņiem" var pietikt ar to, ka meitene iet pa ielu viena, lai uzskatītu, ka viņa "meklē seksu"... (kas, protams, arī nebūtu nekas nosodams :) bet nu atstāsim to sievietes ziņā). Man liekas, Jūs riskējat aplauzīties, uzskatot, ka "neuzprasāties un nepatīkšanām" - tad, kad kāds kretīns izdomās, ka viņš Jūsu uzvedībā saredzējis kādu "signālu".

Protams, ka meitenei ir jāmāca, kāda ir realitāte, ir jāmāca būt gudrākai un aizstāvēt sevi. Bet nedrīkst audzināt arī vīriešus bez atbildības sajūtas un piedot izvarotājiem, "jo tāda ir viņu daba". Vai ne tā?

Tmp author
Spīdola

Es nedomāju, ka sievietes liktenis ir būt izvarotai, būt upurim.
Bet nevajg mācīt tikt no viena grāvja otrā.
Sievietes liktenis ir būt gudrai , ļoti gudrai. Viņai nevajag pārspēt vīrieti fiziski, to viņa nevar , bet tieši ar savu gudrību viņa to var.
Jā un vēl - ir pārāk daudz sieviešu , kuras alkst, grib vardabrīgu seksu. Kāpēc Greja 50 nokrāsas kļuva par bestselleru. Nesne bija ziņa, kur zviedrs nomocīja beigtu vācu draudzeni, bet tikai tāpēc, ka viņu seksuālās s/m spēlītes bija neporfesionālas. Mana audžumeita uzreiz pateica- viņiem taču vajadzēja par kādām zīmēm vienoties. O, profesionāli - es nospriedu.

Tmp author
Spīdola

nē !
Katram ir jāatbild par savu uzvedību. Ar to viss sākās un ar viss beidzās. Es gandrīz nonācu nelaimē, jo nebiju piesardzīga. Tas man bija tāds pārdzīvojums! Es nekad nekad vairs nepiedzeros publiski, jeb citiem vārdiem - es uzņemos 101% atbildību par sevu uzvedību un rīcību. Jo visi lieliel tiesību sludinātāji un brīvības paudēji tajā brīdī tik un tā būtu prom no manis,neko nelīdzētu.
Un pareizi ir mācīt saviem bērniem būt piesardzīgiem. Nepareizi ir paļauties, ka vīrieši nebūs lopi,vai ka jauns puisis, būs pārpratis meiteni un uzmācies viņai, jo nekad neviens nezin , kurā brīdī kurš cilvēks var kļūt bīstams.
Atcerieties - Asanžs - tad kā tur palika? Viņš izvaroja , jeb viņa tikai gribēja , ļoti ļoti gribēja, lai viņu izvaro ...
Musulmaņu zemēs es vispār labāk uzvedos, kā svētā. Savas drošības un cieņas pret citu kultūru dēļ.
Šobrīd man tā nav problēma, nemaisos situācijās, kur varu nonākt cietušās lomā. Tā ir mana apzināta izvēle un to es mācu savam bērnam. Un manā izpratnē tas ir noziegums, mācīt,ka tev ir tiesības ģērbties kā vien tik tu gribi. Ir elementāras kulturālas ģērbšanās tradīcijas, kas ir jāievēro. Un ir tikai elementāri, ka tu respektē otra fizioloģiju. Tas tomēr arī ir ētikas jautājums, ja tu zini, ka nevēlies ar to vīrieti intīmu tuvību, tad neesi sasodīta kuce un nepavedini viņu un nepamet.
Nē, es neesmu nekāda vīriešu aizstāvētāja, tieši otrādi. Nelieši viņi ir , lielais vairums, bet tas nenozīmē, ka tāpēc arī sievietei ir jākļūst par nelieti.
Cieni sevi un tad arī pakārtējie tevi cienīs.
Lūk - citēju - Tā meitene, kurai uz krekliņa vai bikšu mugurpuses ir rakstīts 'sexy, hot, dirty, f*ck yeah vai yes' to nav uzvilkusi, lai iepriecinātu tevi. Pavasarī meitenes, kuras ir uzvilkušas īsos svārkus un augstpapēžu kurpes, to nav izdarījušas, lai tevi uzbudinātu. Viņas to ir izdarījušas daudzu iemeslu dēļ un neviens no tiem, visdrīzāk, nebūs saistīts ar tevi - nepazīstamu vīrieti.
Tā ir tava atbildība, kādus vārdus tu saki, kādus vārdus tu nēsā uz sava apģērba un tā ir un paliek bezatbildība stāstīt jauniešiem , ka tā ir tā lielā brīvība.
Kā mans audžubērns - direktoram jubileja, esot svinīgi jāģērbjās. Ko es domājot kā viņa izskatās - es tā arī pateicu - vai svinīgi ir , neesmu droša, bet erekcija būs ne tikai klasesbiedriem,. bet pašam jubilāram jau nu noteikti. es saku - paskaties uz sevi spogulī - tu pati neapjēdz,kas īsti ne tā tavā apģērbā? Dekoltē līdz nabai, un tālāk no nabas sākās miņuki. Nē - meitene jauna un skaista , bet .... runa ir par iešanu uz skolu, nevis diseni vai draugu tusiņu.
Vārdu sakot, ejiet tā Kunga mierā. Mums ne paceļam. Es domāju pilnīgi citādi kā jūs.

Smallantons
Antons Mozalevskis

Spīdola, jā - es esmu "feminists", bet šoreiz Jūs mani mēģinat aizskart arī kā vīrieti ;) Pēc šitās seksistu retorikas sanāk, ka visi virieši ir lopi, kuri nekontrolē savus instinktus, tik tikko saredzot sievieti, kas izskatoties "izaicinoši" (atgādinu, ka tas pie tam ir visai relatīvs jēdziens - esmu pārliecināts, Saūda Arābijā Jūs, ar Jūsu latvisko "piedienīgo izskatu", apcietinātu par "maucisma iemiesojumu"! ..ja ne apmētātu ar akmeņiem...)..

Stulbākas, ka šo stulbo diskursu nodod no paaudzes paaudzē, audzinot dēlus, kuri neatbild par savu uzvedību - reālus lopus, kurus mēs arī rezultātā redzam - viņi ir taču ir "vājais dzimums" kuriem galva atsledzās tik tiko asinins pieplūst "otrai galvai"...

Rezultātā mēs dzīvojam pasaulē, kurā izvarošana ir "sievietes liktenis".. Un ļoti žēl, ka ir tik daudz sievietes, kuras to nesaprot.

Protams, labi, ka Jums ir paveicies un Jūs ir tikai "gandrīz izvaroja" (varat pateikt paldies "liberalistiem", starp citu, ka dzīvojat Eiropā, tādā, kā tā izskatās šodien), bet diemžēl miljardiem sieviešu visā pasaulē (un ne takai kara skartajos apgavalos) ir ļoti ļoti tālu līdz Jūsu ģimenes idīlijai..

Es atvainojos, kaut kā emocionāli šoreiz sanāca..

Tmp author
Spīdola

Santai , ne prātā nenāk pievienoties aplamam korim.
Visiem ir jāuzņemās atbildība šai sabiedrībā. Arī ģērbjoties un izrādot savu miesu - padomā, kurā brīdī tava brīvība nomāc manu brīvību.
Kurā brīdī brīvība ir arī atbildība !!!

Tmp author
Spīdola

Piedodiet, atkal jums nepiekrītu.
Galu galā - skaties pati kur ej un kā rīkojies.
Man ir bijušas situācijas, kad mani gandrīz izvaroja un tā bija 101% mana atbildība. Biju vainīga, to izvērteju un domāju kur eju, kā uzvedos.
Otra lieta. Ir elementāra kultūra. Nav visur savi plikie pupi un celulīt ciskas jādemonstrē. Ir atšķīrība kur un kā tu ģērbies. Man ir audžubērns. Iet uz skolu. Es saku - padomā,paskaties, kā tu izskaties - es teiktu - izdrāz mani. Es saku - tas nav inteliģenti -es saku, tu vari uzģērbties skaisti un iekārojāmi, bet tā, ka tevi gribēs nevis izdrāzt, bet tevī iemīlēsies. Un tā ir atšķirība.
Pagarināju savas braukšanas tiesības , izeju ārstu komisiju. Stāvam rindā - bet tur sieviete, kurai ap gadiem 40 un miņuki un ciskas iežmiegtas zeķēs ,var teik dibens redzams. Loģiski, ka visi skatās uz viņu,viņas izaicinošo kājstarpi. Loģiski, ka es jutos pazemota. Es esmu ārstniecības iestādē, vai es esmu mauku mājā,kur sievietes uzdevums ir dabūt sev pircēju.
Fuj, man riebj līdz kaulam šis pārprastais liberālisms. Vispirms vīrieti noved līdz baltkvēlei, pēc tam - ai, es pārdomāju. Nē , visiem ir kaut kādi pienākumi.
Arī sievietēm.

Tmp author
Ričijs

"Man ir bijušas situācijas, kad mani gandrīz izvaroja un tā bija 101% mana atbildība."
=====
Damn, you're sick.

"Fuj, man riebj līdz kaulam šis pārprastais liberālisms."
=====
Ok, jautājumu vairs nav :)

Tmp author
Santa

Ļoti žēl, ka atkal nākas lasīt tik nekorektus komentārus.

Paldies par rakstu!:)

Tmp author
Spīdola

Jā un cilvēks ģērbjās,lai justos ērti, protams. Bet tā kā es esmu sieviete auglīgā vecumā , man svarīgi , lai es justos un izskatītos skaisti. Tā ir mana prioritāte. Mans veselīgas pašsajūtas priekšnoteikums un to nosaukt par seksismu ir aprobežotība.
Pat dabā pretējie dzimumi greznojās otra piesaistīšanai. Kāpēc tagad uzspiež , ka mums - cilvēkiem to nevajadzētu. Vajag un pirmkārt, tieši to vajag.

Tmp author
Ričijs

Tu laikam tiešām rakstam tikai pārskrēji ar acīm :)

Tmp author
Spīdola

Absolūti nepiekrītu. Cilvēks ir sabiedriska būtne, un ir jārēķinās ar sabiedrības viedokli.
Kad studēju Oslo, mūsu grupā bija amerikāniete - absolūti nekopta, bālām acīm, baltām skropstām un uzacīm, ļumīgi apaļa , iespīlēta legingos un pāri plats tē krekls un visurpavadošā sviedru smaka. Es jutos aizvainota viņas klātbūtnē visu pasaules sieviešu vārdā. Jā, viņa studēja sieviešu zinātni. Varbūt tas saucās kaut kā citādāk, bet - tā bija katastrofa, nevis cilvēks. Ir jābūt pašcieņai pret sevi, pret sabiedrību. Es daudz ko vēl saprastu, bet tās atmiņas par specifisko sviedru smaku, man pat tagad liek sašķobīties.
Tāpēc ir jāsāk ar to, ka ir kaut kādas morāles normas , kas nav tikai katra personīga darīšana. Netīrīga, nekopta sieviete, ir moljons reižu pretīgāka, kā nodzēries nemazgājies bomzis.
Kārtējo reizi pārprastā visatļautība. Fuj!

Smallantons
Antons Mozalevskis

Spídola, es nesaprotu - Tu vismaz rakstu esi izlasíjuse? :)

Nav jau runa par to, vai ir vai nav jámazgájas dusá utt. Pieklájíbu, cienu pret citiem cilvékiem un tamlídzígás lietas ir jámáca pirmkárt gimené saviem bérniem, vélams ar savu pieméru.

Raksta uzdevums, manuprát, ir atmaskot ikdienisko seksismu, kura tieshás sekas ir izvarotáju párliecíba ka "Vina jau jau pati to gribéja!".

Man skiet, tas fakts, ka pat dazas sievietes to nesaprot, ir visai nopietni "slimas" sabiedríbas pazíme.

Tmp author
Māra Laizāne

Tie, kam te tas cepiens par to, ka tās, kas ģērbjas izaicinoši, taču pašas pelnījušas uzmanību/grib to - definīcija "izaicinoši" ir ļoti atkarīga no katra paša interpretācijas un šīs interpretācijas dažādiem cilvēkiem neizbēgami var nesakrist, kas nebūt nenozīmē, ka es drīkstu kādam pieskarties bez viņa atļaujas vai uzbāzties jebkādā veidā, pat ja interpretēju viņa īsos šortus kā izaicinošus.

Tmp author
Lily

"Un nevienam nav tiesību norādīt, ka sievietes svārki ir par īsu vai par garu. Vai ka ciskas ir par lielu īsiem šortiem".
Diemžēl vairums sieviešu nesaprot, ka resnas ciskas īsos šortos NAV SKAISTI, ne arī estētiski! Un nē, vilkt tādas drēbes nav tikai un vienīgi sievietes izvēle. Aiz cieņas pret citiem cilvēkiem (visu sabiedrību) inteliģentai sievietei vajadzētu saprast, ko viņa ar savām auguma aprisēm var un ko nevar vilkt mugurā, jo jārēķinās ar to, ka citiem uz šiem gaļas blāķiem iespiestiem šortiņos gribot, negribot ir jāpaskatās un tas nebūt nav patīkami - var sabojāt apetīti gan uz ēdienu, gan citām sievietēm uz ilgu laiku :(

Smallantons
Antons Mozalevskis

Izskatás, ka seksims ir tik dzili iespiedies cilvéku smadzénes, ka pat sievietes uzskata, ka vinas eskisté tikai prieks tam, lai rosinátu "apetíti" víriesos?

Es nesaku, ka ir jáazmirst par estétiku. Protams, ir labi, kad més izskatámies labi un izraisám patíkamás emocijas apkártéjiem, bet atkal, kurs nosaka kas ir skaisti, un kas nav? Vienam "resnas ciskas" ir pats skaistákas, kas var bút, citam - né.

Bet tieksme teikt citiem prieksá, ko vini dríkst vilkt mugurá, un ko nedríkst, man liekas, liecina par pasa cilvéka kaut kádám problémám..

Tmp author
Ričijs

Jā, Lily, žēl, ka par gaumes trūkumu nevar piemērot kriminālatbildību. Es labprāt nolaistu no kātiem tos, kas velk zeķes un sandales un brūnas kurpes pie ziliem džinsiem.

You fashion nazi!!!!!!!

Curika
Linda Curika

Man ir bijis krietni japiestrada pie savas domasanas, lai es saprastu, ka tas, kas mana galva bija zem sadalas "skaisti", bija mediju, nevis manis pasas radits. Un ilgi man bija japieradina sevi pie domas, ka tad, ja sieviete jutas skaista ar saviem 85 kg un isos sortos, man nav nekadu iemeslu apsaubit vinas parliecibu. Tagad esmu redefinejusi skaisti - tas ir jebkas, kas rada sievietei prieku. Jo ka teica 21 gs.lielais domatajs Slesers, skaistums jau nak no ieksam. Un ta tas ir. Anton, paldies par saturigo komentaru.

Smallantons
Antons Mozalevskis

Un man liek pasmaidít cilvéku logika kas seit apgalvo, ka "ísie svárki" utt. ir "aicinájums uz netiklíbu" (vai ko tur vél?) :))) Cilvéki, man liekas tás ir problémas ar júsu uztveri un izpratni!!

Cilvéka kermenis ir skaists tápat, ka ka viña práts (neskatoties uz gadsimtiem ilgu "smadzeñu cakarésanu" no baznícas puses (- un lídzígu sabiedríbas insitúciju, - tas ir táds apkopojoss izteiciens, es sajá gadíjumá negribu visu vainu uzvelt uz baznícu)). Ir loti nozélojami, ka joprojám ir cilvéki, kas kermeni uzskata par kaut ko netíru un "neskístu".

Daudzás isláma valstís tiek uzskatíts, ka sieviete uzvedás nepiedienígi un klaji aicina un "netiklíbám" arí tad, kad kaut nedaudz parádás mati (vai par seja) zem tiem lakatiem un lupatám, ar kurém XY ar savu religiju tiem liek aptít galvas sabiedrískajás vietás.

Nez kápéc gandríz nekur nepastáv lídzíga attieksme un moráles normas attiecíbá pret víriesiem. Liekuli!

Smallantons
Antons Mozalevskis

Interesants rakts :)

Man skiet, te spélé lomu "atskiríga psihologija". Víriesiem, iespejams, ir grúti iedomáties, ka sievietes domá biezi savádák, neká víriesi. Varu paskaidrot uz sava pieméra: man pieméram parasti nav iebildumu, ja mani káda (arí nepazístama/-s) sieviete/vírietis uz ielas nosauc par seksígu utt. Es nejútos apdraudéts. Varbút, tápéc ka man ir (iedomáta?) párliecíba, ka es esmu un búsu situácijas noteicéjs. Ja vajag es varésu iedot arí "pa purnu", kaut man ir loti grúti iedomáties, ka kaut aizies tik tálu..

Acímredzot, músu sabiedríbas lieláká probléma ir nevis tur, ka cilvéki var viens uz otru skatíties ar apbrínu, priecáties par otra izskatu un izteikt komplimentus (arí nepazístamiem) cilvékiem, bet tas, ka viena dzimuma párstávjiem (XY) ir dzila párliecíba, ka vini ir páráki, viniem ir tiesíbas vienmér bút par situácijas noteicéjiem, un otra dzimuma (XX) párstávji esksisté tikai tádél, lai iepriecinátu XY un kalpotu vinu vajadzíbám.

Tmp author
Mārīte Lipša

Ja sieviete ģērbjas kā Čaka ielas draiskule, nevar gribēt, lai pret viņu izturas kā pret Karalieni Elizabeti.

Tmp author
jnyhbgtvfcfgvhbnjhbg

Es drīkstu braukt ar glaunu auto, piestāt pie bodes un durvis nepieslēgt, taču auto zādzības gadījumā vainojams ir zaglis. Drīkstu mājas durvis nepieslēgt, riteni pie staba nepiesiet. Līdzīgi ir ar pusplikām sievietēm - viņas drīkst rādīt savu muguru, kājas vai vēderu, ja kādam ir problēmas ar uzvedību un nespēj neaiztikt svešu mantu (miesu), tad tādiem ir paredzētas attiecīgās iestādes/izmitināšanas vietas. Mana analoģija par auto nav perfekta, atšķirība starp puskailām meitenēm un nepieslēgtu auto ir tāda, ka reizēm (kā tagad - nenormālajā svelmē) atkailināšanās ir nepieciešamība, jo jūtu līdzi tiem, kuri staigā garajās biksēs.
Un vienmēr apbrīnoju cilvēkus, kuri savās analoģijās dramatizē - šoreiz par to vīriešu staigāšanos ar plikiem, nokareniem debesu zvaniem.

Tmp author
Paskaidrojiet lūdzu

Varbūt esiet tik laipna un nevis apbrīnojiet, bet paskaidrojiet, kas tiek dramatizēts, ja es saku, ka pēc šīs loģikas sanāk, ka arī vīrietis drīkst staigāt kails un pat nevis ar nokareniem, bet eriģētiem jaukumiem. Kas tur slikts? Pēc jūsu loģikas. Un varam jau iet tālāk. Es ar savu sievu varam abi iekāpt trolejbusā kaili un uz aizmugurējā sēdekļa piekopt dzimumaktu. Kas gan tur nosodāms? Pēc Curikas loģikas?

Tmp author
Ričijs

Varbūt šeit var atrast savdabīgu kompromisu. Piemēram, sievietes drīkst nesāt minisvārkus bez komentāriem un uzmākšanās no vīriešu puses, bet tu drīksti staigāt ar pliku, ereģētu krānu un brīvi eksponēties, nebaidoties no aresta. A kas? Win-win. Ekshibicionisti galu galā arī ir cilvēki.

L 35662
Viesturs Kavacs

Drīkst jau visu ko. It īpaši, ja pārņem sajūta, ka pieder pārāk daudz privātīpašuma.

Ja pārņem sajūta, ka ir pārāk daudz privātuma, tad drīkst arī atkailināties.

Ir tikai ļoti muļķīgi pēc tam brīnīties.

Tmp author
Ričijs

Jābrīnās būtu par pavisam kaut ko citu - par to, ka pārāk atkailināts ķermenis kādam liekas, bezmaz, attaisnojums. Ja kādam ir problēmas ar sava libido kontrolēšanu, var arī noiet uz dakteri, lai pārbauda, kas galvā darās. Varbūt cilvēks ir staigājoša bumba ar laika degli :D

Tmp author
hmmm

Ja es eju pa ielu ar plakātu uz kura rakstīts "Iesit man", var gadīties ka kāds arī iesitīs, un es pie tā būšu vainīga, jo provocēju uz šādu rīcību.
Ja es uzvelku nepieklājīgi īsus šortu vai svārkus un kāds man izrāda pārāk daudz uzmanības, es atkal provocēju uz šādu rīcību.

Vispār sanāk, ja sieviete mēģina ģērbties izaicinoši viņas mērķis ir saņemt uzmanību, bet kad pēkšņi šī uzmanība nav tāda, kā viņa to vēlētos pie vainas ir uzmanības izrādītājs (vīrietis), bet tikai ne viņa pati.

Jānovelk līnija starp tiesībām uz brīvību ( šeit brīvību ģērbties kā gribu) un absolūtu visatļautību.

Tmp author
Kristine Garina

Viņas mērķis nav saņemt uzmanību no jebkura/visiem vīriešiem!
Un nē, arī, ja jums rokās ir plakāts "iesit man", jums nevar iet un sist. Tāpēc mums ir dotas smadzenes, veselais saprāts un drusku intelekta, lai spējam to izspriest.

Tmp author
Mērglis

kā gan Jūs, mozaīkas kundze, zināt, kāds ir tradicionāli orientētas sievietes mērķis, izrādot publikai savus jaukumus?

Tmp author
Ričijs

Un tikai nesaki, ka tu zini, ko grib tradicionāli orientētas sievietes :D

Tmp author
Ričijs

Mamma neskaitās.

L 35662
Viesturs Kavacs

Kāpēc, ja indivīds ir izteicis vēlmi tapt sistam, viņu nedrīkstētu sist? Tā ir brīvība un tiesības - izvēlēties, ko ar sevi iesākt.

Smallantons
Antons Mozalevskis

interesanti, ka Jums rodas analogija ar "ísiem svárkiem" un "iesit mani" :) esmu dzirdéjis, ka dala musulmanu sievietes arí ir laimígas par to, ka vinam uz ielám ir jástaigá ar melnám teltím uz galvas, viena nelaime ir tikai, ka skersojot ielu ir lieláks risks bút notriektai, jo nevar jau neko redzét apkárt.

starp citu, starp vergiem ASV un Brazílijá arí bija daudzi, kuri domája ka, verdzíba ir laba, jo "tá ir rakstíts Bíbelé", un saimnieks reizém kaut ko édamu pamet..

Tmp author
Kristine Garina

īstenam dzimumu līdztiesības balansam tomēr gribētu piebilst, ka arī te ielavījies neliels stereotips, ko noteikti var atspēkot jebkurš, kas bieži brauc sabiedriskā transportā agri no rīta - arī sievietes sasvīdušas paduses un vakardienas alus dvaka var pilnīgi mierīgi nogāzt no kājām jebkuru jūtīgāku līdzcilvēku! ;)

Tmp author
Ričijs

Dažas noskaņas šeit komentāros kaut kā baigi velk uz "Ja negribiet, lai jums uz ielas piesienas, staigājiet burkā". Tiešām? Tiešām?!

Tmp author
Mērglis

kāpēc šis feministriskais sviests jāraksta ar vīriešu dzimtes nikiem? spēlējam dzimumu lomas?

Tmp author
zaarcis

Tāpēc, ka Internetos ir arī vīrieši.

Tmp author
Mērglis

neesmu Šerloks Holmss, bet ar jums abiem kaut kas nav kārtībā.

Tmp author
Ričijs

Kas te tieši ir tas "feministiskais sviests"? Agrāk ar cieņu izturēties pret sievietēm skaitījās džentelmeniski un bija goda lieta, bet tagad, izrādās, "feministiskais sviests"... Ja neuzvedos kā nogribējies lops, tad noteikti esmu meitene, kas maskējas zem puiša nika? :D

Tmp author
Mērglis

Ser (vai Madam), Jūs aizstāvat nevis dāmas, bet rosināt nesaprātīgas būtnes tērpties izaicinoši un doties sestdienas vakaros proletāriešu rajonos, kas, protams, nav tik bīstami kā Barselonas indiešu kopienas apmešanās vieta, bet tik un tā... jaunajai dāmai, kas paklausīs feministu zosi, draud ar nepatikšanām.
Un jā, Ser, Jūs esat vai nu dāma, vai cilvēks ar seksuālām novirzēm, vai vienkārši, kā to saka Austrumu džentelmeņi, podkablučņiks.
:)

Tmp author
Ričijs

Šodien gāju pa ielu un par cik bija karsts, redzēju daudzus minisvārkus, minišortus, dzīļus dekoltē u.t.t. Lai neskaitītos padkablučņiks, man vajadzēja viņām visām apgramstīt pēcpuses, paspaidīt pupus, paprasīt telefona numuru un piedāvāt aiz stūra vienu ātro?
A starp citu, kur es rosinu "nesaprātīgas būtnes tērpties izaicinoši un doties sestdienas vakaros proletāriešu rajonos"? Vēl jau filtrēju, ko rakstu.

Tmp author
Mērglis

Ser, tieši tur jau ir tā sāls. te, kaut kādā interneta portālā, Jūs esat baisais džentelmens. bet savā darbā, kur kaut kāds lops visus bābiešus spaidīja, Jūs bijāt kluss un stāvējāt maliņā un to vērojāt.
Nē, Ser, Jūs esat lupata, vienkārši lupata. Kaut gan, vēlreiz atkārtošos, man liekas, ka Jūs patiesībā nemaz neesat Sers.

Tmp author
Ričijs

Kur es rakstu, ka stāvēju malā? :) Es kolēģim teicu, ka viņš ir pretīgs lops, turklāt mērglis, bet... Nu jā, vajadzēja jau man viņu turpat uz vietas nošaut, vajadzēja, bet ko nu vairs :(

Tmp author
Mērglis

veči nesaka, ka kāds ir pretīgs lops, un arī nenošauj uzreiz, bet ļoti vienkārši un tradicionāli iedod pa muti subjektam un iz*rāž objektu :)
tā lūk, Ričijas kundze :))

Tmp author
Ričijs

Par došanu pa muti tur laida no darba vaļā, mērglīt, tā ka, neiešu gar visādiem sūdiem rokas ķēpāt.
Un ko gan tu varētu zināt par to, ko dara kārtīgi veči? :)

Tmp author
Mērglis

vēlreiz pierādās, ka tu esi meitene. veči kādam sit pa muti publiski tikai filmās, a tā vienkārši pasaki - ejam paskatīties bagāžniekā, man jauns spinings, un tuktuktuk ;)
kad nākamreiz spēlēsi lomu spēles, domā par tēti, ja jau pašam nav olu un arī vīrieša pie sāniem nav.
:)

Tmp author
Ričijs

Ok, beidz apzīžļāt vienu un to pašu tēzi. Ok, atkodi, esmu meitene Ričija :D Lai būtu. Labāk pastāsti, kas pats par ērgli esi un aiz ko tik aftariķetnijs vīriešu lietās?
Kaut gan, aiz jebkuras tādas bravūrīgas attieksmes slēpjas kaut kādi kompleksi. Kāpēc tik naidīgs pret sievietēm? Pirmā mīlestība skolā klasesbiedru priekšā izsmēja tavu mīlestības vēstuli? Kāda seksa partnere paņirgājās par niecīgo daiktiņa izmēru? Mamma bērnībā lika gulēt sev blakus līdz 10 gadu vecumam? Varbūt neesi iekārots dēļ izskata - maza auguma, plikpaurains, ar resnu vēderu? Nu, stāsti, stāsti, vecīt :D

Tmp author
Mērglis

Man viss ir superīgi, bet par tevi gan žēl :( nekas, gan jau arī tavā smlškastē kāds iečurās :D it īpaši, ja nestaigāsi burkā.

Tmp author
Mērglis

"apzīžļāt" oi oi oi, kādas mums te dāmas :o

Tmp author
Ričijs

Skaidrs. Kārtējais tīn-fakin-eidžers, kura izpratne par pieredzi ar sievietēm ir divvientulības mirkļi ar Kristīni Dūrīti un vienīgais kontakts ar *īstu* sievieti bija tad, kad viņa tev šķīla pa mūli, kad mēģināji piebraukt ar cheesy tekstu "Čau, beibe! Tev boifrends ira? Tu izskaties pēc tādas, kurai būtu vajadzīgi divi." Bac! "Mērglis!!!" - "J-jāa... A kā tu zini, ka Mērglis? Šķiet vēl nebijām iepazīstinājušies..." :D
Tā ka, superīgi tev viss ir tikai tavā fantāziju pasaulē La-la-lendā. Starp citu, paldies, ka pažēloji... Sen nevienam nebija bijis manis žēl :(

Tmp author
Ričijs

Apmērgļot :D :D :D

Tmp author
Ričijs

Mērgli, man tevi, stulbenīt, vēl jāmāca netā pļ*tīt? Nu kas tie par uzbraucieniem "oi, oi, oi"? Kaut kā mīksti.
Skaties:
U ME 1 v 1. I KILL U. U EVEN LIFT?
:D :D :D

Tmp author
Mērglis

redzi, neizturēji, norāvies. Saprotu, alkohols Tavam netrenētajam organismam liek izpausties veidos, ko pēc tam, cerams, nākas nožēlot. Bet labāk būtu aizgājusi uz muzeju nakti, kas Tavu inteliģenci ļautu pacelt no mīnusiem uz plusiem - nelieliem, bet tomēr.

Tmp author
Ričijs

Vecīt, neviens kārtīgs vecis nesaka "Atvainojiet, ser... piedodiet madam..." Redzi, atklājies gan, duraciņ :D Krāniņš tev droši vien arī ir tikai priekš urinēšanas...
Kāds tev vēl alkohols?! :D Zini, tu te pārāk neņem pie sirds, ko es te muldu man dažreiz aizkrīt šībers. Es varētu tevi nosist un man par to nekas nebūtu, jo man ir baltā lapa. Netici? Iedod adresi, aizbraukšu parādīt :)

Tmp author
MM

Jā - patiesi - iederīgs politika.lv blogs. Šo pārpublicēt internetportālu sadaļās dāmām un pasludināt par labas uzvedības praksi.
Cilvēkam ir nenoliedzama brīvība vilkt mugurā (tērpties) jebkā, kā vien vēlas, bet (un es to saku ar uzsvaru) paldies Dievam - ir minimāli uzvedības kodeksi.
Ja mani lietišķā iestādē/privātuzņēmumā apkalpo jaunkundze, kas zem žaketītes uzvilkusi tilla krekliņu bez krūštura es uz viņu lūkojos nevis apbrīnā un iekarē, bet ar skumjām - nav cilvēks iemācījies lietišķās etiķetes pamatnormu.
Ja nu par "pickup line" - visā pasaulē vienmēr atradīsies kāds tāds, kurš sarunu uzsāks spoši un joprojām, neskatoties uz izcilu literatūru, kur smelties iedvesmu, būs cilvēki, kuri neveikli paudīs savu sajūsimnājumu.
Sadzīvojiet ar to.
Vīrietis pavīpsnā palūkojoties uz kādu "vintage stilīgu" madāmu nevis tādēļ, ka alktu notraukt viņas kankarus un kaisli mīlināties turpat uz ielas, bet gan tādēļ, ka ir pārliecināts par to, ka šī konkrētā sieviete, iespējams, sajaukusi gadalaikus/notikumus un tērps nav iederīgs notikuma kontekstā, kur viņa atrodas. Tieši tikpat skumja ir jaunā māmiņa minisvārkos jostā, kura nevar lāga pieliekties pie sava mazā ķipara kā nobriedusi sieviete naftalīna piesātinātā vecmammas krustabu kleitā..
Vīriešu reakcija NAV ikreiz seksuāli vērtējoša, bet tā vienmēr ir novērtējoša.

Tmp author
Ričijs

Ir iestādes, kur norma skaitās izteikt divdomīgas piezīmes kolēģēm, *neskatoties uz to*, cik stingru profesionālo etiķeti ievēro sieviete savā ģērbšanās stilā. Strādāju vienā uzņēmumā, kur man bija kolēģis, kurš visas uzņēmuma sievietes, acīmredzot, uzskatīja par sava bara mātītēm, tāpēc tādi "komplimenti" ar zemtekstiem bija tas nekaitīgākais. Bieži vien kolēģes tika arī aptaustītas vai apskautas. Vairumam tas likās normāli un pat piemīlīgi, jāsaka, arī priekšniecībai, tāpēc nekādi mēri pieņemti netika. Normālā sabiedrībā džeks būtu palicis bez darba un ticis pie vairākiem tiesas procesiem par seksuālu uzmākšanos, bet ne jau Latvijā :)

Tmp author
Andris Doveiks

Ja Čurika tā turpinās, tad viņa mani pataisīs par musulmani, kurš pieprasa, lai sieviete ārpus mājas ir paranžā :) Ņemot vērā "attīstīto" valstu pieredzi, tas varbūt arī ir mērķis. Lasot Lindas tekstu, nonāku pie pārliecības, ka viņa pati nenojauš savu lomu nākotnes sabiedrībā, kuru būvē.

Ja esi plika vai gandrīz plika, tad tā esi Tu, kas ģenerē apkārtējo attieksmi. Tie, kas tumšā ielā Tevi tādu uzrunā, politika.lv nelasa :)

Tmp author
zaarcis

Tos, kas tumšā ielā neprot uzvesties, dažreiz ieliek ķurķī pat tad, ja viņi nav lasījuši Krimināllikumu. Piemēram, ja apzog. Tā kā nezināšana pie mums nav attaisnojums.

Ja redzi pārāk pliku sievieti, vari izsaukt policiju.

Tmp author
Andris Doveiks

zaarci, tad man būs jāsaka, lai brauc dāmu ekipāža, jo vīri varētu nobaidīties par iesūdzēšanu par uzmākšanos.

Par tumšajām ielām autore rakstīja, es tikai turpināju tēmu. "Nezināšana pie mums nav attaisnojums", tomēr formāls pants par zagšanu pastāv. Es jau saprotu, ka gribas ielikt kriminālā to, ka sievietei ir tiesības pateikt "nē" gan apsveicinoties, gan tad, ja vīrietis no viņas gultā nav pietiekami ātri nokāpis un aizvācies. Koku var liekt, bet tas mēdz arī lūst. Un tad var nāk šariāts...

Tmp author
zaarcis

Enīvei, tas darbosies gan tad, ja sievietei ir tiešs kontakts ar Jēzu, gan arī tad, ja vajadzīgs oficiāls apliecinājums, ka esi meža dīvainītis, kurš satraucas par neko.

Kādā sakarā rakstā pieminēta iespēja pateikt "nē", to Tu, saprotams, neizlasīji.

Tmp author
Andris Doveiks

Izlasīju rakstu, esmu lasījis arī citus. Šariats nav ticība, tie ir likumi, pēc kuriem sievieti raksta autores aprakstītā izskatā var nomētāt ar akmeņiem. Precīzi nepateikšu, bet apmēram tā.

Kāda ir ideālā nākotne, ja tā attīstās pēc autores scenārija? Esmu pamanījis šādu lapu: https://www.facebook.com/avoiceformalestudents

Tmp author
Ārprāts

Sākšu ar to, ka manā skatījumā sieviete ir tiesīga vilkt mugurā ne tikai jebko, kas viņai ienāk prātā, bet, ja iegribas, arī nevilkt kaut ko mugurā.
---
Ja jau tā, tad kāpēc gan vīrietis nav tiesīgs arī ar pliku, eriģētu knānu kāpt iekšā trolejbusā?
Tas nav retorisks vai absurds jautājums. Tas ir pilnīgi nopietns un izriet no autores loģikas, ka cilvēki ir kaut kādas sociālas būtnes, bez jebkādas bioloģiskās komponentes.

Curika
Linda Curika

Tīri teorētiski - kāpēc gan ne. Praktiski - aizsegti dzimumorgāni abiem dzimumiem tomēr ir pieklājības norma/minimums, kurai pieslienos.

L 35662
Viesturs Kavacs

Kāpēc "norma"? Tā nav norma, jo biksēs neviens nepiedzimst. Mākslīgs, uzspiests izdomājums.

Tmp author
anonims

Te autore ir ielaidusi paris logikas kludas. Izaicinosha gerbshanas ir taisni tas – izaicinosha gerbshanas. Muusu sabiedriibaa tas nav tieshs uzaicinajums uz seksu, tachu taa ir zime, ka “es mekleejos, tev ir iespeja” tapec loti logiski virieshi to taa ari uztver visas sabiedriibaas. Arguments, ka “ir citi iemesli - taa patik manam draugam” ir nelogisks, jo ja shii izaicinosha gerbshanas attiecas tikai uz tavu draugu, tad tu taa ari gerbsies situacijas, kuras pamata attiecas uz draugu (piem kopa ejot uz koncertu), nevis dodoties uz balliti ar draudzenem vai pa dienu stradajot ofisaa. Tatad - uzmakties izaicinoshi gerbtam sievietem ir pareizi, cits jautajums – uzbaziba, ja tiec “atshuuts”, tas ir nepieklajigi, tachu visuma logiski, ka virieshi apvainojas (un tad met apvainojumus), ja maatiite ir mekleeshanaas noskanojumaa, bet atshuj konkreeti tevi - tas noziimee, ka taisni tu kaa teevinjsh esi ne parak spidosha partija :)

Apgerbs visa pasaule ir zimju sistema un parasti lidz pedejai detalai tiek piemerots socialajai klasei/situacijai. Sabiedribas tradicijas un pienemumi nosaka to, kads apgerbs ko nozime un tadas tradicijas kaa te Churika izdomajusi nav pagaidam nekur pasaule. Ari Skandinavijaa darba dienas neviena sieviete izaicinoshi negerbsies (ja neskaita Austrumeiropas platiinblondiines, un tad tiesham viss ofiss brinisies “ko vinja grib, bosu ievilkt gultaa?”). Savukart piektdienas vakaros zviedrietes sagerbsies ultra minisvarkos un uzkrasosies taa, ka Latvijas bezgaumigais ikdienas krasojums nobaales. Apgerbs ir loti laba un vienkarsha sistema kaa atpazit socialo situaciju un uzvesties adekvati. Jaa, arzemes tiesham ir “slut” gajieni uzsverot “gerbjos kaa gribu”, bet tie attiecas uz masivas imigracijas izraisitu kulturu konfliktu, konkreti situacijam, kur musumlanji parprot vietejo kulturas kodu un piektdienas vakara “mekleshanas apgerbu” notur par “prostitutas outfit”. Savadak visur pasaule dress code tiek ieverots ljoti strikti un apgerbs, kas ir mekleshanas apgerbs par tadu tiek ari uzskatits, diez vai Latvijas sorosa fonds kaut ko taja spes izmainit.

Tmp author
Sieviete

Nu nav jau tā, ka kaila varu iziet uz ielas un vēlēties, ka mani neviens neievēros un neizteiks nevienu piezīmi.
Ja sieviete ir apveltīta ar saprātu, ja viņai ir zināšanas par vīriešu fizioloģiju un reaģēšanas akcentuācijām, viņa tomēr padomās- kādā izskatā slāj pa promenādi vēlā vakara stundā. Protams, "nē" vienmēr nozīmē un tikai ir "nē", bet vai vajag izaicināt likteni un mēģināt pārbaudīt vīriešu veselo saprātu?

Tmp author
zaarcis

No otras puses, ir vērts ieaudzināt vīriešos sapratni, ka nav labi būt seksuāli uzmācīgam (vai tālāk virzienā uz izvarotāju).
Pat ja Tavu saprātu ietekmē vēlā vakara stunda un fizioloģija.

Tmp author
Ieva

Krāniņa nesaturēšana ir nevis fizioloģija, bet patoloģija. Lai gan, protams, arī, piemēram, ejot pāri ielai uz zaļo gaismu, ir jābūt gatavai nesties, ko kājas nes, jo, ja ar savu rīcību uzstāsi, ka tev ir tiesības pie zaļās gaismas atrasties uz brauktuves, tevi vienkārši sabrauks.

Tmp author
angla

Kopumā es piekrītu, bet es nebūtu tik ļoti naiva attiecībā uz to, ka visi cilvēki ģērbjas un uzvedas sabiedrībā noteiktos veidos tikai tāpēc, ka viņiem tā patīk, vairāk sliecos domāt, ka katrai darbībai ir savs zemteksts un savi nodomi un mēs katrs tomēr nodarbojamies ar 'sevis izrādīšanu ikdienas dzīvē'. Te var arī runāt par mediju ietekmi un to, kā tiek ģērbtas mazgadīgās modeles, mazās filmu zvaigznes un galu galā - arī tas, kā sievietes parādās reklāmās. Nav neviena apģērba un nevienas situācijas, kad vīrietis drīkst izrādīt necieņu, izteikt piezīmes vai mesties virsū. Man tikai reizēm sieviešu apģērbs liek domāt, ka viņas neciena pašas sevi - un tas vienkārši ir skumji.

Tmp author
Mērglis

Vēl viens jautājums autorei - šis bija ok? http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/112898/brikouskas-pikanto-stilu-jau-parnem-arzemnieces-foto

Tmp author
puansons

LC kundzei laikam sekss vien ir prātā.Pēdējā pusgadā visi raksti saistīti ar seksuālām tēmām!Ši portāla nosaukums ir politika.Sievietes,kuras gūst panākumus politikā parasti ir vecākas un viņas sekss vairs tik dikti neuztrauc.Ko gan LC kundze,darīs,kad kļūs nedaudz vecāka!

Tmp author
zaarcis

:D Puansonam pašam tikai sekss vien prātā. Raksts ir par elementāru pieklājību.

Tmp author
Andris Doveiks

Zaarci, elementāra pieklājība paredz, ka nemelo apkārtējiem, tai skaitā zīmju (apģērba) valodā. Ja izliec mantu kā veikala skatlogā, tad jārēķinās, ka kāds var vēlēties nopirkt :)

Tmp author
zaarcis

Tas ir cilvēks, nevis manta. Mantas pārdod intīmpreču veikalos un tur tās ir, piemēram, piepūšamas.

L 35662
Viesturs Kavacs

Nevajag dzīt morāles sviestu, ka cilvēks ir ar kaut ko īpašāks.

Tmp author
zaarcis

Tā ir mana (morālā?) izvēle, nevis morāles sviests.
Un, ja esmu sviests, tad tā ir mūsu diskusijas kulminācija, kuru mēs nekad nepārspēsim, Viestur. :D

Tmp author
Andris Doveiks

zaarcim pēkšņi tāda cieņa pret Cilvēku! TAS arī ir cilvēks, kuram jāskatās uz "pliko pakaļu" publiskajā telpā!

Tmp author
zaarcis

:D Izsauc policiju!
Šo ieteikumu es laikam jau biju minējis.

Tmp author
Andris Doveiks

zaarci, ja atsevišķu komentāru parcel uz Twiteri vai jebkuru citu vidi, tad tavs pienākums ir pielikt arī linku uz vietu, kur komentārs ir kontekstā. Labojies!

Tmp author
zaarcis

Retvītoju Tavu tvītu, kurā Tu norādīji uz manu aizmāršību.

Tmp author
zaarcis

Retvītoju Tavu tvītu, kurā Tu norādīji uz manu aizmāršību.

Tmp author
Eduards

Diemžēl daļas par "sievietei ir tiesības un izrādīt savu seksualitāti un vīrietim nav tiesības uz to reaģēt" nevaru pilnīgi piekrist.
Kāpēc? Tāpēc ka autors nav vīrietis un nesaprot kas tas ir, būt par vīrieti vasara.
Prata nāks TED 2013 runātāja http://blog.ted.com/2013/02/27/reading-minds-with-a-brain-scanner-its-happening-mary-lou-jepsen-at-ted2013/
No trešā paragrāfa.
Tulkojuma:
Viņai problēmu dēļ operācija izņēma hipofīzu. Tas nozīme ka viņai pēc tam vajadzēja ņemt zāles lai būtu normāla hormonu liemenis bez kuru viņa nevarētu sadzīvot. Tas mainīja viņas personību, un lai atrast iepriekšēju sevi viņa experementeja.
Kādu laiku viņai bija hormonu sastāvs tipisks 20 gadīgam vīrietim/puisim.
Viņas apraksts par to ka viņa jūtas tajā laika "Es biju nikna visu laiku, es domāju par seksu visu laiku, un es domāju ka biju gudrāka pasaulē - tas deva man jaunu atzinību par vīriešiem un to, ko viņi varētu iet cauri"

Ja šis raksts mērķis patiešam ir lai vīrieši saprastu un neuzvestos ka mērgli tad man liekas tam ne bus daudz efekta tāpēc ka pozīcija "sievietei ir tiesības un izrādīt savu seksualitāti un vīrietim nav tiesības uz to reaģēt" ir ne daudz labāk ka mērglu uzvedība.
It ka bullim pateikt ka sarkans nav viņam radīts lai viņu saniknot. Tā pat šeit, jūs radāt savu seksualitāti, vīriešiem ir seksuāla reakcija. Kāds barojas ar sevi, kādam ir kauns, kāds to rāda.

Un jās tas ir problēma par kuru vajag diskutēt, labi ka tas ir darīts. Bet ja jūs gribat lai vīrietim nebūtu jebkādu reakcijas uz seksuālu izrādi tad jūs nezināt par ko jūs runāt un šai diskusijai nebūs nekādas pozitīvas jēgās.

Curika
Linda Curika

Bet es zinu daudzas sievietes, kas sevi gan uzskata par visgudrākajām uz pasaules, gan nodarbojas ar lielu daudzumu seksa, gan ir seksīgas un sievišķīgas (es gan sievišķību definēju ļoti plaši). Sievietes spēj sevi kontrolēt sociālajā vidē vairāk kā vīrieši, jo viņām tas ir iemācīts. Un arī sievietes pamana seksīgus vīriešus, viņus iekāro un ar draudzenēm viena otrai piemiedz ar aci :) Viens TED izstāstītais gadījums ir ļoti interesants, tomēr zinātniski ir pierādīts, ka starp vīriešiem un sievietēm ir mazāk atšķirīgā un vairāk kopīgā (http://www.amazon.com/Pink-Brain-Blue-Differences-Troublesome/dp/B005GNMFW2)
Un par seksuālu apģērbu - pietiek ar džinsām un krekliņu, lai uzrautos uz mērgļiem. Varbūt tad risinājums būtu burka?

Tmp author
zaarcis

Pat ja man ir iebarota viagra, tas nav attaisnojums neadekvātai uzvedībai. Pat "stojaks" neatņem normālam vīrietim veselo saprātu un spēju sevi kontrolēt. Mīts par hormoniem vai uzbudinājumu utt, kas atslēdz smadzenes, drīzāk ir 'uzbrauciens' vīriešiem, nekā pilnvērtīgs attaisnojums.

Ja hormoni sagādā problēmas sevi kontrolēt un ko tik vēl nē, tad tie hormoni ir jāsaved kārtībā. Jāārstējas, tas ir.

Tmp author
Ulvis Zirnis

FYI ne jau sarkanā krāsa tracina bulli #urbanmyth

Tmp author
Mērglis

pašas ģērbjas kā mau*as, bet, kā es uzvelku sandales ar zeķēm, tā sākas - blablabla :)

Tmp author
Ričijs

Vot, vot... Kad es kā normāls urļiks uzvelku trenuškas ar laķenēm, tad arī momentā sākas: "Nu, kā tādā paskatā var staigāt riņķi?!" :D A kas? Es tādā veidā identificējos ar savu subkultūru.

Tmp author
Saimnieks

Atbildot uz centrālo jautājumu:
1)Ne katrs, bet es uzskatu, ka daļa no dekoltē un īsajiem svārkiem ir personisks izaicinājums man kā brīvo vīriešu pārstāvim, kas iespējams vēlētos iepazīties ar kādas īso svārku vai dziļā dekoltē īpašnieces.
2)Vīrieši ir bioloģiski hard-wired blenzt(lūkoties) uz dekoltē, kājām un dibeniem.

Man šķiet, ka common sense un labā prakse ir nekliegt saukļus uz ielas, vai līdzīgā veidā nebūt socially chalanged.

Vienlaikus arī sievietēm ir jāsaprot, ka ir apģērbs, kas piesaista uzmanību, tas nepatīk neskaties īsti nestrādā. Ja tramvajā brauktu vīrietis bez biksēm, cilvēki taču arī lūkotos viņā ar vērtējošu skatienu.

Curika
Linda Curika

Es arī neuzskatu, ka mums ir jākontrolē cilvēku domas un iekāres. Sievietes jau nemaz ne tik ļoti atšķiras - domā, mēs nepamanām tos stingros, seksīgos dibenus Diesel džinsās? :) Bet kā pats teici, kamēr ir spēja kontrolēt tieksmi izsaukt saukļus uz ielas viss ir ok.

L 35662
Viesturs Kavacs

Kā vispār var ienākt prātā doma apvienot domu "izrādīt savu seksualitāti" ar to, ka visiem tagad tas būtu jāignorē?

Ja tu gribi būs "sexy, hot, dirty, slut" savam vienīgajam izredzētajam, tad nu mājās pārģērbies, nevis ej cauri visai pilsētai tādā paskatā.

Uz baseinu tak arī autobusā nebrauc vienās peldbiksēs.

Curika
Linda Curika

Wow, jums vajadzētu dzīvot islama valstī, tur tas tā arī notiek.

Tmp author
Edgars Raginskis

Linda, lūdzu, nekļūstiet arī Jūs par stereotipu tiražētāju, minot kādas abstraktas "islama valstis". Dēvēt islamticīgo pasauli kā monolītu (un monohromu) veidojumu nozīmē parādīt virspusēju attieksmi un vienādot tādas valstis kā Afganistāna un Malaizija. Taisnību sakot, nostalģiski lūkojos uz nostāstiem par viduslaikiem, kad bruņinieka absolūtu sajūsmu izraisīja viņa sirdsdāmas POTĪTES atsegšana, nevis staigāšana pa ielu paskatā, kas liek minēt, vai sieviete iznākusi no mājas karnevāla tērpā vai steigā izskrējusi vienā apakšveļā vien...

Tmp author
Ričijs

Varētu raksta tēmu par to, kā sievietes ģērbjas, papildināt ar to, ka tas, ja sieviete strādā bārā pie letes, benzīntankā par operatori, veikalā par kasieri vai citā apkalpojošā sfērā, automātiski nenozīmē, ka viņa noteikti vēlas dzirdēt no vīriešiem komplimentus, iepazīšanās piedāvājumus un citāda veida uzmanības apliecinājumus. Man nepatīk, ja mani sugasbrāļi, citi vīrieši, pie šīm sievietēm griežas ar tādiem tekstiem kā "Čau, saulīt! Šodien labi izskaties. Man 95-to ceturtajā kalonkā." vai arī "Ko dari pēc darba, skaistulīt?" Nē, nu dažām noteikti patīk tādas cheap pick up lines, bet tas noteikti arī varētu būt dēļ stereotipiem, ka sievietei jājūtas aplaimotai no šādiem vīriešu uzmanības apliecinājumiem un jātiecas pēc vīriešu atzinības.

Tmp author
Mareks

Man ir maza meitiņa, kas aug tādā sabiedrībā, kāda tā ir. Diez vai tā ir vai būs to ideālu iemiesojums, kas patiktu politika.lv patstāvīgiem lasītājiem un blogotājiem. Es viņai noteikti mācīšu, ka nevajag Sporta manēžas tuvumā pastaigāties vēlās vakara stundās tīkliņa zeķubiksēs un minisvārkos, pat ja viņa uzskata, ka tā ir viņas darīšana, ka viņa vienkārši vēlas justies seksīgi. To sauc par veselo saprātu.

Curika
Linda Curika

Marek, un ko tu darīsi, kad viņai būs 17 gadi un viņa izvēlēsies tā izskatīties? Ieslēgsi 4 sienās? Sabiedrība mainās visu laiku un ja mēs esam spējuši iemācīties pieņemt to, ka sievietes nēsā bikses, gan jau ka varam iemācīties arī kā viņas cienīt.

Tmp author
jurītis

1.vīrietis ir tiesīgs vilkt mugurā ne tikai jebko, kas viņam ienāk prātā, bet, ja iegribas, arī nevilkt kaut ko mugurā.
2. vīrietis drīkst rakstīt uz sava krekla visu ko
3. Tagad ir vasara un gribētos diskusiju novirzīt uz aso siļķu smaku dažā tramvajā

Tmp author
Ulvis Zirnis

10 points go to jurītis!

Tmp author
termofils

Kā puisis, kuram ir attiecības ar meiteni, saku lielu paldies autorei. Tiešs, nepieciešams un vērtīgs raksts.

Tmp author
termofils

Iespējams, ka uz savas ādas tas neliktos pat tik briesmīgi, kā attiecībā pret tuvu cilvēku.
(Droši to apgalvot nevaru, jo tomēr neesmu meitene.)

Tmp author
Chai

Ai, kāds man prieks, ka beidzot tiek uzsākts kaut vai pakluss, bet tomēr dialogs par uzmācību ielās! Viss, ko līdz šim esmu varējusi pārtvītot/pārpostot/pārblogot ir bijis angliski, tāpēc liels prieks kaut ko arī latviski ieraudzīt.
Saprotu, ka lielu daļu no nevēlajamiem "komplimentiem" izsaka tieši vīrieši, kuri grib labu un nemaz necenšas būt uzmācīgi, bet diemžēl šie vīrieši nav aptvēruši, ka viņi un viņu viedokļi nav tik svarīgi. Ideja, ka sveša vīrieša viedoklis man ir tik svarīgs, ka es gribētu to dzirdēt un tas kaut kā ietekmēs manu pašvērtējumu, ka tas liks man sajusties seksīgāk un labāk ir diezgan skumīga, visvairāk tāpēc, ka nereti patiesa. Mēs visas pazīstam meitenes un sievietes, kuras priecājas par svilpieniem un izsaucieniem, jo visu mūžu viņām teikts - to, cik skaista un vērtīga tu esi, novērtē vīrieši. Nu, kā tu neticēsi, ja tev visu laiku tā stāsta? Un to tad arī izmanto "labvēlīgie komplimentētāji", kas uz maniem iebildumiem atbild ar "Bet citām sievietēm tas tiešām patīk!".

Ar to es gribēju teikt, ka varbūt ir jāatgādina ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm, ka mēs pašas esam tās, kuru viedoklis ir tas svarīgais un noteicošais gan garderobes jautājumos, gan dzīves jēgas izvēlē.

Tmp author
nja

Resnas ciskas paliek resnas ciskas

Tmp author
Ksenija

Drēbes ir tikai daļa no signāliem, ko meitene sūta. Pozas, manieres, skatiens, žestikulācija - tas bieži vien pasaka vairāk nekā drēbes. Līdz ar to nevajag brīnīties, ka, atvainojos par tiešumu, mauka mauku drēbēs izraisa iekāri un vēlmi "parīvēties", sieviete ar attieksmi un cieņu pret sevi tajās pašās drēbes- cieņu. Un nevajag teikt, ka sevi cienoša sieviete nekad nevilks agresīvi - seksuālās drēbes ;)

Curika
Linda Curika

Iemesli, kādēļ sievietes ģērbjas izaicinoši arī ir dažādi. Varbūt viņas draugam vai vīram tas patīk, kāpēc tasir jāuztver kā uzaicinājums ikvienam vērotājam? Lielisks piemērs ir romu tautības meitenes vai sievietes tādās valstīs kā Azerbaidžāna, kur sievietes nozīmīgākā loma ir kļūt par māti, sievu. Lai pievērstu potenciālo precinieku uzmanību, nākas ģērbties izaicinoši. Bet realitātē ir jāsaglabā savs tikums, neiesaistoties dzimumattiecībās pirms laulības, uzvedoties tā, lai nevienam nerastos aizdomas par tikumību un esot mājās deviņos vakarā. Un tas, ko tu dari, saucas "slut shaming". Plašāk skatoties, padomā, kādu ziņu, piemēram, Cosmo nodod jaunām sievietēm- tu esi vērtīga tad, ja esi seksīga. Un tad nu tu to realizē pēc savas saprašanas. Un ja tev ir 16 - 20 gadi, tā līnija starp sabiedrībā pieņemamu seksīgumu un piedauzīgumu ir ai cik šaura.

Tmp author
Ieva

Es ģērbjos kā skandināvietes, bet tikai tāpēc, ka Rīga ir visai netīra pilsēta un ērtāk vilkt to, kas var izturēt nepārtrauktu mazgāšanu. BET ATTIECĪBĀ UZ TĒVIŅIEM NELĪDZ. Lai gan klausīties, kur, kādās pozās, kurās vietās un par cik, ir diezgan izglītojoši.

Tmp author
klipklapene

Nez vai tie smuko dibenu komplimentu teicēji lasa politika.lv?

Curika
Linda Curika

Tagad zināšu, ka nelasa, jo ja lasītu, tad neteiktu :)

Tmp author
ievam

ļoti forši uzrakstīts, paldies

Curika
Linda Curika

Ieva un Dana - Prieks censties, paldies!

Tmp author
Dana

Lielisks raksts! Beidzot kāds prātīgos vārdos rezumē to, ko vajadzēja pateikt. Paldies autorei!

Citi autora darbi