Četras sievietes -- trīs jocīgas, viena gudra 11

Reakcija pret Labklājības ministrijas paspārnē izdoto grāmatiņu bijusi dažāda, t.sk. ar gudrām pārdomām nākusi viena, bet ar visnotaļ muļķīgām pārdomām -- trīs sabiedrībā redzamas dāmas.

Iesaki citiem:

Labdien, lasītāji!

Nu, ko. Vēl viens ieraksts par Labklājības ministrijas paspārnē izdoto grāmatiņu par zēnu un meiteņu nodarbēm un identitātes jautājumiem. Pavisam stulbo reakciju starpā kārtējo reizi jāierindo Rīgas domes deputāts Jānis Šmits, kurš ir aicinājis grāmatu aizliegt pavisam, tā apstiprinot savu atbalstu "principiem," kur bija augstā vērtē Vācijas nacistu un PSRS komunistu starpā, bet ārpus tā runa ir par četrām sievietēm - trīs ir nākušas ar muļķīgām, bet viena -- ar gudrām pārdomām.

Jocīga sieviete: Elita Veidemane, kura Tviterī rakstīja, ka "Viņķele laikam atvadījusies no prāta, atbalstot homoseksuālismu propagandējošu grāmateli." Par homoseksuālismu bērnudārziem domātai grāmatā nav absolūti ne vārda, to autore ir samurgojusi pati. Piedevām, savu attieksmi pret "tikumību" šī censone demonstrēja, kopojoties ar daudziem vīriešiem pēc kārtas un pēc tam par to sacerot grāmatu "Vīrieši manā mūžā." Laikā kopš tam kādreiz gaišā Tautas frontes spīdekle ir pārkvalificējusies par vienu no Latvijas galvenajiem homofobiem. Cik nožēlojami.

Jocīga sieviete: Ingūna Rībena, kura grāmatas kontekstā paguva paziņot, ka pret sievietēm Latvijā nekādas diskriminācijas neesot. Tā ir tā pati sieviete, kura pirms pāris gadiem un par spīti konkrētiem pierādījumiem par pretējo, apgalvoja, ka nekādas diskriminācijas nav pret LGBT cilvēkiem. Acīmredzot šī dāma dzīvo pati savā burbulītī, kuram ar īsto pasauli nav ne mazākā sakara, kaut vai ņemot vērā to, ka sievietēm joprojām Latvijā (un daudzviet citur pasaulē) par vienu un to pašu darbu maksā mazāk nekā vīriešiem. Grib viņa būt nezinīte, Dievs ar viņu, bet diez vai tas ir piemēroti Saeimas deputātes statusam.

Jocīga sieviete: Anda Līce, kura vakar Latvijas Avīzē rakstīja, ka "Dieva definētais jeb tradicionālais ģimenes modelis ir vienīgais cilvēces (arī Latvijas) ilgtspējīgas pastāvēšanas pamats." Lai arī autore atzina, ka nav nepieciešams "medīt citādos," Dieva piesaukšana te ir pavisam garām, jo, ja Dieva gribu viņa ir interpretējusi no Bībeles, tad noteikti viņa būs konstatējusi, ka Bībelē bez nosodījuma ir arī runa par daudzsievību, dažos gadījumos vienam vīrietim precot pat ļoti, ļoti daudzas sievietes. Piedevām, pietiekami daudzi vīrieši it kā Dieva iedvesmotajā grāmatā nodarbojas ar laulības pārkāpšanu u.c. grēkiem.

Gudra sieviete: Monika Zīle, kura tajā pašā Latvijas Avīzē šodien rakstīja, "Nespēju beigt brīnīties par tām nevalstiskajām organizācijām, kas cēla skandālu, pieprasot labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisiju. Kāds pamats, saulīt balto?" Un vēl, pievienojot domas par Saeimas deputāta Imanta Parādnieka centieniem, mūsu valstī ierobežot abortus un sievietes tiesības: "Kurā civilizētā demokrātiskā zemē debates par valsts atbalsta programmu krīzes grūtniecības gadījumos atļautu diriģēt cilvēkam, kura sludinātais ģimenes modelis nav ne latviskajā, ne kristīgajā tradīcijā sakņots? Tur, lūk, patiešām briest skandāls." Jā, tas būtum tas "tikumības" aizstāvis, kuram ir divas sievas vai vismaz divas sievietes (daudzsievība mūsu valstī tomēr ir aizliegta), ar kurām viņš kopā audzina bērnus. Paldies, Monika!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Sievietes

No tām visām sievietēm jau gadiem nevienu neuzskatu par gudru. Divkoses un liekules, viena otra jau no padomijas laikiem.

Tmp author
Aivars Lapšāns

Re kā Streips māca latviešus dzīvot. Pie tam demagoģiskā veidā. - aizliegt grāmatu , tā it kā atgrieztos komunisma un fašisma laiki. Tikai Streips un līdzīgi streipini neziņo to , ka agresīvie homoseksuālisti ir tiešām nākamā isma provocētāji, jo daudzās valstīs pret agresīvajiem homoseksuālistiem publisks fui jau darud ar arestu. Piem. Zviedrijā.
Un par vairāksievību šitam prāta streipulim nu vajadzētu lasīt Jauno derību( pats izsakās , ka esot draudzē) , kur ir lielas izmaiņas attiecībā pret daudzsievību. Straips jauc ar veco derību un visu sataisa ķiš mišā. Parādnieks jau nav vainīgs , viņš nezin Bībeles likumus. Piem. musulmanis ar četrām sievām kļūst kristietis, kas viņš trīs sievas padzīs un paturēs vienu?

Tmp author
pidardraugs

Monika laikam ir pista dupsī, tāpat kā Kārlis!

Tmp author
Ilze

Bet tai grāmatai vispār maz sakara ar līdztiesību.. pilnīgi nesaprotu, kā var nez kādus apvāršņus pievilkt niecīgam puteklim? Latvijā ir nepieciešams vairāk padomāt un diskutēt par cilvēka vērtību sabiedrībā, savā valstī, pašvaldībā, uzņēmumā, skolā vai bērnudārzā..neatkarīgi no rases, dzimuma vai veselības stāvokļa.. Dzīvība ir jāciena, jāmīl, jāsaudzē.. lomu spēles bērnudārzā to nerisinās.

Tmp author
J

Jocīgi, ka Streips jauc atšķirīgumu ar diskrimināciju. Sievietes ir atšķirīgas no vīriešiem, bērni ir atšķirīgi no pieaugušajiem, homoseksuālistu pāra kopdzīve ir atšķirīga no vīrieša un sievietes pāra kopdzīves. Attiecīgi dažāds ir arī normējums. Piem., sievietei darba likumdošanā maksimāli atļautais ceļamais svars ir ievērojami mazāks nekā vīrietim. Streipa uzskatā - diskriminācija. Mācies, Streip, palasi tiesību vēsturi, pastudē Latvijas likumdošanu, pacīnies tiesās. Pēc 10 gadiem sāksi saprast, kas ir un kas nav diskriminācija. Ar angļu valodas vien pārzināšanu pašreizējā Latvijā jau ir par maz, lai pretendētu uz gudru viedokli.

Tmp author
Gudri jocīgā

Rēcīgi:)) Cilvēciņi ar seksuālas dabas novirzēm diskutē... Streips, Veidemane, Parādnieks...dzumumu identitātes jautājumos.
Gribam mēs to vai nē, bet dzimumu atšķirības ir objektīvas un dabā pastāvošas, lai kādad diskusijas neraisītos un kādas grāmatiņas neizdotu. Padarīt visus par unisex būtnēm ir nezin kā mērķis... Nu esam no Marsa un Venēras! Sievietei nebūs tā muskuļu spēka, vīrietim nebūs tas domāšanas veids, kas sievietēm, jo daba tomēr atšķirīgas dzimumu funkcijas mums, dzīvajām būtnēm, ir saglabājusi. Arī cilvēkveidīgajām. Ja Jānītis stundām gorās pie spoguļa, bet Anniņa dižojas ar dūru spēku, tas tomēr liecina par normas nobīdi. Lai jau Anniņa spēlējas ar lellēm, bet Jānītis ar mašīnītēm. Lai apgūst savas no dabas dotās sociālās lomas ( es te nedomāju, ka viņi nevar mainīties ar rotaļlietām, bet nu dzimumu pamatintereses lai dominē atbilstīgi katra dzimumam). Kur tas redzēts, rubeņu mātītes uzsāks rieasta deju, kamēr rubeņu tēviņi mīlīgi no malas noraudzīsies. Vai runči sāks rūpēties par kaķēniem, kamēr kaķenes metīsies savstarpējos cīniņos. Nu, ne, taču... :))

Tmp author
Vilis

Labs komentārs, Streip! Muļkīgi satraukties par tādu grāmatiņu,kura tikai parāda, ka zēniem ir sava un meitenēm sava identitāte,un ka iedomājoties otras identitātes lomā, mēs tikai labāk sapratīsim viens otru.

Tmp author
janis

Par cik sho graamatinju neesmu lasiijis-tad komenteet protams varu....bet komentaara kvalitaate arii buus taada nu nekaada.
Iesakaams bija izdiskuteet graamatinjas kvalitaati starp pedagogiem un vecaakiem.9

Tmp author
anno_nīma

Bet tās grāmatiņas kā tādas ir jocīgas. Plakanas, didaktiskas, ilustratīvas, Latvijas apstākļos nez vai kādu cēlu mērķi sasniedzošas.
Dažlaba reakcija uz tām, tiesa gan, vēl jocīgāka.

Tmp author
anglosaxis

Virsraksts loģisks - man patīk, saka to pašu, ko es - tātad gudra. Man nepatīk, domā citādi - tātad jocīga...

Tmp author
Don Basilio

Kāpēc pēkšņi "sievietes" nevis "personas"????

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips