Ar ko nosist politiķi 18

Politiķi, tāpat kā mušu, varot nosist ar avīzi. Tas izskaidro atsevišķu Latvijas politiķu izmisīgos centienus par katru cenu savā tiešā vai netiešā kontrolē iegūt iespējami vairāk mediju.

Iesaki citiem:

Saeimas vēlēšanu rezultāti tikko pierādīja, ka ir kāds vēl iedarbīgāks līdzeklis, kas ar pārsteidzošu spēku pavērsās pret PLL un jo īpaši tās premjera kandidātu Šleseru – izsmiekls.

Par Šleseru smējās auditorija LNT premjera debašu laikā un smaidīja politologi pēcvēlēšanu komentāros tiešajā ēterā LTV De Facto. LTV žurnālists, sagaidot viņu vēlēšanu naktī Zaķusalas ēkā, sāka ar jautājumu: “Kas ir smieklīgākais joks par buldozeriem, krāniem un cieti, ko Jums nācies dzirdēt?”. Šleseram izdevās neticamais – izprovocēt uz spontānu joku un nekontrolējamu smieklu lēkmi pārcilvēcīgi nopietno Valdi Dombrovski Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajā diskusijā, ko atspoguļoja TV3. Radio SWH BB brokastu komanda par Aināru ņirgājās vēl pēcvēlēšanu nedēļā. Papildus tradicionālajiem medijiem, internetā un jo īpaši blogos un sociālajos tīklos mudžēt mudžēja no parodijām un jokiem, ko uz Šlesera un PLL rēķina plēsa visi, kam nebija slinkums.

Ironiskākais ir tas, ka par galveno joku avotu kļuva nevis politiķu pašu kļūmes vai konkurentu inspirēti kompromati, bet AŠistu oficiālā kampaņa un tās radītie tēli. Ieraugot kārtējo PLL reklāmas produktu – plakātu vai aģitavīzi – brīžiem pieķēru sevi pie domas, ka nevaru būt droša – tā ir īsta manta vai parodija? Vai tiešām viņi to buldozeru purvā domā nopietni un kurā līmenī uztvert Ulmaņa “interviju” ar Šleseru, kuru lasot man no smiekliem bija jāraud? Vai ziņa par sadarbības memoranda parakstīšanu ar Blondīņu asociāciju nozīmē, ka uzlauzta PLL mājaslapa, kur to ievietojis kāds hakeris? Vai bildes ar sabrauktām lapsām ziņu portālu pirmajās lapās pēc rūpīgi iestudētās un nevainojami izpildītās drāmas “buldozera asaras” ir sirreāla sagadīšanās?

Visbezgalīgāko vielu jokiem piedāvāja kampaņas galvenais sauklis CIETI, kas jau iecementēts Latvijas politiskajā folklorā un, visticamāk, vajās PLL galvenos varoņus līdz karjeras beigām. Smeldzīgi ironisks ir fakts, ka sagadīšanās dēļ tieši Šlesera drauga Koziola tālredzīgi nopirktā avīze “Diena” interneta versijā publicēja fotoattēlu ar cietajiem aģitplakātiem hokeja spēles laikā, redaktoriem nepamanot, ka bilde ir radoši uzlabota. Kad īpašnieks to ievēroja, paviršība redaktoram maksāja darbu, bet smieklus apturēt vairs nebija iespējams un foto vēl šobaltdien turpina savu neatkarīgu dzīvi tīmeklī.

Šajā uzjautrinošajā stāstā ir vairākas labas ziņas. Pirmā ir tā, ka latviešiem tomēr piemīt humora izjūta. Otrā ir apziņa, ka izsmiekls ir varenāks ierocis par avīzi un politisko reklāmu, un, ka reklāmisti un mediju īpašnieki to nevar kontrolēt ne par kādu naudu. Trešā ir zināms atvieglojums, ka vēlētāji nav stulbi un bezgalīgi daudz reižu uz Stendzenieka izvietotajiem grābekļiem nekāps. Citējot Latvijas polittehnologu klasiķus, no sūda pīrādziņu neuztaisīsi, bet šoreiz, šķiet, galvenais PLL pavārs krietni pārrēķinājās, pasniedzot savu klientu tik nebaudāmā mērcē, ka izprovocētā publikas reakcija bija smiekli un rezultāts - pēdējā vieta Saeimā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (18) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Maris Jurjans

..... Krista ir vadījusi apmācības par pilsoniskās sabiedrības līdzdalību Vidusāzijā un Moldovā....
Moldovā nekas nesanāca...Tauta pavēlu, bet attapās...Vidusāzijā Sorosam arī nekas nespīd- Klintoni ar ISIS tur visus iebiedējuši, 43. Armija uz robežām...
Toties Latvijā viss viegli, Una no Letas reizi dienā ieber mediju trubā subproduktus un tauta ēd..Un kur vēl Satori un Ir....Tikai Jums drīz būs jāpakojās, kaut kas man tā čukst..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ParLL 09.11.2010 14:19
Esmu tikai PAR LL! Kritizētāji, atcerieties, ka mēs citos saskatām to, kas ir mūsos pašos. Citus nomelnojot,grimsatm muklājā, līdzi paraujot līdzbiedrus!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Niko 06.10.2010 21:16
Ņirgāties par Šleseru izdevīgi tiem, kas novērš uzmanību no Godmaņa parex afēras.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 06.10.2010 15:27
Jāsaka ,ka lasīt Latvijas avīzē E.Līcīša feļetonus vienmēr ir bijusi bauda.Bet tagad arī "nopietnie" gabali ir bijuši TĀDI!Piemēram A.Ēķa intervijas...Silti iesaku izlasīt(starp citu viņa teiktais pierāda ,ka "tautas deklarācijas" rakstīšana ir bijis tikai PLL kampaņas sastāvdaļa)-rodas jautājums vai šis cilvēks maz ir saprātīgs ... un te jau ir vieta nopietnībai-cik daudzi cilvēki -biznesmeņi PLL rindās ir homo sapiens un kādā tad veidā tad viņiem ir izdevies nokļūt sabiedrības spicē.Ja Šķēles kunga saprāts manī šaubas neizraisa,tad daudzu citu-arī Ulmaņa kunga-gan.Un tādi grib vadīt valsti?!
Ir jau "vienotības""rindās tādi kadri-kaut vai Elertes kundze,L.Čigāne-kad jāsatraucas par to kas notiks ,kad šie kadri nāks kārtot valsts lietas?! 100kārt taisnība ir dep. Paulam Putniņam-kas LA vērsa uzmanību šādu kadru gatavībai darbam valsts labā.Ceru ,ka Dombrovskis un tā rudā lapsa spēs kautkā saturēt to partiju apvienību.-Man liekas ,ka destruktīvais elements šājā apvienībā ir Kalnietes kundze.Tas tā no malas skatoties...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 06.10.2010 10:34
Un kā tad ar Krištopāna radio reklāmu? Nemaz tik daudz gadu nav pagājis kopš viņa leģendārajiem Latvijas un tās iedzīvotāju vērtējumiem. Paļāvās uz atmiņas īsumu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Argo - Krista 05.10.2010 21:55
Nav runa par to, bija tā reāla saruna vai nē. Tam nav nozīmes. Taču šī saruna bija lasāma un man pat likās interesanta. Ja Tev nebūtu jau iepriekš aizspriedumu, tad diez vai tā Tev liktos smieklīga līdz asarām. Skumjākais, ka neviens no Vienotības līderiem tādu neļautu reklāmas avīzē publicēt. Jo cilvēciku attieksmi viņi uzskata par vājuma izpausmi. Nevienā kampaņas brīdī Dombrovskis nenoņēma savu grāmatveža robota masku. Ja tā bija maska nevis patiesā seja. Tāpēc jau rakstīju, ka man Tevis žēl, jo redzu, ka Tev patīk šī formālā eirobirokrātu leksika, kas nepieciešama lai varētu projektus rakstīt un grantus saņemt.
Kas attiecas uz Vienotības kampaņu, tad tā bija ļoti laba. Dombrovska kāpiens lidmašīnā un tad lentes tīšana atpakaļ bija ļoti spēcīgs mesidžs, kas iedarbojās uz vēlētāju apziņu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 05.10.2010 21:35
Humora šajā laikā ir bijis daudz. Bet ir bijuši arī svilpieni, aplausi un ūjināšana. Smiekli ir liels ierocis, un parasti parādās tad, kad skaidri redzams - ar veselo saprātu nekas nav līdzams. Paldies Dievam, Vienotība mani bija aizmirsusi, bet Kristovska sejā skatīties vien ir mocības, par runu ......

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista>Argo 05.10.2010 19:43
Tu tiešām to Ulmaņa "intervijā" ar Šleseru atpazini dzīvu cilvēku sarunu? Tad mums ir atšķirīgi priekšstati, kas ir saruna. Esmu pārliecināta, ka tas ir no sākuma līdz beigām reklāmistu komponēts gabals.

Vienotības "kampaņu" šeit pat negribu apspriest - pirmkārt, domas dalās, vai tāda vispār bija, otrkārt, ja bija, tad no tās noteikti draudēja nāve aiz garlaicības (ne aiz smiekliem).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Argo -Autorei 05.10.2010 18:45
Man no tiesas ir Tevis žēl.
+++
kurā līmenī uztvert Ulmaņa “interviju” ar Šleseru, kuru lasot man no smiekliem bija jāraud?
+++
Es arī lasīju Ulmaņa sarunu ar Šleseru. Interesanti, ka manā pastkastītē nākamajā dienā iemeta Vienotības avīzi un centos izlasīt bezgala garlaicīgo interviju ar Kristovski, kura notika birokratu, eiroierēdņu valodā. Izskatās, ka dzīvu cilvēku sarunu Tu vairs neuztver, jeb kā saka IT valodā, neatpazīsti. Tu jau pati vairs nesaproti, ka esi kā kiborgs, kas nemitīgi skanē apkārtni, cenšoties uztvert atpazīstamo. Nudien, Tevi neapskaužu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

izabella 05.10.2010 18:13
Šleseru igāza tas ,ka viņš sametās kopā ar Šķēli jo Šķēle kā politiķis ir sen norakstīts.Tāpat kā Sttendzenieks kas neko orģinālu nevar izgudrot.Pārāk iedomīgs par savu varēšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista>Andrim_2 05.10.2010 17:37
Nezinu kā Tu, bet es mašīnu vadu un pa ielu pārvietojos pārsvarā ar atvērtām acīm, kurās ik uz soļa dūrās CIETĀS kampaņas produkti....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 05.10.2010 17:23
Krista>Andrim_2 05.10.2010 17:04 ...kādas izjūtas Tevī izraisīja CIETĀ buldozeru kampaņa...
-------------------
Garlaikotu nicinājuma tuvinājumu - diemžēl latviešu valodā nav normāla tulkojuma vārdam "брезгливость". Jebkurā gadījumā 20 tūkstoši kilometru (jo tālāk no šejienes uz zemes lodes nekā nevar būt) līdz pirmajam smaidam par to visu.
Ar vienu izņēmumu - piektdienas Ozo plakāti man patiesi lika gardi pasmaidīt.
Jūs, dārgie, uzvedaties kā šķirtās sievas, kuras līdz pataloģijai mīlat/nīstat nu jau nepieejamo VIENĪGO, un tāpēc par viņu histēriski "smejaties" - smejaties un sekojat, lai ne mirkli neizlaistu no acīm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krista>Andrim_2 05.10.2010 17:04
Ko tieši Tu domā ar "teletūbiju paaudzi/kultūru"? Un kādas izjūtas Tevī izraisīja CIETĀ buldozeru kampaņa?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 05.10.2010 16:22
...Šleseram izdevās neticamais – izprovocēt uz spontānu joku un nekontrolējamu smieklu lēkmi pārcilvēcīgi nopietno Valdi Dombrovski...
...kuru lasot man no smiekliem bija jāraud...
...latviešiem tomēr piemīt humora izjūta...
---------------------
Amerikāņu filmas ir darījušas savu - teletūbiju paaudze līdz asarām zviedz par "humoriņiem" līdz kuriem pat murgos nepazemojās "krievu laiku" komēdijas.
Redzēju to sižetu, kur Lācītis sāka irgāties par savu "asprātību" - paguvu arī savam dēlam uz to pievērst uzmanību. Viņš to novērtēja kā slimības izpausmi.
Ja nu autore vienīgi pārzina "drēbi", lai nosauktu dažu labu skatuves iesācēju par "pārcilvēcīgi nopietno Valdi", tad jau varbūt var arī tam nabadziņam šo uz norakstīt debiju.
Bet teletūbiju kultūra neapšaubāmi gūst un gūs virsroku, un šādi raksti par šādu "humoru" apjūsmošanu paliks arvien biežāki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


cha-cha 05.10.2010 13:39
Tik tiešām - CHA - CHA!!! :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ba 05.10.2010 13:21
tiešām, interesanti.. un viedi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AB 05.10.2010 12:57
Loti interesants skatījums !

Citi autora darbi
Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane