Atslēgvārdi:

Pētījums: Cilvēks un darbs Latvijas laukos 3

  • Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško
  • Organizācija:Latvijas Universitāte
  • Gads:2012
  • Valoda:latviešu

Dzīve laukos ietver gan tukšumu un sairumu, gan sociālekonomisko vitalitāti, gan bezdarbu, gan veiksmīgu saimniekošanu, gan nabadzību, gan arī jēgpilnu iztikšanu un turību, raksta pētījuma autori ievadā.

Iesaki citiem:

Trīs pētniecības gadu laikā autores centušās parādīt dzīvi laukos 'no iekšpuses', iedziļinoties cilvēku ikdienišķajās gaitās novadu un pagastu centros, ciemos un zemnieku saimniecībās un kultūrvēsturiski nozīmīgos objektos. Viņas raksta par attīstību laukos, darbu un alternatīvajiem skatījumiem uz to, par inovācijām, tradīcijām, racionalitāti, uzņēmējdarbību un citām tēmām.

'Laukos notiekošo mēs esam skatījušas daudzu dzīvju summas kontekstā, tādējādi iemiesojot valstiskās attīstības stratēģijās pausto 'cilvēks pirmajā vietā'. Principu, kas, mūsuprāt, nav radis spēku un konkrētību ārpus politikas dokumentiem," raksta pētnieces.

(Cilvēks un darbs Latvijas laukos. Sociālantropoloģisks skatījumspdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
kk

es teikšu - labs! Tikai saīsināt to vajag uz pusi. Entās lapaspuses lasīt par pirtī iešanas tehnoloģiju - nu to varēja izlaist, un ne to vien.
Bet dažas lietas ļoti trāpīgas man kā laukos dzīvojošam gribas teikt - pētījums ir noticis kvalitatīvi un lokālās problēmas un iedzīvotāju domu gājiens ir izprasts.

Tmp author
Jurģis

Labs pētijums! Šodien ar studiju biedriem nospriedām veikt petijumu par to cik cilvekiem laukos ir pieejams internets, cik no tiem ir aizņēmušies naudas līdzekļus, jeb izmantojusi atro kreditu pakalpojumus.
http://atrais-aizdevums.blogspot.com/2013/01/sokejosi-atro-kreditu-burbulis.html uz sho ideju pamudinaja augstak minetais raksts, loti interese vai tiesam ari laukos sis pakalpojums ir pieejams, cik liela mera un vai kads izmanto so cilveku vā'jības....

Tmp author
XXX

Laukos pastā ir pieejams ātrais kredīts

Saistītie raksti
Citi autora darbi
7439658394 07eb968c65

Rakstu krājums: Dzīve, attīstība, labbūtība Latvijas laukos 2 Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško, Aija Priedīte, Klāvs Sedlenieks, Dace Dzenovska, Aija Lulle, Aija Zobena u.c.